تاثیر قرص بارداری در میل جنسی زنان

تاثیر قرص بارداری در میل جنسی زنان سوال خیلی از خانم هاست که می توانند در زنجفیل به سادگی پاسخشان را بیایند

رفتار های جنسی زنان به دلایل خیلی زیادی متفاوت است و حتی به روش های مختلفی تغییر می کند یکی از این دلایل روزهای تخمک گذاری است . برای مثال تحقیقات نشان داده است که زنان در دوران تخمک گذاری بیشتر به روابط جنسی فکر می کنند و حتی بیشتر لباس های قرمز و صورتی می پوشند. قسمت جالب توجه این است که زنان در دوران تخمک گذاری به مردهایی که بیشتر حالت مردانه دارند توجه بیشتری دارند و عطرهای مردانه برایشان جذابتر است.

اما سوال اساسی اینجاست که وقتی زنان قرص های ضد بارداری و یا هورمونی مصرف می کنند که مانع از تخمک گذاری آنها می شود چه اتفاقی برای تمایلات جنسی آنها می افتد؟

طبق نظر محققان زنانی که در قرص های هورمونی و ضد بارداری مصرف می کنند تغییرات حسی در دوران تخمک گذاری را مانند زنان دیگر تجربه نمی کنند. در واقع زنانی که قرص ضد باردرای مصرف می کنند ممکن است هیجانات جنسی دوره ای را که تا قبل از این قرصها داشته اند را نداشته باشند. همچنین در راستای مصرف قر صهای ضد بارداری برخی از تحقیقات نشان داده است که میزان رضایت جنسی زنانی که قرص های بارداری مصرف می کنند به صورت دوره ای به نسبت زنان دیگر کمتر است.

هر چند رابطه جنسی و میزان رضایت جنسی کاملا یک مسئله نسبی است و به فرهنگ ، علاقه و روابط شخصی افراد بستگی دارد و نمی توان با قطعیت گفت که همه زنان تجربه یکسانی دارند اما آنچه که محققین سعی کرده اند به آن برسند یک کلیت از تاثیر قرص بارداری بر میزان رضایت جنسی زنان و هیجانات آنهاست . چون برای خیلی از خانم ها این یک مسئله مهم محسوب می شود و آنها را در مصرف قرص های ضدبارداری دچار تردید می کند.

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مربوط به بارداری و باروری، زایمان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *