,

بهترین ساعت برای ورزش کردن و لاغر شدن

وقتی تصمیم می‌گیریم ورزش کنیم و لاغر شویم برنامه زندگی‌مان تغییر می‌کند درباره اینکه بهترین ساعت برای ورزش کردن و لاغر شدن چه زمانی از روز است نظرات متناقضی می‌شنویم.

پیش‌ترها هر کسی تصمیم به لاغر شدن می‌گرفت صبح‌ها ساعتی را به ورزش اختصاص می‌داد، بعدها گفتند که ورزش صبحگاهی عالیست اما باعث کاهش وزن نمی‌شود اگر می‌خواهید لاغر شوید عصرها ورزش کنید! برای من همیشه این سوال ایجاد می‌شد که کدام نظر درست است و بالاخره بهترین ساعت برای ورزش کردن و لاعز شدن چه ساعتی است؟ تا اینکه مجله نیویورک تایمز  جوابی کاملا متقاعد کننده در باره این سوال چاپ کرد. براساس این مقاله ورزش‌های صبح زود قبل از صبحانه کاهش وزن را سرعت می‌بخشد و انرژی بیشتری برای سوزاندن چربی‌های انباشته شده می‌سوزانند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود ورزش کردن صبح‌های زود باعث لاغری ‌شود این است که این کار به بدن فشار می‌آورد تا چربی‌های ذخیره شده در بدن را بسوزاند به جای اینکه به دنبال سوخت وساز میان وعده و ناهار ظهر باشد. دلیل مهم دیگر برای وزن کم کردن در ورزشهای صبحگاهی نور خورسید است. تنظیم کردن ساعت بدن و دریافت نور خورشید باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود.طبق یک تحقیق جالب کسانی که صبحهای زود و با نور خورشید ورزش می‌کنند لاغرتر و خوش‌اندامتر از کسانی هستند که شبها ورزش می‌کنند و مهمتر انکه این افراد بیشتر از دسته دوم غذا می‌خورند اما متابولیسم و سوخت‌و ساز بالایی دارند.

بنابراین بیایید اجازه دهیم که ورزش صبحگاهی هم شیوه زندگی و هم سوخت‌وساز بدنمان را تغییر دهد. شاید در زمستان این کار  در روزهای کار و بارانی شدنی نباشد اما همه روزها بارانی نیست و یا خیلی از ما بهانه ساعت کاری داریم اما پوشیدن کفش ورزشی و قسمتی از مسیر را پیاده‌روی تند کردن خودش به نوعی ورزش صبحگاهی است.

درست است که برای خیلی ها ورزش صبحگاهی خیلی سخت و شاید غیر ممکن باشد اما این مطلب فقط می خواست به این سوال که جواب های متناقض دارد پاسخ بدهد. در غیر این صورت  با شرایط زندگی امروزه هر ساعتی ورزش کنیم بهتر از ورزش نکردن و بی تحرکی است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *