, ,

مواردی را که خانم‌ها باید بعد از برقراری رابطه جنسی باید رعایت کنند

مواردی را که خانم‌ها باید بعد از برقراری رابطه جنسی باید رعایت کنند

بسیار مهم است که بخش خصوصی بدن تمیز و سالم نگه داشته شود. بسیاری از عفونت‌ها و بیماری‌های این بخش از بدن به علت عادات نامناسب است. در اینجا مواردی را که باید پس از برقراری رابطه جنسی رعایت کنید را باهم بررسی می‌کنیم.

ادرار کردن پس از برقراری رابطه جنسی دستشویی کنید

در طی مقاربت، باکتری‌ها می‌توانند به بخش خصوصی شما وارد شوند. در داخل آن گرم و مرطوب است، که محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها است. پس اگر می‌خواهید دچار عفونت دردناک نشوید، تا پس از یک ساعت بعد مقاربت ادرار کنید تا این بخش از آلودگی‌ها پاک شود.

 با آب داغ حمام نکنید

از پریدن در یک وان حمام داغ اجتناب کنید. حمام داغ پس از مقاربت می تواند شما را به عفونت‌های بیشتر حساس کند.

پس از برقراری رابطه جنسی آب بنوشید

درست مانند اینکه بعد ورزش کردن تشنه می‍شوید و نیاز به نوشیدن آب دارید، پس از مقاربت نیز آب بنوشید چرا که کمبود آب روی تمام بدن شما تاثیر می‌گذارد. و نیز باکتری‌ههی مضر را از طریق ادرار دفع می‌کند.

مواد غذایی حاوی پروبیوتیکی بخورید

بله شکلات خیلی وسوسه‌انگیزه اما سعی کنید بعد از مقاربت از مواد غذایی تخمیری و خوراکی‌های حاوی پروبیوتیک مانند ماست و کامبوجا را مصرف کنید. و با این کار از بروز عفونت جلوگیری می‌کنید.

برای شستوشوی این قسمت از صابون استفاده نکنید

صابون ممکن است باعث خشکی و تحریک این بخش بشود. چراکه اغلب اسیدیته مناسبی برای شستوشوی این بخش ندارد. پس از مقاربت با شستوشودهنده‌های مخصوص واژینال و یا فقط با آب ولرم بشورید.‌

از پوشیدن لباس زیر پلاستیکی خوداری کنید

برخی پارچه‌ها مانن نایلون و حاوی پلی استر مانع تنفس این بخش می‌شود. بعد از اورگاسم محیط واژینال بسیار گرم و مرطوب است و محیطی کاملا مناسب برای رشد باکتری‌هاست که متاسفانه پوشیدن لباس زیر نامناسب این مشکل را چند برابر می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود از لباس‌های زیر پنبه‌ای استفاده کنید.

از مواد شوینده با رایحه شیمیایی استفاده نکنید

این مواد شیمیایی ناحیه تناسلی شمارا حساس‌تر می‌کند. اگر در شستوشوی این ناحیه وسواس دارید می‌توانید از کمی سرکه استتفاده کنید تا PH این ناحیه از بدن حفظ شود و سپس با دستمال تمیز خشک کنید.

مراقب سلامتی خود باشید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] می‌دانید یکی از نگرانی‌های بزرگ خانم‌ها در رژیم‌های لاغری، افتادگی پوست است و اینکه ممکن است […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *