,

خواص پوست پیاز، این برگه های نازک را دور نریزید

تا به حال درباره خواص پوست پیاز شنیده بودید؟ همه ما پیاز را جزء لاینفک زندگی میدانیم ولی پوست پیاز را فراموش می کنید.

پیاز به ویژه در آشپزی ایرانی یکی از مهم ترین سبزیجات محسوب می‌شود تا جایی که دیگر غذا بدون پیاز برای ما مفهومی ندارد. اما پوست پیاز را همه ما دور می ریزیم .  اما در این مقاله شما را متقاعد می‌کنیم که دیگر پوست پیاز ها رو دور نریزید.

مطالعات بسیاری در مورد پیاز و شگفتی های آن انجام شده است و تقریبا همه می دانند که پیاز یک آنتی اکسیدان قدرتمند است. اما لایه نازک  قهوه ای رنگ بیرونی آن مهمترین منبع آنتی اکسیدان؛ فیبر، فلانوئیدها است که سطح سلامت پوست را بسیار بالا می‌برد.

علاوه بر اینها پوست پیاز حاوی رنگدانه های قوی به نام کورستین است که این ماده مانع از گرفتگی عروق و فشار خون بالا می‌شود. پوست پیاز خاصیت آرام بخشی و خواب آوری دارد. همچنین ضد باکتری و قارچ و دشمن سلول های سرطانی است.

در واقع کورستین  Quercetinدر پوست پیاز یک فلانوئید قوی برای از بین بردن رادیکالهای آزاد و دشمن اصلی سرطان هاس شایع این دوران محسوب می‌شود .

برای آن دسته کسانی که مشکلات روده بزرگ دارند یا به ویژه سرطان روده در خانواده آنها موروثی است پوست پیاز چون حاوی فیبر نامحلول است برای حرکات روده بزرگ به عنوان یک پشتیبان عمل می‌کند.

فیبر نامحلول موجود درپوست پیاز سموم انباشته شده در روده را تخلیه می کند مقدار پی اچ روده را تنظیم می‌کند و به عنوان یک پیشگیری کننده سرطان بدون قیمت اما معجزه آسا عمل می‌کند.

اگر پوست پیاز را در رژیم غذایی خود داشته باشید این بیماری ها را از خود دور کرده اید:

دیابت نوع ۲

بیماری های قلبی و عروقی

مشکلات روده و معده

چاقی مفرط

سرطان روده بزرگ

ما برای شما یک دستور عمل ساده داریم برای درست کردن چای پوست پیاز که بتوانید از خواص پوست پیاز بهره مند شوید.

در واقع پس از شستن پیاز پوست ها را جدا کنید و خشک کنید و داخل یک شیشه مربا بریزید. آب جوش را روی پوستهای پیاز بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. بعد آن را صاف کنید و قبل از خواب هر شب بخورید.

با دانستن خواص پوست پیاز دیگر این برگه ها را دور نریزید و از آنها در سلامت زندگی خود استفاده کنید.

نکته مهم: استفاده از پوست پیاز و چای پوست پیاز برای زنان حامله و زنان شیرده ممنوع است.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *