,

آشنایی با خواص دارویی چندی از ادویه‌ها

خواص درمانی ادویه در سمزدایی و سرطان و بیماری‌ها

در این مقاله با خواص درمانی تعدادی از ادویه‌ها آشنا می‌شویم. بعد از این غذاهای و دمنوش‌های خود را این ادویه‌ها خوش‌طعم و خوش‌بو کنید.

از خوردن گشنیز لذت ببرید:

گشنیز با افزایش تولید سروتونین در مغز ، احساس خوشحالی در شما ایجاد می‌کند. پس اگر احساس افسردگی می‌کنید به غذای خود گشنیز تازه اضافه کنید

با ادویه دارچین هوس خوردن شیرینی‌ را در خود کم کنید:

دارچین یکی از غنی‌ترین منابع آنتی‌اکسیدان در بین ادویه‌جات است و حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد. این ماده با افزایش متابولیسم یا همان سوخت و ساز، قند خون را کاهش می‌دهد. بنابراین برای خلاص شدن از شر گرسنگی کاذب و هوس به شیرینی و شکلات در دسر ها و کیک و شیرینی مقداری دارچین اضافه کنید.

با جعفری سم‌زدایی کنید:

جعفری به شدت ادرار‌آور است. این سبزی احتباس آب را با سم‌زدایی در کلیه کاهش می‌دهد.

با زیره به جنگ حالت تهوع بروید:

زیره برای گوارش بسیار مفید است و در سنت‌های قدیم برای درمان معده‌درد، سوء هاضمه، اسهال و حالت تهوع صبحگاهی استفاده می‌شود.

زرد چوبه‌ ادویه‌ ای جادویی:

زردچوبه در واقع معدن ترکیبات ضد التهابی است. تحقیقات نشان داده‌است که کورکومین موجود در زردچوبه باعث پیشگیری و حتی درمان سرطان می‌شود.

سیر دشمن سرماخوردگی و تب:

زمانیکه که حرف از مبارزه با سرماخوردگی و تب می‌شود، سیر بهترین دوست شماست. سیر دارایی خواص ضد میکروبی علیه باکتری‌ها و ویروس‌ها است. برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از خواص ضد بیماری سیر دریافت کنید، باید آن را له یا خرد کنید و اجازه بدهید تا قبل از پختن مدتی به همان صورت بماند.

مسکن زنجبیل:

زنجبیل یک عامل ضد التهابی قوی است. یک تکه‌ی بزرگ از آن در آب داغ یک راه عالی برای تسکین التهاب، خصوصاً در شرایطی مثل عفونت گلو، آرتریت یا درد مفاصل است. علاوه بر این زنجبیل یکی از مواد اولیه‌ی ثابت برای تهیه آب‌های دتاکس و اسموتی‌های سم‌زدایی و لاغری محسوب می‌شود.

دارویی به نام خردل:

مدت ‌ها است که به دانه‌های خردل بیشتر به عنوان یک گیاه دارویی نگاه می‌شود تا یک ماده‌ی غذایی. خردل هم مانند سایر سبزیجات خانواده براسیکا (مانند کلم،کلم بروکلی و کلم‌پیچ)، حاویی ترکیبات ضد سرطان فراوانی است و علاوه براین در طب چینی از خردل برای تقویت قوای جنسی استفاده می‌شود.

رزماری و حافظه:

رزماری با تنظیم انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز، باعث بهبود عملکرد مغزی می‌شود. این پروسه خود باعث بهبود حافظه و جلوگیری از زوال عقلی می‌شود.

مریم گلی:

مریم گلی به علت خاصیت سم‌زدایی که در بدن دارد به عنوان یک گیاه تصفیه‌کننده شناخته شده است و مشکلاتی از جمله التهاب لثه (بیماری لثه) آرتریت روماتوئید را درمان می‌کند.

با زنجفیل سلامت و تندرست باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *