, , ,

تازه نگه داشتن سبزیجات و میوه با این ۱۴ راه ساده

 

اگر نمی‌خواهید پول خود را دور بریزید و مبلغی را که برای خرید سبزیجات تازه داده‌اید حیف ومیل نشود عاقلانه ترین کار این است که چطور باید آنها را برای مدت طولانی‌تر تازه نگه دارید. سبزیجات و میوه‌ها تنها زمانی که تازه باشند حس سلامت و تازگی می‌دهند در غیر این صورت خرید آنها فقط برای چند ساعت همه را از مصرف این مهمترین وعده غذایی نا امید می‌کند.

این نکات را به خاطر بسپارید تا بتوانید سبزیجات را برای مدت طولانی‌تر تازه و سرحال نگه دارید.

تازه نگه داشتن میوه

یک دستمال کاغذی جاذب و یا حوله‌ای داخل پاکت پلاستیکی کاهو و سالاد بگذارید.

با سرد شدن سبزیجات در دمای یخچال آنها آب بیشتری تولید می کنند که اگر گرفته نشود سبزی را لزج و خراب می‌کند این دستمال سبزی و سالاد را تازه‌و تردتر نگه می دارد. خیار و سبزیجاتی مثل کاهو و کلم را در در دستمال کاغذی جاذب بپیچید.

موزها را قبل از خوردن از هم جدا نکنید.

ممکن است فکر کنید که جدا کردن موزها از یکدیگر باعث شود ماندگاری بیشتری داشته باشند اما باید بدانید که دلیل اصلی تیره شدن موزها جدا کردن آنهاست. ساقه موزها که به هم چسبیده شده است را با پلاستیک بپیچید. این کار ۳ تا ۵ روز قهوه‌ای شدن موزها را به تاخیر می‌اندازد.

photo_2015-10-05_10-43-19

یک سیب داخل کیسه سیب زمینی بگذارید.

بهترین راه برای جلوگیری از جوانه زدن سیب‌زمینی و تازه ماندن آنها گذاشتن یک سیب داخل پاکت است.گاز اتیلنی که سیب منتشر می‌کند سیب‌زمینی‌ها سفت‌تر و تازه‌تر نگه می‌دارد.

photo_2015-10-05_10-43-17

اما سیب را از سبزیجات و میوه‌های دیگر دور و مجزا نگه دارید.

گاز اتیلن هرچند برای سیب‌زمینی مفید است اما برای میوه‌های دیگر به شدت مضر است. سیب را در داخل کیسه‌هایی قرار دهید که هیچ تماسی با میوه و سبزیجات دیگر نداشته  باشند تا بتوانید آنها را تازه و شاداب نگه دارید.

photo_2015-10-05_10-42-51

توت‌فرنگی را درسرکه بشویید.

توت فرنگی بر خلاف قیمت بالایش خیلی زود خراب و فاسد می‌شود. برای همین هم خیلی‌ها در خرید آن تردید دارند چون با وجود هزینه زیادی که پرداخت می‌کنند نمی توانند آن را تازه نگه دارند. یک راه حل جالب برای اینکه توت‌فرنگی را برای چند روز تازه‌تر نگه دارید این است که در یک لگن حاوی مخلوط یک فنجان سرکه و سه فنجان آب غوطه ور کنید و بعد داخل یخچال بگذارید. این کار باکتری هایی که باعث پلاسیدگی توت‌فرنگی می‌شود را از بین می‌برد فقط مطمئن باشید که بعد از این کار توت‌فرنگی‌ها را کاملا خشک کرده‌اید و در یخچال گذاشته‌اید.

photo_2015-10-05_10-43-14

گوجه فرنگی‌ها را دریخچال نگذارید.

شاید باور نکنید اما با با گذاشتن گوجه فرنگی‌در یخچال تمام طعم آن را از بین می برید. همچنین طعم و بوی آب گوجه ‌فرنگی در اثر دمای پایین کاملا از بین می رود. آنها در یک جعبه در جای خشک و دور از نور آفتاب قرار دهید تا خوب برسند. از دیگر سبزیجاتی که نباید در یخچال گذاشت سیب زمینی و پیاز است آنها را هم در جای خشک و دور از نور خورشید نگه‌داری کنید.

photo_2015-10-05_10-43-11

کرفس را در فویل بپیچید.

کرفس در کیسه‌های پلاستیکی نهایت تا یک هفته یا ده روز تازه و ترد می‌مانند اما اگر آن را داخل فویل‌های آلومینیوم بپیچید، این فویل‌ها اجازه می‌دهند که گازهایی که باعث خرابی ساقه کرفس می‌شوند از آن خارج شود به جای اینکه در کیسه‌های پلاستیکی حبس شوند و باعث خرابی گردند.

photo_2015-10-05_10-43-08

با دسته سبزی ها مانند دسته گل رفتار کنید.

اگر سبزیجات را دسته‌ای خریداری می کنید هر آنچه که می خواهید در روز اول استفاده کنید را بردارید و بقیه را مانند دسته گل در یک لیوان و یا گلدان آب بگذارید و در تماس غیر مستقیم با نور آفتاب یا لبه پنجره قرار دهید،  البته اگرمی‌خواهید بو طعم خود را نگه دارند. حتی می‌توانید آنها  را  داخل یک گلدان روی میز ناهار خوری بگذارید و یک پذیرایی متفاوت داشته باشید.

سبزیجات را در روغن زیتون فریزری کنید.

وقتی که زمان استفاده از سبزیجات تازه تمام شد  می‌توانید آنها را به بهترین نحو فریزری کنید. آنها را خرد کنید داخل قالب‌های یخ بریزید و روی آن روغن زیتون بریزید. با این کار آنها را به مدت طولانی با طعم ویژه و خاص نگه داری کرده اید موقع استفاده کافیست یک یا چند قالب آن را در ماهیتابه بریزید تا سبزیجات در روغن زیتون طبخ شوند و طعمی بسیار دلنشین خواهند داشت.

photo_2015-10-05_10-43-05

قارچ را در پاکت کاغذی نگه‌دارید.

پاکت‌های کاغذی قارچ‌ها را خیلی تازه‌تر از پاکت‌های پلاستیکی نگه می‌دارند. کاغذ رطوبت را از آنها می‌گیرد و در نتیجه قارچ‌ها لزج و پلاسیده نمی‌شوند.

photo_2015-10-05_10-43-01

بگذارید آواکادو در دمای اتاق رسیده شود.

هیچ چیز بدتر از این نیست که آواکادو را گریل کنید وبعد از پختن بفهمید نارس بوده . بگذارید آواکادو در دمای اتاق کاملا رسیده شود. بعد در یخچال بگذارید و اگر آن را نصف کردید و خواستید تنها از یک نصف استفاده کنید بگذارید هسته در آن یکی بماند وچند قطره لیمو ترش روی آن بچکانید تا مدت بیشتری در یخچال بماند.

photo_2015-10-05_10-42-57

پیاز را داخل جوراب برای مدت طولانی نگه دارید.

اگر می‌خواهید پیازها جوانه نزنند و مدت خیلی طولانی‌تری بمانند دو کار می‌توانید بکنید یا ته ریشه آن را ببرید و روی سینی داغ بزنید تا دیگر ته آن جوانه نزد و یا آنهار در جوراب زنانه بگذارید و بینشان را گره بزنید تا با هم تماس نداشته باشند  و در انباری از جایی آویزان کنید به این نحو دیگر لازم نیست برای نگه داری مدت طولانی آنها را سرخ کنید و در فریزر بگذارید.

photo_2015-10-05_10-42-54

کشمش‌ها در ظروف خالی از هوا بریزید.

اگر می‌خواهید کشمش‌ همیشه نرم و آبدار بماند  و زیادی خشک و بی‌طعم نشود آنها را درشیشه‌های مربا خالی ازهوا بگذارید می‌توانید کشمش را بریزید و بعد ظرف را برگردانید. یا حتی اگر فکر می‌کنید کشمش خیلی زیادی خشک شده است آنها را در طول نیم ساعت در آب بریزید و بعد با دستمال خشک کنید و در ظروف خالی از هوا بریزید.

photo_2015-10-05_10-42-44

کاهو را یخ تازه کنید.

اگر از خوردن کاهو ترد و تازه لذت می‌برید برگهای آن را از هم جدا کنید  و داخل یک لگن آب و یخ بریزید و به مدت ۵ تا ۳۰ ثانیه به اندازه‌ای که پلاسیدگی‌اش بیشتر است نگه دارید. تا هر چه تازه‌تر و تردتر شوند.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *