,

بستنی کاملا حرفه‌ای و متفاوت در خانه درست کنید حتی بدون بستنی‌ساز.

 

روزهای گرم تابستان روزهای طعم‌های متفاوت بستنی است. اگر بخواهید می‌توانید بهترین و خوشمزه‌ترین بستنی‌ها را در خانه درست کنید.

هرچند داشتن دستگاه بستنی‌ساز بهترین راه برای درست کردن بستنی خانگی است اما مطمئن باشید که راه‌های دیگری برای جایگزین کردن وجود دارد.

قبل از آنکه این راز بستنی بدون دستگاه بستنی‌ساز را بگویم، بگذارید درباره خاصیت گرداندن و هم زدن بستنی بگویم. هر چه بستنی بیشتر هم بخورد خاصیت کش داری و لطافت بیشتری خواهد داشت.  خامه‌ای‌تر و خوشمزه‌تر می‌شودو از حالت بستنی یخی در میاید. بدون هم زدن بستنی تکه‌های یخ زیر دندان حس می‌شودو لطافت بستنی را می‌گیرد. زرده تخم‌مرغ و خامه پرچرب این بستنی را از بقیه‌طعم‌هایی که خوردید متفاوت می‌کند.

برای بستنی وانیلی پایه مواد زیر را لازم دارید:

زرده تخم مرغ ۱۰عدد

شکر دانه ریز یا خاک قند یک و یک چهارم پیمانه

ثعلب یک و نیم قاشق چایخوری

خامه پرچرب یک لیتر

شیر یک و یک چهارم پیمانه شیر

پودر وانیل ۲ قاشق غذاخوری بزرگ

مدت زمانی که

برای سرو آماده می‌شود ۶ ساعت است.

طرز تهیه:

در یک کاسه بزرگ زرده تخم‌مرغ‌ها را با یک قاشق وانیل و نصف میزان شکرتان خوب هم بزنید و کنار بگذارید.

داخل یک شیرجوش متوسط شیر و خامه و مابقی شکر و ثعلب را بریزید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا ترکیب به جوش بیاید.

در این قسمت نصف پیمانه ترکیب خامه و شیر و  بقیه وانیل را داخل مخلوط تخم مرغ و شکر بریزید و مدام هم بزنید. هم زدن مدام و سریع باعث می‌شود که تخم‌مرغها در حرارت شیر نپزند. همین کار را با نصف دیگر مخلوط شیر و خامه و تخم‌مرغ‌ها انجام دهید. اگر حس کردید بوی تخم مرغ می‌آید می‌توانید کمی گلاب اضافه کنید و زعفران اضافه کنید.

طرز تهیه بستنی خانگی

02

مخلوط را  روی حرارت بگذارید تا ترکیب را کامل روی حرارت ملایم به مدت ۲ دقیقه هم بزنید تا هنگامی که ترکیب شما غلیظ شود.

طرز تهیه بستنی خانگی

در این مرحله ظرف خود را از روی گاز بردارید و داخل یک سطل پر از یخ بگذارید و همچنان هم بزنید تا دمای مخلوط شما به اندازه دمای اتاق برسد.

طرز تهیه بستنی خانگی

بعد از اینکه ترکیب شما سرد شد اگر بستنی ساز دارید می‌توانید داخل آن بریزید تا کاملا بستنی را بچرخاند اگر ندارید می‌توانید از مخلوط کن و یا همزن برقی استفاده کنید. می‌توانید میوه‌هایی که دوست دارید اضافه کنید مثل آلبالو و یا گیلاس و یا توت‌فرنگی هر چند برای بستنی سنتی شما می‌توانید از زعفران و گلاب و مغز پسته هم استفاده کنید.

طرز تهیه بستنی خانگی

برای مدت ۱۰ دقیقه کامل ترکیب را با مخلوط کن هم بزنید و بعد در ظرف مخصوص بریزید و برای یک ساعت بگذارید بماند.

بعد از یک ساعت ترکیب را بیرون بیاورید و دوباره با هم‌زن به مدت  ۵تا ۱۰ دقیقه آن را هم بزنید. این کار را هر ۳۰ دقیقه به مدت ۳  ساعت انجام دهید.  یعنی هر نیم ساعت ظرفتان  را بیرون بیاورید و هم بزنید دوباره داخل فریزر بگذارید.

بعد از مدت ۳ تا ۴ ساعت بستنی شما آماده است . دقیقا همان بستنی خوشمزه و لطیفی که انتظارش را دارید. برای انواع طعم‌ها خودتان می توانید قهوه و یا پودر کاکائو اضافه کنید. ما در این مطلب اساس تهیه آن را به شما گفتیم برای طعم‌های متفاوت خودتان دست به کار شوید.

بستنی خانگی متفاوت

طرز تهیه این دسر فوق العاده ممکن است زمان بر باشد اما به امتحانش می‌ارزد.

 

لینک اصلی