,

آلزایمر را با بیشترخوردن این غذاها از خود دور کنید.

آنقدر که باید به بیماری آلزایمر توجه نمی‌شود شاید چون این بیماری دوران پیری است خیلی ها در جوانی آن را نادیده می گیرند و فکر نمی کنند که ممکن است در پیری آلزایمر بگیرند.هرچند که حتی فکر کردن به این بیماری تن  بسیاری را  می‌لرزاند، چرا که این اتفاقی هست که در پایان زندگی میافتد و ذهن و خاطرات را از بین می‌برد. آلزایمر بیشتر از آنکه خود بیمار را اذیت کند اطرافیان بیمار را آزار می‌دهد. اگر شما هم می‌خواهید تا در نیمه دوم زندگی خود از این بیماری درامان باشید به توصیه‌های مارتا کلیر موریس از مرکز تحقیقات دانشگاه پزشکی راش گوش دهید که طبق مطالعات اخیرش می‌گوید خوردن سبزیجات را افزایش دهید.

او در یک مصاحبه مطبوعاتی تاکید می‌کند که :

از دست دادن حافظه و توانایی‌ها در زمان پیری از بزرگترین مسایلی هست که مردم را به وحشت می اندازد. در طی زمان متوجه خواهند شد که افرادی که بیشتر سبزیجات مصرف کرده اند کمتر دچار کاهش یا ازدست دادن حافظه و توانایی‌ها میشوند. و عملکرد مغزی درکسانی که در روز ۲ یا ۳ وعده از سبزیجات و غذاهای گیاهی مصرف می‌کردند ۱۱ سال جوانتر از بقیه بوده است.

طی تحقیقات متعدد محققین و دانشمندان در رابطه با این مساله، آنها متوجه شدند  که ویتامین K لوتئین فولات و بتا کاروتن در سبزیجات و گیاهان سبز از جمله اسفناج و کلم پیچ یافت می‌شود  و اعتقاد دارند که این ترکیبات به نگاه داشتن عملکرد مغزی کمک  بسیاری می‌کند.

دانشمندان از اسفناج به عنوان دشمن آلزایمر نام می‌برند و می‌گویند با مصرف مدام اسفناج به جنگ آلزایمر بروید. برای جلوگیری از آلزایمر علاوه بر خوردن اسفناج  و کلم بروکلی نکات زیر را هم در نظر بگیرید.

در روز تا سه فنجان چای سبز بخورید. چای سبز فعالیت مغز را افزایش می‌دهد.

گوشت قرمز و پرچرب را در رژیم غذایی خود کم کنید.

به جای خوردن یک یا دو وعده سنگین در روز وعده‌های غذایی خود را به  وعده های کوچک و کم حجم  تبدیل کنید.

فولیک ‌اسید و منیزیم (در این لینک غذاهای حاوی آن را بخوانید)و ویتامین B12  و ویتامین D را فراموش نکنید.

علاوه بر تغذیه همیشه به یاد داشته باشید که در هر سنی یادگرفتن یک چیز جدید هم لذت‌بخش است و هم یک ورزش مفید برای جلوگیری از تنبلی مغز است.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *