دانش‌آموزان وقتی ایستاده‌اند تمرکز و یادگیری بیشتری دارند.

 

به‌زودی میز و صندلی‌های ایستاده برای دانش‌آموزان ابتدایی ساخته می‌شود. دانش‌آموزان تمرکز و قدرت یادگیری بیشتری دارند اگر اجازه این را داشته باشند که در طول کلاس بیاستند. طبق نتایج تحقیقات مجله بین‌المللی آموزش و پرورش، دانش‌آموزانی که موقع آموزش می‌توانند پشت میز‌هایشان بیاستند در کلاس فعالیت‌های یادگیری بیشتری دارند و مواد درسی را هم بهتر به خاطر می‌سپارند. به این منظور مسئولین آموزش و پرورش ایالت تگزاس تصمیم گرفتند میزو صندلی‌هایی برای دانش‌آموزان ابتدایی طراحی کنند که به آنها این امکان را بدهد که در طول کلاس درس بیاستند و هروقت که خسته‌شدند بنشینند.طبق یک آزمایش جالب در مدارس ابتدایی، محققان به عینه دیدند که دانش‌آموزان ایستاده انرژی بیشتری در کلاس دارند و در بحث‌ها و پرسش و پاسخ‌های کلاسی فعالیت بیشتری از دانش‌آموزان نشسته از خود نشان می‌دهند.همچنین میزان یادگیری آنها نیز تا ۱۲ درصد افزایش می‌یابد. طبق نظر محققان دانش‌آموزان ایستاده کمتر حواسشان پرت می‌شود و بیشتر در جریان درس قرار می گیرند دیرتر خسته و خواب‌آلود می‌شوند.

علم قبلا ثابت کرده‌است که وقتی راه می‌رویم بهتر فکر می‌کنیم و قدرت خلاقیتمان هم بیشتر می‌شود. ورزش حافظه ما را افزایش می‌دهد. در مدرسه هم یک روز تعطیلی در کارهای درسی و آموزش باعث می‌شود دانش‌آموزان به یادگیری بیشتر علاقه نشان‌دهند و کمتر در کلاس با هم دعوا کنند.

هرچند مدارس امروزه به دانش‌آموزان اجازه نمی‌دهد که در کلاس حرکت کنند که مبادا تمرکز دیگران را به هم بزنند اما مطالعات اخیر با اجازه دادن به دانش‌آموزان برای تحرک بیشتر در کلاس درس نتایج بهتری گرفتند. بگذارید دانش‌آموزان کمی از آزادی فیزیکی و جسمانی برخوردار شوند تا در کلاس کارایی بیشتری داشته‌باشند.

لینک اصلی

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] یک حرکت کششی است و موجب تقویت تمرکز، تعادل و کشش بدن از بغل می‌شود و انرژی بدن را بالا […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *