,

از بین بردن کیست تخمدان و تنظیم قاعدگی با گیاهان دارویی

برای از بین بردن کیست تخمدان و تنظیم قاعدگی قبل از آنکه به دنبال داروهای هورمونی بروید این گیاهان را امتحان کنید حتی میتوانید قدرت باروری خود را چندین برابر کنید.

تخمدان های یک زن نقش مهمی در تولید هورمون هایی استروژن و تنظیم چرخه قاعدگی دارد. در چرخه قاعدگی پدیده ای در زنان رخ می‌دهد به نام تخمک گذاری، که در این دوره زنان تخمک های لازم برای بارور شدن را تولید می‌کنند. حال تخمدان زنان می‌تواند محلی برای ایجاد بیماری های مختلف و نارسایی های گوناگون باشد که یکی از شایعترین آنها کیست تخمدان است. در حالت عادی کیست تخمدان چیز نگران کننده ای نیست مگر آنکه اندازه آنها و رشد آنها بیش از حد شود یا احتمال پارگی آنها وجود داشته باشد در این حالت بهترین وسریعترین راه حل خلاص شدن از کیست تخمدان است چون همه می‌دانند که در صورت رشد زیاد و گسترش آنها باعث اختلالات زیادی چون به هم ریختن چرخه قاعدگی و ناباروری و حتی سرطان تخمدان می‌شود. به درخواست یکی از خوانندگان عزیز زنجفیل در پی آن شدم که یک مطلب مفید برای درمان های خانگی از بین بردن کیست تخمدان و به دنبال آن تنظیم چرخه قاعدگی تهیه کنم.

در مورد درمانهای شیمیایی بسته به نظر پزشک، هر زنی به میزان تعداد و اندازه کیست تخمدان معمولا قرصهای باروری و هورمونی دوره ای مصرف می کنند که مطمئنا پر از عوارض مختلف است اما درمان های خانگی برای آن دسته از عزیزانی که دوز خفیف کیست تخمدان دارند و نمی خواهند به عوارض مصرف قرص های هورمونی دچار شوند بسیار مفید است.

قبل از هر چیز بهتر است عادت غذایی خود را تغییر دهید. اگر میزان زیاد گوشت قرمز و پنیر پر چرب میخورید حتما میزان آن را کم کنید و هر چه بیشتر سبزیجات تازه و میوه را جایگزین کنید که به مرور می‌بینید اندازه کیستها چقدر کوچک شده اند. فست فود و شیرینی را حذف کنید تا نتیجه آن را در اندازه کیست های تخمدان ببینید.

اما در گیاهان دارویی هستند که با افزایش هورمونهای لازم بدن کیست تخمدان را به خودی خود از بین می برند

اما گیاهان دارویی برای از بین بردن کیست تخمدان از قرار زیر اند:

ریشه گیاه توت مار

ریشه گیاه توت مار برای درمان کیست تخمدان

این گیاه بیش از دو قرن است که برای تنظیم قاعدگی زنان مورد استفاده قرار میگیرد. با نام Black Cohosh Root قرن ها ست برای تولید هورمون های زنانه استروژن استفاده می شود و برای مشکلات ناشی از یائسگی بسیار مفید است. کافیست روزانه ۲۰ گرم از ریشه خشک آن را با یک لیتر آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید تا میزان آن به یک سوم کاهش یابد بعد آن را خنک کنید و بنوشید. برای زنان مبتلا به سرطان سینه این دارو تجویز نمی‌شود یا کسانی که سرطان سینه در خانواده و ژنتیک دارند بهتر است این گیاه را مصرف نکنند همچنین در دوران بارداری و شیردهی از مصرف این دارو اجتناب کنید.

ریشه ماکا

 و باروریریشه ماکا برای درمان کیست تخمدان

ریشه ماکا به عنوان گیاه باروری شناخته شده است  که میزان هورومونها را در بدن متعادل می‌کند و به بدن کمک می‌کند تا پروژسترون تولید کند. روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم از این از آن توصیه میشود. به پودر ماکا نام ابر غذا هم داده اند زیرا سرشار از B12 کلسیم و منیزم است. برای یائسگی و گرگرفتگی دوران یائسگی هم ریشه ماکا بسیار توصیه می‌شود. برای افزایش باروری و بهبود عملکرد جنسی مردان قرن هاست که استفاده می شود. بهترین روش مصرف آن مخلوط کردن آن با آب و خوردن با معده خالی است.

بذر خارشیر (خار مریم)

بذر خار شیر درمان کیست تخمدان

بذر خار مریم بهترین درمان برای اختلالات هورمونی و اختلالات کبدی است. کبد هم با فیلتر کردن سموم بدن تعادل عملکرد هورمون ها را به دنبال دارد . کبد از مهمترین عوامل موثر در اختلالات هورمونی است. حتی می‌توانید قرص این گیاه را در داروخانه ها با مشورت پزشک تهیه کنید.

ریشه عالی دونگ رعایت

ریشه عالی دونگ رعایت برای کیست تخمد ان

دمنوش این گیاه چینی در طب چینی برای کاهش دردهای موضعی تخمدان استفاده میشده است و به عنوان یک داروی متعادل کننده هورمونهای زنانه در طب چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

گیاه تریبولوس

تریبولوس برای درمان ناباروری و کیست تخمدان

این گیاه در بین ورزشکاران برای افزایش هورمون تستوسترون استفاده می‌شود و جز پروهورمون ها حساب می‌شود. تخمک گذاری را متعادل و منظم می‌کند اگر قبل از دوران تخمک گذاری خورده شود. مطالعات نشان داد که زنانی که مشکل تخمک گذاری داشتند تنها بعد از مصرف ۲ تا ۳ ماه از این گیاه تا ۶۷ درصد دوران تخمک گذاریشان متعادل شد. این گیاه برای سیستم تولید مثل زنان به عنوان یک تونیک سالم و موثر شناخته شده است. کافیست روزانه  یک فنجان از این گیاه را حالت دمنوش میل کنند.

ریشه سیب زمینی وحشی

درمان ناباروری با سیب زمینی وحشی

ریشه سیب زمینی وحشی علاوه بر اینکه درد ناشی از دوران قاعدگی و کیست تخمدان را کم می‌کند بلکه چرخه قاعدگی را هم به خوبی تنظیم می‌نماید. پودر آن را به میزان ۲ تا ۴ گرم با آب خورده شود و تازه آن را هم می‌توان دو تا ۴ عدد ریشه تازه آن را در سه وعده روز تقسیم کرد و خورد.

گیاه پنج انگشت

گیاه پنج انگشت برای درمان کیست تخمدان

گیاه پنج انگشتی برای متعادل کردن هورمونها بسیار معروف بوده و به صورت دمنوش برای تنظیم دوران قاعدگی و افزایش باروری و تنظیم چرخه تخمک گذاری استفاده می شود.

گیاه بومادران

گیاه بومادران

گیاه بومادران دردهای ناشی از قاعدگی که معمولا در اثر کیست تخمدان تشدید می یابد آرام می‌کند دم نوش آن را قبل از شروع هر دوره بنوشید تا تاثیرش را ببینید.

ماساژ با روغن کرچک

سعی کنید ناحیه شکم را با روغن کرچک همیشه ماساژ دهید این کار جریان خون را در این ناحیه زیاد می کند و باعث سم زدایی بدن می شود. ماساژ با روغن گرم کرچک درد قاعدگی را کم می‌کند و در دراز مدت اندازه کیست های تخمدان را کوچک و کوچکتر می‌کند.

این درمان ها و داروهای گیاهی را برای مدت دو تا سه ماه و حتی بیشتر مصرف کنید دقت داشته باشید حتما در مورد عوارض آنها و تداخل کردن آنها با داروهای دیگر اطلاعات کافی به دست بیاورید.

اگر داروی دیگری مصرف می‌کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید. این ها داروهای گیاهی از زمان های قدیم هستند که در فرهنگ های مختلف برای درمان دردها و مشکلات ناباروری و تخمدان زنان استفاده می شده و نتیجه داده اند. یادتان باشد در مراحل اولیه دوز آنها را کم کنید تا مبادا بدنتان به آنها حساسیت داشته باشند.

 

17 پاسخ
 1. مولوی
  مولوی says:

  سلام منم یه کیست ۴سانتی همراه با تنبلی تخمدان داشتم ولی از دارو های گیاهی استفاده کردم در عرض یک ماه خوب شدم خواستم براتون بگم تا به اون کسایی ک دوس دارن زودتر مادر بشن بتونم کمکی کنم .سیاه دانه رو نیم کوب کنید و با عسل مخلوط کنید هرروز صبح ناشتا ی قاشق چای خوری بخورین فلفل سیاه نکوبیده هرروز صبح ۵عدد قورت بدید هرروز عرق بابونه بخورید چای دارچین و زنجبیل میل کنید .یک هفته هرشب زاج سفید در واژن خود بزارید بعد از یک هفته عسل و پورد دارچین و مخلوط کنید و ۳شب استفاده کنید وهر روز حوله داغ روی شکم خودتون بزارید ایشالا که شما هم به زودی بهبود پیدا میکنید من با انجام این کار بعد یک ماه امروز رفتم دکتر و سونو شدم دیدم از کیست و تنبلی تخمدان خبری نیست توکلتون بخدا باشه .

  پاسخ
 2. parisa asdnjd
  parisa asdnjd says:

  درود، بنده کیست تخمدان به اندازه۶ سانت و تنبلیم مشهود داشتم دکترم کاملا ناامیدم کرد و گف اوضام خطرناکه اما من با استفاده از درمان گیاهی ۴۰ روزه امیدوار شدم و خداروشکر کیست و تنبلی کاملا از بین رفت

  پاسخ
  • مینا
   مینا says:

   سلام میشه بگید داروتون چی بوده من تازه فهمیدم کیست دارم که ۶۶×۴۲میلیمتره ولی نمیخوام دارو شیمیایی بخورم تو رو خدا کمکم کنید

   پاسخ
 3. ارش
  ارش says:

  با سلام عزیزانی که جهت برطرف سازی کیست تخمدان خود به دارو گیاهی نیاز دارند جهت دریافت دارو به ایدی تلگرامی من به شماره ۰۹۳۵۰۷۶۳۴۲۰ پیام بدهند >>کارشناس طب سنتی»»

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *