, ,

درمان خانگی از بین بردن جای بخیه و زخم

زخم و بخیه بخش اجتناب ناپذیر زندگی ماست. به سختی کسی را می‌توان یافت که هیچ جای زخم و بخیه ای نداشته باشد. به هر حال انسان ها از کودکی تا پیری به دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی و زخم های جزئی و یا جدی وخطرناک می‌شوند جای زخم هم انواع مختلف دارد از مثل جای بخیه و جراحی، خطوط چاق و لاغری که تقریبا هیچ کدام از ما از آن در امان نیستیم. قبلا در مورد درمانهای خانگی از بین بردن کلوئید  و جای زخم در زنجفیل خوانده اید. در این مطلب شما را با یک ماده معجزه آسای دیگر برای از بین بردن جای بخیه و زخم آشنا میکنیم.

نکته دیگر در مورد این جای زخم ها از بین نرفتن آنهاست. به خصوص جای بخیه که تقرییا به این راحتی نمی‌رود و خیلی ها هزینه های گزاف می کنند و از کرم های مخصوص و لیزر استفاده می‌کنند تا حد اقل جای آن را کمرنگتر کنند.

درمان های خانگی برای از بین بردن جای بخیه و زخم می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

از بین بردن جای بخیه قدیمی

کندر

طبق نظر باربارا کلوز نویسنده کتاب پوست خالص، یکی از موثرترین درمان های طبیعی برای از بین بردن جای بخیه و زخم استفاده از داروهایی از کندر است. این یک موضوع ثابت شده است که کندر خاصیت بهبود سازی و بازسازی پوست است. به علاوه کندر خاصیت ضد پیری برای پوست دارد و همچنین التهاب ناشی از زخم و بخیه روی پوست را می‌خواباند.

روغن کندر را تهیه کنید و از خواص شگفت انگیز آن در درمان چروک، از بین بردن زخم و جای بخیه استفاد ه کنید. می‌توانید روغن کندر را با روغن اسطوخودوس و روغن ویتامین E و کمی روغن نارگیل و کرچک مخلوط کنید روی جای زخم بمالید.

از بین بردن جای زخم  و بخیه تازه

در این شرایط کار شما راحتتر است. روغن یا پماد گل همیشه بهار (کالندولا) را با روغن ویتامین Eمخلوط کنید و هر روز به جای زخم بمالید. این کار باعث می شود که پوست خیلی سریعتر التیام یابد. پوست را نرم می‌کند و خاصیت ضد التهابی آن پوست را به خوبی بهبود می بخشد.

این توصیه ها را انجام دهید تا جای بخیه را روی پوست خود محو کنید. برای زن هایی که زایمان سزارین را تجربه کرده اند معمولا جای بخیه زیر شکمشان باقی می‌ماند می‌توانند از شر آن خلاص شوند تنها با کمی حوصله و داروی گیاهی.در ضمن از اصل بودن روغن یا پمادی که استفاده می‌کنید مطمئن شوید.

 

5 پاسخ
  1. وحید
    وحید says:

    سلام وقت بخیر من بابت عمل گوشم باعث شد کلویید بوجود بیاد الان یکسالی هست اینطوری میخوام بدونم بایدچیکارکنم.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *