,

خیار شور از چه زمانی وارد ساندویچ ها شد؟

خیارشور جزء لاینفک هر ساندویج خوشمزه‌ای است. چرا خیارشور در همه ساندویج‌ها هست؟ مهمتر اینکه خیارشور از چه زمانی وارد ساندویچ‌های ما شد؟

قدمت خیارشور به هزاران سال می‌رسد چیزی در حدود ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح. در قدیم ایام ترشی و خیار شور طرفدارن خودش را داشت. ژولیوس سزار معتقد بوده است که ترشی حس شجاعت به انسان می دهد. به همین خاطر به سربازانش دستور می داد تا از ترشی استفاده کنند. ارسطو در خصوص اثر شفا بخشی ترشی رساله ای نوشته و ملکه کلئو پاترا از طرفداران خیار شور و ترشی بوده است. در مورد تاریخچه ترشی در ایران هم باید گفت که قدمت ترشی در ایران به زمان قوم ماد بر می گردد، در حالی که از عمر ترشی صنعتی در ایران ۷۰ سال می گذرد. اما به طور دقیق خیارشور در ساندویچ‌های آمریکا توسط مهاجران یهودی از شرق اروپا وارد شد. اغذیه‌فروشی‌های یهودی به خاطر ترکیبات منحصر به فرد گوشت‌هایشان مشهور بودند. خاصیت اسیدی خیار شور هم برای هضم غذای سنگین و هم طعمی متضاد با بشقاب‌های گوشت این اغذیه‌فروشی‌ها معروف شد. دقیقا مشخص نیست که کدام اغذیه‌فروشی یهودی اولین بار از خیارشور استفاده کرد اما چیزی که واضح بود این بود که خیارشور به سرعت در تمام غذاهای آماده یهودی پخش‌شد. در نیویورک در سال ۱۹۳۰ فروشندگان خیارشور به شدت معروف شدند. در واقع یک جنگ ترشی بین فروشندگان ترشی و خیار‌شور برای گرفتن انحصار ترشی در آمریکا ایجاد شد. امروزه فستیوال خیارشور و ترشی در اکتبر هر سال برگزار می‌شود.

خلاصه اینکه طعم خیارشور در ساندویچ‌های اغذیه‌فروشی‌های یهودی آن‌قدر مورد پسند بود که کم کم جزء لاینفک ساندویچ‌ها شده است، طوری که دیگر در منوی رستوران‌ها و اغذیه فروش‌ها ذکر نمی‌شود و اگر ساندویچ شما خیار شور نداشته‌باشد حتما اعتراض خواهید کرد.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *