این پنگوئن سالانه ۸۰۰۰ کیلومتر شنا می کند تا دوستش را ببیند

در برزیل نگه داری حیوانات وحشی ممنوع و غیر قانونی است. اما با وجود قانون این پیر مرد برزیلی از ۲۰۱۱ هر سال دوست خودش را در ساحل ملاقات می‌کند. این مرد ۷۱ ساله و بازنشسته گاهی اوقات ماهیگیری می‌کند و نامش جوآ پریرا دوسوزا است. او یک پنگوئن ماژلانی آمریکایی جنوبی را که در روغن فرورفته بود وداشت جان می‌داد از مرگ نجات داد. دوسوزا از این پنگوئن وفادار رو به مرگ پرستاری کرد تا سلامتیش را به دست آورد و حالش خوب شد. دوسوزا متوجه شد که پنگوئن نمی‌خواهد اورا ترک کند و به مدت ۱۱ ماه پیش او ماند اما یک روز ناپدید شد. اما از آن سال به بعد هر سال پنگوئن به دیدن او به ساحل می‌آید.

دوستی وفادارانه پنگوئن

دوسوزا می‌گوید:  من این پنگوئن را مانند بچه ام دوست دارم و می دانم که اوهم مرا دوست دارد. هیچ کس دیگر اجازه ندارد به او دست بزند و به شدت عکس العمل نشان می‌دهد و نوک می‌زند . اما مدام با من بازی می‌کند روی پاهایم می‌خوابد و می‌گذارد حمامش کنم و مدام صورتم را بو می‌کند.

دوستی بی نظیر پنگوئن و نجات دهنده اش

” همه می‌گفتند که او بر نمی گردد اما او الان ۴ سال است که برای دیدنم می‌آید”

جانور شناس پروفسور کراجوفسکی در این مورد گفته است:” من تا به حال اینچنین موردی در ندیده بودم، من فکر می‌کنم که پنگوئن فکر می‌کند که جوآ جزئی از خانواده او است و به عبارتی فکر  می‌کند که او یک پنگوئن است”

پنگوئن ماژلانی آمریکایی جنوبی

این پنگوئن وفادار ۸۰۰۰ کیلومتر در سال شنا می‌کند تا پیش دوستش برگردد و او را ببیند. یک نمونه دیگر از دنیای قشنگ حیوانات که ما انسانها را شرمنده و خجالت زده می‌کند.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *