,

از بین بردن لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب به یک روش معجزه آسا

از بین بردن لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب روی پوست را می توان به  طرق مختلف انجام داد ولی ساده ترین و موثرترین آن را در این مطلب به شما می گوییم

لکه های قهوه ای روی پوست صورت که باید از اشعه آفتاب دور نگه داشته شود برای خیلی ها منظره زشتی ایجاد می شود این لکه ها در اثر تماس زیاد با نور آفتاب ایجاد می شود. راههای زیادی برای از بین بردن این لکه ها وجود دارد اما خیلی از آنها روش های گرانی است که نمی توان از پس هزینه هایش بر آمد اما همیشه یک جایگزین کم هزینه و خانگی برای روش های گران درمانی وجود دارد که می توانید در زنجفیل آنها را بیابید.

دستور زیر به شما کمک می کند از لکه های قهوه ای ناشی از اشعه آفتاب را کمرنگ کنید. ماده اصلی این ترکیب هیدروژن پروکساید است که برای از بین بردن لکه های لباس هم استفاده می شود اما برای لکه های صورت هم کاربرد زیادی دارد. حتی برای سفید کردن تیرگی زانو و آرنج هم می توانید از این ماده استفاده کنید.

مواد لازم:

دو قاشق غذاخوری پودر شیرخشک

۳ قطره روغن گلیسیرین طبیعی

۴ قطره هیدروژن پروکساید

آب لیمو ترش

همه مواد را داخل یک کاسه شیشه ای بریزید و با یک قاشق چوبی خوب هم بزنید تا اینکه یک ترکیب کرمی یک دست به وجود بیاید و بگذارید برای مدت ۵ دقیقه به حال خود بماند تا بعد استفاده کنید.

طرز استفاده:

قبل از استفاده صورت خود را با صابون بچه یا شامپو بچه بشویید و خوب خشک کنید. ماسک را قبل از خواب روی صورت خود بمالید و کل شب بگذارید روی صورتتان بماند صبح روز بعد با آب خنک بشویید برای اینکه نتیجه بگیرید این روش را برای مدت ۷ روز پشت سر هم انجام دهید.

نکات لازم:

با مصرف این ماسک باید از قرار گرفتن زیر نور آفتاب بین ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر پرهیز کنید.

از مصرف مواد بهداشتی و عطر روی صورت در این مدت پرهیز کنید

ترجیحا این دستور را برای روزهایی که در خانه هستید و بیرون نمی روید استفاده کنید.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *