,

تصویر میکروب های کف دست

تاشا استون، میکروبیولوژیست و استاد کالج کابریلو اخیرا اثر انگشت پسر ۸ ساله‌اش را بعد از بازی در بیرون خانه گرفت و به این عکس‌های جالب رسید.دیدن موجوداتی که میلیون‌ها عدد از آنها در نوک سوزن جا می‌شوند در  این اثر انگشت کودک واقعا هیجان انگیز است.

او میکروب‌های انگشت پسرش را در ظرف ۴۸ ساعت پرورش داد و از آنها عکاسی کرد. باکتری و قارچ مانند یک خمیر ترش پخش می شوند و خیلی جالب است که از یک اثر انگشت این عکس ها پدید می آیند.

عکس میکروب

تاشا استون نتایج مشاهدات خودش را در وب سایت علمی دنیای میکروب کاملا توضیح داده‌است (شما می‌توانید جزئیات آن را در لینک داده شده بخوانید).

تصویر میکروب از نزدیک

میکروب های کف دست

میکروب چیست؟

میکروب موجود زنده تک‌سلولی است که میلیون‌ها عدد از آنها روی نوک یک سوزن جای می‌گیرند. میکروب‌ها قدیمی‌ترین موجودات زنده روی زمین هستند و جالب است بدانید که بدون میکروب‌ها ما نه می توانیم بخوریم و نه نفس بکشیم. میکروب‌ها همه جا هستند تعداد آنها روی انگشت دست ما خیلی بیشتر از تعداد جمعیت کره زمین است. میکروبها در هوایی که ما نفس می کشیم و در غذایی که می‌خوریم هستند، آنها حتی در درون ما زندگی می‌کنند. در واقع بدون میکروبها زندگی روی زمین ممکن نیست.

برای همه جالب خواهد بود که ببینند این موجودات خیلی خیلی ریز تک سلولی حیاتی چه شکلی هستند.

تصویر از باکتریهای کف دست

میکروب های کف دست

تصویری فوق العاده ازمیکروبهای کف دست

موجودات تک سلولی

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *