,

حساسیت های مردان که زن ها نمی دانند.

 

مردها خیلی حساس‌تر از زن‌ها هستند. شما مردتان را دوست دارید و هیچ‌دلتان نمی خواهد او را اذیت کنید. زن‌ها بدون آنکه متوجه شوند و یا بخواهند این کار را بکنند، مردشان را آزار می‌دهند.

دلیل آن هم کاملا واضح است زن‌ها نمی دانند که چه چیزی باعث رنجش مردها می‌شود البته عکس این جمله هم کاملا صادق است اما چون زن‌ها معمولا حساسیت بیشتری از خود نشان می‌دهند خیلی زودتر مردها را از کارهایی که دوست ندارند آگاه می‌کنند.

این ۷ مورد را شاید قبلا فهمیده باشید اما خیلی ها هنوز آن را در مورد مردشان نمی‌دانن و ناخودآگاه با رفتارشان او را ناراحت می‌کنند. در این مطلب حساسیت های مردان را که شاید خیلی  از زنها به آن توجه نکنند را به شما می گوییم.

 • مردها از اینکه جلو دوستانش او را دست بیاندازید متنفرند.

می توان گفت این از مهم ترین حساسیت مردان است. شاید مردتان هیچ وقت این را به شما نگفته باشد اما این کار واقعا او را آزار می‌دهد. او نمی‌خواهد جلو دوستانش نقص‌ها و ایراداتش آشکار شود و اگر شما با شوخی وخنده بعضی از رفتارهای او را در مقابل دوستانش دست بگیرید او را بسیار ناراحت و گاهی عصبانی می‌کنید. شما مطمئنا قصد این کار را نداشته‌اید و تنها قصدتان شوخی و خنده بوده اما کافیست بار دیگر که این کار را کردید به صورت او دقت کنید و یا از او صریحا بپرسید تا ببینید که چقدر برایش آزار دهنده است.

 • شغل و حرفه او را کم‌اهمیت بدانید .

وقتی که حقوق و درآمد او را کم و ناچیز بدانید و یا کارش را کم‌اهمیت جلوه دهید او را کوچک و خرد کرده‌اید. مردها اگر هم شغلشان را دوست نداشته باشند اما نادیده گرفتن و ناچیز شمردن زحماتشان احساسات او را به شدت جریحه دار می‌کند.

 • او متنفر است که در جمع چشم غره بروید.

اگر شما فرزند داشته باشید خوب متوجه معنای این نگاه می‌شوید. وقتی او را طوری نگاه کنید که مفهوم “نکن، حرف نزن، بشین” می‌دهد این نگاه در بین مادران شایع است. اما اگر این نگاه را به مردتان بکنید و رفتار و حرف او را با نگاه و چشم‌غره نقد کنید او را بیش از اندازه ناراحت می‌کنید.

 • زبان بدن شما ممکن است برای او آزاردهنده باشد.

بیشتر مردها احساساتشان را مانند زنها به زبان نمی‌آورند. به همین خاطر آنها به زبان بدن خیلی بیشتر توجه می کنند. وقتی که شما چشمتان را از او برمی‌گردانید و یا سرتان را خم می کنید او به خودش می‌گیرد و ناراحت می‌شود به خصوص اگر در جمع دوستان شما این کار را بکنید او را به شدت آزار می دهید.

 • توانایی او را در انجام کاری زیر سوال ببرید.

این بدترین کار برای غرور یک مرد است اشتباهی که گاهی مادر و پدر ها هم با فرزند‌شان می‌کنند.  مرد شما دوست دارد که به او باور داشته‌باشید و مطمئن باشید او از پس هر کاری بر می‌آید. اگر در مورد این نکته مطمئن نیستید از مردتان بپرسید تا بدانید که هر بار که قدرت و توانایی او را زیر سوال بردید او را ناراحت و نا امید کرده‌اید. جمله معروف” از پسش بر نمیایی” تلخترین جمله‌ای است که او درباره خودش ممکن است از دهان شما بشنود. حساسیت مردان را با این جمله تحریک نکنید.

 • توانایی مرد دیگری را به رخش بکشید.

فقط کافیست که بگویید فلانی این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد و باید به او بسپاریم.  وقتی او تصمیم می‌گیرد چیزی را تعمیر کند اگر نتواند خودش می‌گوید لازم نیست که شما بگویید که فلان مرد این کار را خوب انجام می‌دهد و بهتر است او انجام بدهد. بگذارید او سعی‌اش را بکند او به عنوان مرد شما می‌خواهد قهرمان شما باشد به او این شانس را بدهید تا خودش را ثابت کند. مطمئنا اگر چیزی خارج از توانایی‌اش باشد خودش انجام نمی‌دهد و یا به آن اعتراف می کند که در تخصص او نیست.

 • تمام اعتماد به نفس او در زمینه مسئولیتهای مردانه را از بین نبرید.

یکی از مهمترین مسئولیت‌های مردانه او دادن رضایت جنسی به همسرش است اگر در این کار کامل نیست لازم نیست به او مستقیم بگویید شما می‌توانید در کنار قدرتهای دیگرش که شما از آن لذت می برید خواسته خود را به گونه‌ای که احساس شکست در مرد بودنش نکند بگویید با هم مشورت کنید که او دوست دارد شما چگونه باشید و شما دوست دارید او چگونه باشد.

این موارد را شاید بعضی  از خانم‌ها ندانند و ناخودآگاه با انجام دادنش باعث آزار مردشان شوند و عشق و علاقه او را به خود کم کنند. بدانید که مردها خیلی حساس‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید و فقط به خاطر مرد بودنشان این حساسیت ‌ها را پنهان می‌کنند.

لینک اصلی

1 پاسخ
 1. مشتری زنجفیل
  مشتری زنجفیل says:

  لطفا مطالب قدیمی(قبلی) حساسیت های مردان که زن ها نمی دانند.را یا در کانال تلگرام یا در وب سایت بگذارید…

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *