,

ثروتمندترین کشورهای جهان کدام است؟

دراین اوضاع فقر جهانی برای همه جالب خواهد بود بدانند ثروتمندترین کشور جهان کدام است.

به کشوری می‌توان لقب ثروتمند داد که در آن بیکاری وجود نداشته باشد و پولی که مردم آن کشور به دست می آورند از هر قشری برایشان رفاه عمومی دربرداشته‌باشد و دولت از شهروندان حمایت مالی کند. از نظر اقتصادی هم با اندازه گیری درآمد خالص یک کشور و میزان ثروت شهروندان کشور می‌توان ثروتمند‌ترین کشورها را شناخت . بر اساس بررسی مجله جهانی اقتصاد Global Finance Magazine برای چند سال اخیر این ۱۰ کشور به عنوان ثروتمند‌ترین ها شناخته شده‌اند که از دهمین به اولین و ثروتمندترین کشور جهان می رسیم.

استرالیا

استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا است. این کشور رتبه سوم در آزادی‌های اقتصادی را در سال ۲۰۱۰ داشت و به عنوان دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته شده بود. استرالیا به علت شرایط آب و هوایی مساعد و معادن و سیستم اقتصادی و مالی درست و سنجیده آمار کمی در فقر دارد و می‌توان از آن به عنوان بزرگترین صادرکننده گندم و پشم در جهان یاد کرد.

سوئیس

سوئیس

سوئیس یک کشور کوچک با اقتصادی محکم و استوار است. این کشور حتی به عنوان یک کشور لوکس و موفق سالهاست که در لیست ثروتمندترین کشورهاست. و در سال ۲۰۱۴ هم عنوان بالاترین درآمد خالص ملی را داشته است.

امارات متحده عرب

امارت متحده عربی

این کشور به طور رسمی در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده‌است. که در واقع یک کشور جوان با رشد اقتصاد بالاست. البته بیش از ۸۵ درصد از درآمد این کشور از فروش نفت به دست می‌آید.

ایالات متحده آمریکا

نیویورک

آمریکا بزرگترین اقتصاد با بیشترین آمار میلیاردرهای جهان را دارد. آمریکا سومین کشور تولید کننده نفت و گاز طبیعی است. این کشور دومین تولید کننده بزرگ جهان و بزرگترین بازار  تجارت و گردش مالی در جهان را دارد.

هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ با بقیه کشورهای این لیست کمی متفاوت است. در واقع هنگ کنگ یک کشور نیست بلکه یک منطقه مستقل در ساحل جنوب چین است که بیشتر به خاطر آسمان خراش‌های عظیم‌اش مشهور است. دو درآمد عمده آن از کشتیرانی و خدمات مالی است.

برونئی دارالسلام

برونئی دارالسلام

این کشور که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و بیشتر جمعیت آن مسلمان هستند و به ثروت افسانه‌ای‌اش مشهور است. این کشور کوچک ۹۰ درصد از درآمد خالصش را از فروش نفت و گاز به دست می‌آورد. همچنین این کشور ترکیبی از کارآفرینی و زندگی روستایی و کشاورزی است و از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار است.

نروژ

نروژ

این کشور اسکاندیناوی بعد از لوکزامبورگ به عنوان زیباترین و ثروتمندترین کشورهای اسکاندیناوی و اروپا شناخته شده است. این کشور هم مانند بیشتر کشورهای ثروتمند دنیا از منابع غنی نفت و گاز برخوردار است.

سنگاپور

سنگاپور

یک کشور جزیره‌ای با ۶۳ جزیره در جنوب آسیا. اقتصاد سنگاپور به یکی از آزادترین، خلاقانه ‌ترین و تجاری‌ترین اقتصادهای دنیا معروف است. در سال ۲۰۱۳ به عنوان دومین اقتصاد آزاد دنیا معرفی شد سنگاپور در کنار کشورهایی مثل نیوزیلند و کشورهای اسکاندیناوی کمترین فساد اقتصادی را در جهان داشته است و به عنوان یکی از گرانترین کشورها هم شناخته می شود.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ ثروتمندترین کشورهای جهام

این کشور اروپایی بسیار زیبا تنها برای جذابیت‌های توریستی‌اش معروف نیست. این کشور بهشت مالیات‌های تولیدکنندگان است با وجود اینکه یک کشور بسیار کوچک است میلیونرهای زیادی به خاطر کمی مالیات در آنجا زندگی و سرمایه‌گذاری می‌کنند. این کشور این روزها بیشترین درآمدش را سیستم‌های بانکی و مالی به دست می‌آورد و برخی از کمپانی‌های اینترنتی مثل آمازون و اسکایپ منطقه فعالیت خود را به لوکزامبورگ منتقل کرده‌اند.

قطر

قطر ثروتمندترین کشور جهان است

میانگین درآمد خالص سالیانه این کشور را به ثروتمندترین کشور جهان تبدیل کرده‌است. این کشور جمعیتی در حدود ۲ میلیون نفر دارد با درآمدی خالص حدود سالانه ۱۸۲ میلیون دلار که جای تعجب نیست چرا به عنوان ثروتمندترین کشور جهان شناخته شده‌است. قطر تا قبل از فروش نفت از طریق ماهیگیری و فروش مروارید با مالیاتی در حد صفر اقتصاد خود را اداره می‌کردو در حال حاضر هم کمترین نرخ مالیات را دارد. آمار بیکاری در سال ۲۰۱۴ در این کشور یک ۱/۰ درصد بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *