, ,

باروری مردها تحت تاثیر چه عواملی است؟

اگر تصمیم به بچه دار شدن گرفته اید سلامتی پدر به همان اندازه که سلامتی مادر اهمیت دارد مهم و حیاتی است که احتمالا پدرها و حتی مادرها آن را نادیده می‌گیرند. مناسک قبل از بچه دار شدن برای حفظ سلامتی هردو لازم است که باید جدی گرفته شود. علاوه بر موارد کلی که هم پدر و هم مادر باید مراقب آن باشند مثل دور شدن از استرس و یا غذای سالم. نکات مهمی هست که به محض تصمیم به بچه دار شدن پدرهای عزیز باید رعایت کنند تا کودکی سالم و زیبا داشته باشند.

۱۰ نکته باروری برای مردان قبل از بچه دار شدن که باید بدانند

برای اینکه مردها قدرت باروری خود را افزایش دهند باید از سه ماه قبل آماده کنند. کارهایی که پدرها حتما باید انجام دهند تا باروری خود را بیشتر و بهتر کنند از قرار زیر است:

  • اگر اضافه وزن دارند حتما کم کنند. چاقی میزان تستوسترون را کم می‌کند. وزن ایده آل میزان تستوسترون و تعداد اسپرم‌ها را افزایش می‌دهد.
  • سیگار را ترک کنند. سیگار میزان باروری و قدرت جنسی مردان را کم می‌کند.
  • دوچرخه سواری طولانی مدت را کنار بگذارند. اگر در هفته بیش از ۱۲ ساعت دوچرخه سواری می‌کنند حتما این میزان را کم کنند.
  • از جکوزی و سونای داغ پرهیز کنند. اسپرم‌ها به دمای خنک احتیاج دارند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.
  • لپ تاپ را از روی پاهای خود بردارند. گرمای لپ تاپ دمای اسپرم‌ها را بالا می‌برد و تعداد آنها را کم می کند.
  • طب سوزی کیفیت و تعداد اسپرمها را بالا می‌برد.
  • در هنگام رابطه جنسی از ژل لوبریکنت استفاده نکنند چون ژل روان کننده مانع از آن می‌شود که اسپرمها به راحتی شناور شوند.
  • با ایجاد رابطه عاشقانه و هیجان انگیز و رفتارهای عاشقانه میزان تحریک جنسی را بالا ببرند.
  • روزی یک بار رابطه جنسی داشته باشند به خصوص در روزهای تخمک گذاری همسرشان پرهیز از رابطه جنسی بیشتر از یک روز میزان اسپرم‌ها را کم می‌کند.
  • حالت رابطه جنسی اگر به گونه ای باشد که به جاذبه زمین اجازه دهند اسپرمها را به سمت بدن زن بکشد بیشترین شانس را در باروری دارند. به صورتی که مرد روی بدن زن قرار گیرد.

همانطور که همه می‌دانند بیضه های مردها به شدت آسیب‌پذیر و حساس هستند. برخی از پزشکان حتی توصیه می‌کنند که مردان از پوشیدن لباس‌های خیلی گرم و شلوارهای جین تنگ پرهیز کنند تا محیط سالم‌تری برای اسپر‌م ها ایجاد شود و به همان اندازه باروری آنها افزایش یابد. علاوه کسانی که قصد دارند پدر شوند باید بدانند که استرس بیشترین آسیب را به باروری مردان می‌زند. با یک خواب کافی و ورزش روزانه و متعادل می‌توان استرس‌های کاری و روزمره را از خود دور کرد. مهم‌تر اینکه ورزش جریان خون را بیشتر می‌کند و در نتیجه میزان تحریک جنسی افزایش می‌یابد. مردها به محض اینکه تصمیم گرفتند می‌خواهند پدر شوند باید در رژیم غذایی خودشان ویتامین C , A,E و امگا۳ را حتما بگنجانند و برای اطمینان از مکمل‌های مولتی ویتامین استفاده کنند. در آخر هم خانم‌ها و هم آقایان باید بدانند که بجه دار شدن زمان می‌برد از ۶ ماه تا یک سال. بنابراین باید با حوصله و صبر با یک سبک زندگی سالم و شاد به تلاش برای داشتن کودکی سالم و دوست داشتنی ادامه دهند و از لحظه به لحظه باهم بودن لذت ببرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *