حساسیت مردان به مایع منی خودشان، آیا واقعیت دارد؟

احتمالا برای برخی این جمله باورنکردنی باشد اینکه آیا مردی هم هست که به مایع منی خودش حساسیت داشته باشد؟ اما باید بدانید که بله مردانی هستند که به منی خودشان آلرژی دارند. در علم پزشکی به این پدیده سندرم بیماری پست ارگازمیک یا POIS می گویند. علایم آن نیز شبیه علائم سرماخوردگی کوتاه مدت بعد از هر انزال است. این علائم می‌تواند از چند ثانیه تا چند ساعت و حتی یک هفته طول بکشد. دانشمندان تایید کرده اند که این آلرژی و حساسیت به مایعات و بدن شریک جنسی ربطی ندارد و تنها آلرژی مرد به اسپرم خودش است. مردان با سندرم POIS اگر خودارضایی کنند و یا رابطه جنسی  داشته باشند که منجر به انزال نشود این علائم آآلرژی را ندارند.

هیچ نشانه ای بر شیوع این نوع آلرژی مردان وجود ندارد و به نظر می‌رسد که این بیماری بسیار نادر باشد اما به هر حال وجود دارند و مردانی هستند که این عارضه را تحمل می‌کنند. در یک دهه گذشته دانشمندان تنها دو مورد از ۴۵ مورد مرد را با این آلرژی مشاهده کرده اند. اما مطالعات جامعتر نتایج جالبتری دارند. حدود نیمی از مردان مورد آزمایش این سندرم گزارش داده اند که آنها در اولین تجربیات انزال خود این علائم POIS  یا همان آلرژی به اسپرم خودشان را تجربه کرده اند اما به مرور زمان از بین رفته است اما نیمی دیگر اعلام کردند که این علائم را در دوره های بعد و سنین بالاتر تجربه کرده اند. هر چند بیشتر این مردان که به اسپرم خود آلرژی دارند به مواد دیگری هم آلرژی داشته اند که برخی آلرژی ها بسیار شدید و خطرناک هم بوده است.

به طور میانگین این نشانه های آلرژی ۶۴ دقیقه بعد از انزال شروع می شود و به مرور بدتر می‌شود تا دو روز که تقریبا از بین می رود. علائم شایعتر آن مشکلات در تمرکز، خستگی، تب، سردرد و تحریکات عصبی است.

متاسفانه دانشمندان نمی‌دانند چه چیزی باعث این آلرژی می‌شود تنها چیزی که می‌دانند این است که برخی از مواد تشکلیل دهنده مایع منی سیستم ایمنی بدن را به شدت تحریک می‌کند.

در اینجا سوال اصلی اینجاست که مردانی که به منی خود آلرژی دارند باید چه کار کنند؟

در کمال تعجب باید بگوییم که تقریبا هیچ کاری نمی‌توانند بکنند. بسیاری از آنها به ناچار فعالیت های جنسی خود را کمتر می‌کنند و یا تا هفته ها برای اینکه توان و قدرتشان را به دست بیاورند رابطه جنسی یا خود ارضایی نخواهند داشت. در حالی که برخی تا می‌توانند از این غریزه طبیعی پرهیز می‌کنند که باید به آنها هشدار داد که پرهیز درمان محسوب نمی‌شود زیرا ارضا شدن های شبانه و در خواب مردان هم باعث همین مشکل و به وجود آمدن همین علائم می‌شوند.

خبر خوش اما اینجاست که درمان های دارویی برای آلرژی مردان به منی خودشان ممکن است. در واقع مطالعات اخیر نشان داده است که ایمنی درمانی بدن از ۶۰ تا ۹۰ درصد می‌تواند علائم POIS  را کم و یا حتی از بین ببرد. این درمان در واقع همان واکسینه کردن بدن است. به این ترتیب که دوز خفیفی از منی خود مرد را به  زیر پوست او تزریق می‌کنند تا بدنش نسبت به آن حساسیت کمتری نشان دهد. دقیقا مانند خیلی از درمان‌های آلرژی دیگر که پزشکان به همین طریق انجام می‌دهند.

بنابراین مردان می‌توانند به منی خود آلرژی داشته باشند اما این به مفهوم دوری از رابطه جنسی و انجام ندادن آن نیست. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی همیشه می توان یک راه حال یافت.

خواندن مطلب عطسه هنگام ارضا جنسی هم برای شما جالب خواهد بود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *