از بین بردن تهوع بارداری به روش خانگی

حالت تهوع صبحگاهی دوران حاملگی از شایعترین مشکلات این دوران است. تقریبا همه مادران حتی برای یک روز این حس بد تهوع و دل آشوبه را تجربه کرده اند. اما خوب متاسفانه برخی خیلی بیشتر دچار تهوع صبحگاهی می‌شوند. هر چند این حالت تهوع صبحگاهی می‌تواند در هر زمان از روز اتفاق بیافتد و چون بیشتر در همین زمام رخ می‌دهد به این نام معروف شده است. معمولا در سه ماهه اول ۸۰ درصد زنان این مشکل را دارند . اکثر پزشکان معتقدند که این حالت تهوع به علت بالا رفتن بیش از حد سطوح استروژن و هورمونهاست. در اوایل بارداری حتی مشکلات یبوست شدید هم می‌تواند باعث حالت تهوع شود. قسمت خوب ماجرا این است که اگر هم شما حالت تهوع دارید و از این حال بیزارید اما نشان می‌دهد که کودکتان سرحال است و رشد طبیعی دارد. اما خوب نداشتن حالت تهوع هم به این مفهوم نیست که حال جنین خوب نیست. اما آنچه که می‌توانید درباره حالت تهوع صبحگاهی بکنید یک سری درمان های خانگی و راه های خانگی موثر است که هیچ آسیبی به مادر و جنین نمی‌زند.

از بین بردن تهوع بارداری به روش خانگی

یک حلقه لیمو را در آب بیندازید و بگذارید یک ساعت در یخچال بماند و بعد این آب را بنوشید یا بو کنید. بو کردن خود لیمو به تنهایی هم حالت تهوع و سردرد صبحگاهی را از بین می برد.

نعنا و بوی نعنا و حتی آبنبات های نعنایی تازه برای از بین بردن تهوع صبحگاهی بسیار موثر است.

بوی سیب و گاز زدن به سیب ترش و حالت تهوع و سردرد دوران حاملگی را برطرف می کند.

بیسکوییت شور برای رفع تهوع

غذاهایی مثل کره بادام زمینی روی ترد یا بیسکوییت شور هم برای صبحانه می‌تواند حالت تهوع را برطرف کند به ویژه کربوهیدرات برای از بین بردن این حس بسیار مفید است. تنها کافیست چند دانه بیسکوییت شور و برشته کنار تخت خود داشته باشید و صبح که از خواب بیدار شدید یکی از آنها را در دهان بگذارید.

زنجبیل که از قدیم الایام برای از بین بردن حالت تهوع توصیه می شده است. صبح ها در چای خود یک تکه کوچک زنجبیل تازه بریزید. کلوچه تازه زنجبیلی هم ایده خیلی خوبی است.

بدن را به هیچ وجه کم آب نگه ندارید کم آبی باعث حالت تهوع می‌شود.

وعده های غذایی را کوچک و کم کنید و تعدادش را بیشتر کنید به هیچ وجه شام سنگین نخورید.

دوران حاملگی هم با همه سختی هایش تمام می شود تنها باید صبر و تحمل خودتان را امتحان کنید و ببینید که چقدر می توانید در برابر سختی ها بدن قوی و محکمی داشته باشید. این مشکلات شما را برای مادر شدن و محکم شدن آماده میکنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *