,

از بین بردن لیپوما به روش خانگی و بسیار موثر

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که برای از بین بردن لیپوما به روش خانگی اعتقاد دارید حتما این مطلب را دنبال کنید.

غده های چربی که از تجمع بافتهای چربی زیر پوست تشکیل می‌شوند و معمولا روی دست و ران پا و گردن شکل می گیرند در اصطلاح پزشکی به لیپوما  lipomaمعروف هستند. دلیل اینکه چرا این اتفاق می افتد از نظر پزشکی به درستی و قطعیت مشخص نیست. اما پزشکان معتقدند که ژنتیک نقش بسیار مهمی دارد.  اما نکته مهم این است که برخلاف باور عموم چربی خون و چاقی مفرط باعث لیپوما نمی‌شود.

برای اینکه این غده های چربی را از بین ببرید یا باید روش لیزر و جراحی را پیش بگیرید یا به روش های خانگی سعی کنید آن را کوچکتر کنید. از آنجا که ما که در زنجفیل قبل از هر چیزی درمان های خانگی را دنبال میکنیم در این مطلب به شما موثرترین درمان های خانگی لیپوما را خواهیم گفت. مهم این است که جراحی و لیزر تضمینی برای دوباره در نیامدن لیپوما نمی‌کند بنابراین بهترین روش برای از بین بردن لیپوما همین درمان های خانگی است.  با این روش خانگی به راحتی می توانید از شر لیپوما بدون عوارض و جراحی خلاص شوید.

درمان خانگی لیپوما با آرد و عسل

به میزان برابر آرد و عسل را با هم مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را روی لیپوما بگذارید برای اینکه نتیجه خوب بگیرید ضخامت خمیر بهتر است تا یک سانتیمیتر باشد.  روی آن را با یک پارچه یا دستمال حوله ای بپوشانید این ترکیب را به مدت یک روز و نیم روی لیپوما بگذارید بماند بعد آن را پاک کنید و این دوباره یک لایه دیگر مانند قبل بسازید و بگذارید باید این پروسه را ۵ بار تکرار کنید که تقریبا یک هفته طول می‌کشد بعد متوجه می‌شوید که غده چربی زیر این لایه عسل و آرد از بین رفته است.

اما روش های دیگری هم هست که می‌توانید به محض دیدن لیپوما روی آن پیاده کنید

ماساژ با روغن کرچک: هر روز لیپوما را با روغن کرچک ماساژ دهید.

 درمان لیپوما با زردچوبه 

زردچوبه را با روغن نارگیل یا کرچک مخلوط کنید و بگذارید روی لیپوما شبها بماندو روی آن را بپوشانید. برای این ترکیب نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل یا کرچک مخلوط کنید هر شب این کار را بکنید تا نتیجه را ببینید.

روشهای بالا همگی به شما کمک  می کند که از شر لیپوما خلاص شوید بدون اینکه زیر تیغ جراحی یا دستگاه لیزر بروید کافیست به آنها اعتماد کنید. به ویژه روش آرد و عسل را حتما امتحان کنید.

 

7 پاسخ
 1. جواد کریمیان
  جواد کریمیان says:

  با سلام، خواستم قبل از استفاده از روش فوق تشکر کنم از مطلب مفیدتون. چرا که در خیلی از کلینیکهای تحقیقاتی کشورهای دیگر نیز درمان با زردچوبه توصیه شده.

  پاسخ
 2. ﻃﺎﺭﻩ
  ﻃﺎﺭﻩ says:

  ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺣﺪﻭﺩ ۴ ﺳﺎﻝ ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﻋﻤﻞ ﺳﻨﮓ ﺻﻔﺮا ﻛﺮﺩﻡ ﺑﻌﺪاﺯ ﻋﻤﻞ ﻗﺴﻤﺖ ﻧﺎﻑم ﮔﻮﺷﺖ اﺿﺎﻓﻪ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺑﺎﺯ ﺑﺮاﻱ ﺑﺎﺭ ﺩﻭﻡ ﻋﻤﻞ ﮔﻮﺷﺘﻪ اﺿﺎﻓﻪ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻛﺮﻭﺗﻦ ﺗﺰﺭﻳﻖ ﻛﺮﺩﻡ ﻓﺎﻳﺪﻩ ﻧﺪاﺭﻩﭼﻪ. ﺭاﻩ ﺑﻬﺘﺮ ی ﺑﺮاﻱ ﺩﺭﻣﺎﻧﻢ ﻛﻪ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﻣﺜﺒﺖ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ

  پاسخ
  • گندم
   گندم says:

   دوست عزیز کلوئید وقتی ایجاد میشه به این راحتیا از بین نمیره بهتره که خیلی تحریکش نکنید با همین درمانهای خانگی سعی کنید کوچیکش کنید جراحی و لیزر گاهی بدترش میکنه

   پاسخ
 3. احمد
  احمد says:

  عفونت دهان گرفتم ۲۰ عدد آموکسی کلاو برام تجویز شد یک غده دو سانت ارتفاع روی سرم بود اندازه آن یک سوم شد وهمچنان کوچکتر می شود آیا چربی است یا عفونت

  پاسخ
 4. محمد
  محمد says:

  با سلام.من از ارد عسل استفاده کردم به مدت ۱ماه هیچ تاثیری نداشت انواع ازمایش ها و هر چی متخصص بود که ربطش به این چربی بود رفتم تنها راه حلش همون جراحی هست …من که همه راها رو رفتم

  پاسخ
  • ستاره
   ستاره says:

   سلام میشه راهنمایی کنین بگین چه دکترایی رفتین که اینو بهتون گفت!!؟چون منم مشکل شمارو دارم میخوام مطمئن بشم…
   اسم دکترایی که رفتین رو میگین؟

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *