تفاوت ارگاسم مردها با زن ها چیست؟

این سوال خیلی از زن ها و مردهاست تفاوت ارگاسم مردها با زن ها چیست ؟ آیا هردو یک حس را تجربه میکنند آیا بدن هردو یک عکس العمل نشان میدهد و سوالات زیادی از این قبیل…

بدون شک باید تفاوت هایی بین ارگاسم مردها و زن ها وجود داشته باشد. برخی موارد را بیشتر زنان و مردان می دانند مثل اینکه مردها در طول رابطه جنسی بیشتر از زنان به ارگاسم می رسند و یا اینکه زنان می توانند ادای به ارگاسم رسیدن را در بیاورند. در زنجفیل بیشتر در این باره بدانید

اما وقتی صحبت تفاوت در حس ارگاسم در بین زنان و مردها می شود و اینکه چه اتفاقی در مغز می افتد  مسئله کمی پیچیده تر می شود. در واقع به  نظر می آید که ارگاسم مردها و زن ها خیلی با هم فرقی نمی کند وقتی به چطور اتفاق افتادن آنها توجه کنیم.

در واقع تفاوت اصلی و کلی در میزان زمانبندی  و انقباضات ماهیچه های لگن و اعصاب دستگاه تناسلی است.  از آنجا که مدت زمان ارگاسم زنان بیشتر از مردان است برای زنان میزان ارگاسم حدود ۲۰ ثانیه یا بیشتر است و برای بیشتر مردان حدود ۳ تا ۱۰ ثانیه طول می کشد. اما مردان ارگاسم بیشتری دارند. تحقیقات تیم استرالیایی درباره ارگاسم مردان به این نتیجه رسید که مردها در ۹۵ درصد روابط جنسی خود به ارگاسم می رسند در حالی که زنان تنها در ۶۹ درصد از روابط جنسی خود به ارگاسم می رسند.

در واقع ارگاسم کمتر از آنکه به جنسیت مربوط باشد به شکل و نوع رابطه جنسی مربوط است. در واقع ارگاسم زنان تا ۱۲ درصد به شکل رابطه مربوط است که بر اساس نظر متخصصین به طول رابطه جنسی مربوط است. دلیل دیگر آن به ژنتیک بر می گردد در واقع مطالعات ژنتیک  ثابت کرده است که ارگاسم در یک سوم زنان کاملا به ژنتیک و شکل واژن و کولیتوریس بر می گردد.

اما در مورد این نکته که ارگاسم در زنان و مردان چه حسی دارد تحقیق جالبی انجام شده و از زنان و مردها خواسته شده که احساس ارگاسمشان را توضیح دهند بدون اینکه کمترین تمرکزی روی اندام تناسلی باشد و جالب این بود که احساسات و کلماتی که بیان شده بود کمترین تفاوت را داشته است. صرف نظر از جنسیت، مغز در هنگام ارگاسم مغز خون به دستگاه تناسلی می فرستد و قلب تندتند میزند و تنفس زیاد می شود. در حالیکه اسکن مغز تفاوت نقاط مختلف تحریک شده در مغز  را در هنگام تحریک جنسی در دو جنس نشان میدهد فعالیت مغزی در هنگام ارگاسم بین دو جنس دقیقا یک چیز است.

این شباهت تنها در اینجا خلاصه نمی شود هر دو جنس دربعد از ارگاسم خواب آلود می شوند به خاطر اینکه هورمون خواب پرولاکتین ترشح میشود. در واقع میزان پرولاکتین بعد از ارگاسم در طول رابطه جنسی ۴ برابر زمانی است ارگاسم ناشی از خود ارضایی ایجاد می شود یا ارگاسم در خواب اتفاق می افتد.

ارگاسم چندباره هم که تا به حال فکر میشد مختص زنان است در مردها هم اتفاق می افتد. همچینن ارگاسم در مردان که با انزال و بیرون ریختن مایع منی اتفاق می افتد محققین ثابت کردند که مردها می توانند ارگاسم بدون انزال داشته باشند که دقیقا قبل از انزال رخ می دهد.

یک تحقیق روانشاسانه هم روی زنان ومردان انجام شد که صحبت کردن زنها و مردها با یکدیگر در مورد تجربیات ارگاسمشان آنها را به هم نزدیک تر می کند . درست مثل زمانی که برای دوستی از غم خود حرف می زنید و او با شما همدردی می کند.

نتیجه کلی اما از این قرار است که تجربه ارگاسم از فردی به فردی دیگر کاملا متفاوت است و به سه عامل اصلی آناتومی بدن؛ فیزیولوژی و روانشناسی مربوط است. بنابراین هم زنان و هم مردان برای اینکه بهترین و لذت بخش ترین ارگاسم را داشته باشند باید بیش از هر چیزی بدن خود را بشناسند و آن را با شریک زندگی خود در میان بگذارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *