از بین بردن کبودی پوست در سریعترین زمان ممکن

اگر به دنبال راههای ساده برای از بین بردن کبودی پوست هستید زنجفیل چند نمونه از ساده ترین های آنها را به شما می گوید:

کبود شدن پوست در اثر خیلی اتفاقات پیش می آید از ضربه های سخت گرفته تا بوسه و جای گاز گرفتگی. بدترین قسمتش این است که چندین روز طول می کشد تا جای کبودی از بین برود. زنجفیل در این مطلب می خواهد روش های ساده و موثر برای کم رنگ کردن جای کبودی روی پوست ناشی از گازگرفتگی یا مکیده شدن بر روی قسمتهای بدن که بافت ظریفی دارند مانند گردن و صورت  را آموزش دهد. در واقع این نوع کبودی وقتی اتفاق می افتد که رگ های نازک زیر پوست تحت فشار قرار می گیرند و اکسیژن به آنها نمی رسد در نتیجه به رنگ کبود یا قرمزی در می آیند.

برای اینکه این کبودی ها را از بین ببرید و کمرنگ کنید راههای متنوع زیادی هست مثل کمپرس سرد ولی باید بدانید که کمپرس سرد را در همان لحظه انجام دهید هر چه سریعتر این کار را بکنید نتیجه آن را خیلی بهتر می بینید. در هر صورت این دسته از کبودیها برای همه آزاردهنده است و میخواهند که زودتر از شر آن خلاص شوند به چند مورد راه حل ساده از بین بردن کبودی دقت کنید تا در صورت اتفاق افتادن کبودی سریعتر آن را از بین ببرید.

نعنا

تاثیر محرک نعنا باعث افزایش جریان خون می شود و در نتیجه کبودی را از بین می برد.روغن نعنا را روی کبودی ماساژ دهید ممکن است کمی سوزش یا لرز داشته باشید که به خاطر افزایش جریان خون است سعی کنید بیش از دوبار در روز روغن نعنا را روی کبودی بمالید ممکن است دقت کنید که ممکن است باعث داغ شدن قسمت کبودی شود.اگر روغن نعنا ندارید از خمیردندان نعنایی استفاده کنید خمیر دندان را برای چند دقیقه ماساژ دهید بعد بشویید این کار را بیش از یک بار در روز تا سه بار انجام دهید.حواستان باشد که در سریعترین زمان ممکن به محض مشاهده کبودی یا احساس اینکه ممکن است دچار کبودی شوید از نعنا استفاده کنید.

یخ

همانطور که قبلا گفتیم یخ را در سریعترین زمان ممکن روی کبودی بگذارید. میتوانید از کیسه یخ استفاده کنید یا چند دانه یخ را داخل دستمال بپیچید و روی کبودی بگذارید. به هیچ وجه یخ را مستقیم روی پوست نکشید.

الکل

مالیدن الکل روی کبودی علاوه برخاصیت ضدعفونی کننده اش باعث می شود که این ناحیه خنک شود و گردش خون بیشتر شود. الکل ممکن است پوستتان را خشک کند بعد از مالیدن الکل با کرم و لوسیون ناحیه مورد نظر را چرب کنید.

استفاده از مسواک

ماساژ با مسواک هم یک روش آسان برای گردش خون است. برای چند دقیقه با مسواک کبودی را ماساژ دهید و بعد کیسه یخ بگذارید و این پروسه را چندین بار در روز تکرار کنید.

ویتامین K

این ویتامین برای انعقاد خون مفید است و به همین دلیل هنگام ایجاد زخم و بریدگی استفاده می شود. روغن کپسول ویتامین k را روی کبودی بمالید یا غذاهایی مانند اسفناج، بروکلی ، روغن سویا و کاکائو زیاد بخورید.

روش سکه

این روش ممکن است کمی دشوار به نظر بیاید.یک سکه بردارید و تمیز بشویید بعد از دو انگشت برای فشار آوردن استفاده کنید  نقطه کبودی را مشخص کنید و سکه را روی آن قرار دهید با انگشتان فشار دهید و با گوشه سکه روی کبودی بکشید. ممکن است کمی پوست قرمز شود ولی در عرض چند ساعت قرمزی و کبودی با هم کمرنگ می شئند.

پوست موز

پوست موز را به مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه روی کبودی بگذارید. این کار هم درد را کم می کند وهم کبودی را کمرنگ میکند در روز چند بار این کار را انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

سرکه

سرکه را با آب مخلوط کنید فرقی ندارد سرکه سیب باشد یا انگور. سرکه را به ناحیه کبودی بمالید و ماساژ دهید به صورت دایره وار تا گردش خون را زیاد کند. روزی سه بار این کار را انجام دهید.

خمیر دندان

خمیر دندان به ویژه نعنایی آن هم راه موثری برای از بین بردن کبودی است. خمیر دندان را به ناحیه بمالید و ماساژ دهید بگذارید خشک شود و بعد با آب گرم بشویید این روش را بیش از دوبار انجام ندهید چون باعث تحریک پوست می شود.

در کنار این موارد ماساژ با آلوئه ورا و چای کیسه ای گرم هم بسیار مفید است. به هر کدام از این مواد دسترسی دارید می توانید به محض بروز کبودی از آنها استفاده کنید. قرص ویتامین C یا مرکبات بنوشید تا کبودی زودتر از بین برود.

 

2 پاسخ
  1. mscfatemeh
    mscfatemeh says:

    عسل را روی کبودی ها بمالید مقدار عسل تقریبا یک لایه ضخیم باشد و بگذارید جذب پوست شود میتوانید روی ان نایلون بگذارید تا لباستان کثیف نشود بعد از چند ساعت ( از شب تا صبح) ،کبودی به شدت کمرنگ می شود

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *