, ,

درمان خانگی از بین بردن زگیل با سرکه سیب

زگیل های پوستی غده های خوش خیم پوست اند که معمولا به رنگ طبیعی پوست هستند  اما برخی هم دارای رنگدانه های پوستی اند که باعث می شود تیره تر دیده شوند. آنها هیچ خطری برای سلامتی شما ندارند اما آنچه که اهمیت دارد مسئله زیبایی است. زگیل‌های پوستی ظاهر پوست را بد می‌کنند به ویژه آنها که در نواحی گردن و پشت گوش هستند و در معرض دیداند.

بیشتر در سنین میانسالی زگیل‌های پوستی دیده می‌شوند در قسمت‌های بدن مثل زیر بغل، کشاله ران، زیر سینه، شکم، گردن و پلک اما درکل جای خاصی در بدن نیست که زیگیل پوستی نداشته باشد و در هر قسمتی از بدن این زگیل ها ظاهر می‌شوند. همچنین زگیل در همه انسان‌ها ایجاد می‌شود و تقریبا شاید کسی نباشد که در طول عمرش زگیل در نیاورد.

این غده های خوش خیم پوستی وقتی زیاد رشد  کنند و یا خونریزی کنند خطرناک می‌شوند. به هر حال دلیل علمی که چرا زگیل در میاوریم هنوز به قطعیت مشخص نشده است اما دانشمندان متفق القولند که عوامل ژنتیک و ضخامت پوست تاثیر گذار است. بنابراین کسانی که می‌خواهند دلایل فیبروم ها (خالهای رنگی و بدون رنگی پوستی) را تشخیص دهند باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنند و تحت نظر وی آزمایشات خاص پوستی را انجام دهند یادتان باشد که بهترین زمان برای برداشتن فیبروم‌های پوستی و یا زگیل ها هوای سرد و نور آفتاب کم است.

برای برداشتن زگیل متخصص پوست روشهای مختلفی از جمله فریز کردن تا لیزر و یا جراحی استفاده کند که به تشخیص خود او و نوع زگیل بستگی دارد. معمولا تنها یک روش نتیجه بخش است مگر اینکه زگیل ها رشد زیادی داشته باشند و یا خونریزی کنند.

بعد از برداشتن زگیلها بیمار باید تا ۵ روز آنتی بیوتیک مصرف کند در این مدت نباید فعالیتهایی که باعث تعریق زیاد می‌شوند انجام دهد و پوستش را همیشه تمیز نگه دارد.

اما همه میدانیم که برای درمان بیشتر عارضه های پوستی می‌توانیم از مواد ارگانیک و خانگی استفاده کنیم . برای از بین بردن زگیل هم درمان خانگی و موثری وجود دارد که از قدیم‌ترین زمانها نتیجه بخش بوده است.

درمان خانگی از بین بردن زگیل

سرکه سیب یک ماده بسیار مشهور برای از بین بردن زگیل است. سرکه سیب قرنهاست با خاصیت اسیدی و آـنت باکتریایی اش به عنوان درمان خانگی از بین بردن زگیل استفاده می‌شود. بسیار مهم است که از سرکه سیب برای از بین بردن زگیلهای روی پلک استفاده نشود چون باعث آسیب و سوزش چشم می‌گردد.

به طریق زیر موثرترین درمان خانگی از بین بردن زگیل را انجام دهید.

به مدت ۱۵ دقیقه ناحیه‌ای که زگیل دارد را در آب قرار دهید یا با یک مسواک نرم و مرطوب روی آن را مسواک بزنید و بعد خوب خشک کنید.

بعد یک پنبه را در سرکه سیب خیس کنید و سرکه اضافه را بچلانید تا زیاد نباشد  بعد آن را روی زگیل بگذارید و با چسب زخم یا باند رویش را ببندید  بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به همین حالت بماند بعد باند را باز کنید ومحل را با آب بشویید.

این کار را روزی سه بار به مدت ۷ روز انجام دهید.

احتمالا روزهای اول زگیلها تیره می‌شوند و بعد خواهید دید که خودشان کنده می‌شوند و از شرشان خلاص می شوید.

بسته به اندازه زگیل ها و اینکه چقدر در پوست ریشه دوانده باشند بعد از افتادن ممکن است یک جای زخم کوچک روی پوست بگذارند برای جلوگیری از این زخمها می‌توانید از پماد گل همیشه بهار و یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید. اما اگر زگیلها عمیق نباشند زخمی هم به جا نمی‌گذارند ولی برای اطمینان می‌توانید از آلوئه ورا مدام استفاده کنید.

نکات مهم:

یادتان باشد که سرکه سیب از روی پنبه به جای دیگر بدن نریزد که باعث قرمزی و التهاب می‌شود البته اگر این کار تکرار شود و زود شسته نشود.

اگر متوجه شدید که در همان مرتبه های اول زخمی روی پوستتان ایجاد شده به هیچ وجه از سرکه سیب استفاده نکنید و به پزشک مراجعه کنید.

به هیچ وجه سعی نکنید زگیل را و زخم را به زور خودتان یا تیغ بکنید بگذارید خودش می‌افتد.

سالهای سال است که این روش استفاده می شود و نتیجه بخش است. شما هم اگر از زگیل‌های پوستی خود به امان آمده اید این کار را انجام دهید و نتیجه اش را به ما بگویید.

68 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی says:

  زگیل حمام ک میرم بعد از حمام سفید هست ولی بعدش قهوه ای میشه باید چ کار کنم اطراف ناحیه تناسلی چند تا هست با سرکه سیب میتونم درمان کنم؟

  پاسخ
  • گندم
   گندم says:

   دوست عزیز زگیل تناسلی کمی خطرناکه بهتره که با واکسن درمانش کنید. واکسن گارداسیل واکسن ضد زگیل تناسلی است برای اینکه از شیوع این بیماری جلوگیری کنه . چیزی نیست که با درمان خانگی بشه برای همیشه از بین برد. واکسن گارداسیل رو در اینترنت جستجو کنید و حتما پیگیری کنید. باز هم تاکید میکنم نگذارید در قسمت ناحیه تناسلی زگیل ها زیاد شن حتما با کرایو یا لیزر از بین ببرید. موفق باشید

   پاسخ
  • ا
   ا says:

   سلام دوست عزیز از سرکه سیب چند روز برای زگیل تناسلی هم استفاده کنید از بین میبره. کمی درد داره ولی باید تحمل کنید.

   پاسخ
 2. Aram
  Aram says:

  سلام بچه ها منم در کناره های (ببخشید)لبه های الت تناسلیم چند تا زگیل بود عوایل نمیدونستم چیه فکر کردم جوشه ولی هرچی فشار میدادم هیچی در نمی امد و اشتباهم این بود ک با سوزن افتادم ب جونش ک پارش کنم تا تخلیه بشه ولی با این کار بخاطر نداشتن اطلاعات از نوع بیماری باعث شد بزرگ بشن وقتی فهمیدم زگیله دنیا رو سرم خراب شد روحیم صفر شد ولی وقتی سایت ها مطالعه کردم دیدم سرکه سیب را پیشنهاد دادن منم استفاده کردم ب این طریق ک اول اون ناحیه رو خوب با اب و صابون میشستم و خشک میکردم بعد با پنبه اغشته ب سرکه روشو میشستم سپس ی تیکه پنیه اغشته ب سرکه را روی زگیل میزاشتم و با چسب زد حساسیت روش میچسبودنم و هر یک ساعت اونو عوض میکردم من انقدر این کارو کردم از ٨شب تا فردا صبح زگیلها کاملا سفید شدن و شروع کردن بعد از اون به سیاه شدن و افتادن. بعد از این که سیاه شدن چون ممکن سوزشش زیاد باشه در روز سه بار روش پنیه میزاشتم و حدود سه ساعت بعد در می اوردم بعد کم کم زخم شد وقتی زیگلها تخلیه شدن و سیاه شدن و دیگه برجستگی نداشتن دیگه پنیع بطور مداوم نزاشتم فقط در طول روز سعی میکردم با پنبه اغشته به سرکه روشو پاک کنم و هر دفعه ک دسشویی میرفتم هم خودمو با اب و صابون میشستم و خشک میکردم ،،،در ضمن واسه خانوما میکم من بعد از اون سعی کردم دامن بپوشم و مدتی لباس زیر تنم نکردم .تا یه هفته من خوب شدم و جواب گرفتم .این توضیحاتو کامل دادم ک شما هم از نگرانی در بیایید

  پاسخ
 3. ناشناس.ل
  ناشناس.ل says:

  دوستان خاهشن اصلن سمت لیزر و هزینه های گزاف نرید من تا ۳هفته پیش پراز زگیل مقعدی بودم بدون رابطه از طریق اپلاسیون داشتم دیوانه میشدم سرکه سیبو استفاده کردم الان شاید اندازه نخود شدن بازم میزنم ک کامل از بین بره شمام از این روش استفاده کنید

  پاسخ
  • غزال میکروبیولوژی
   غزال میکروبیولوژی says:

   سلام دوست عزیز من از سرکه برای از بین بردن زگیل تناسلی استفاده کردم طوری که با پنبه آغشته به سرکه سیب زدم رو زگیلا اما بیشتر بزرگ شدن تعدادشون هم زیادتر شد و حتی زگیلای کوچیکم برجسته وبزرگ شدن بنظرشما این نشونه خوبیه یا بد؟ادامه بدم یا ندم؟مرسی منتظر جوابم

   پاسخ
 4. رضااا
  رضااا says:

  سلام.دوستان عزیز لطفا اصلا نگران درمان نباشید.اول سیستم ایمنی بدن خودتون رو با خوردن روزی یک سیب.سیر.هویچ وماست بالا ببرید تا بدنتون بتونه با این ویروس مقابله بکنه و از بدنتون خارج بشه دوم که شاید خبر خوبی باشه واسه همه اینکه ی کپسول بنام achhvهم از سال میلادی جدید ب بازار میاد که با خوردن روزی ی عدد قرص ویروس از برن خارج میشه و کاملا درمان خواهید شد.روحیتون رو از دست ندید فقط از رابطه جنسی با دیگران تا درمان قطعی خودداری کنید

  پاسخ
 5. Alirezaa
  Alirezaa says:

  دوستان بهترین روش استفاده از اسید سالیسیلیک میباشد ٣ روز زگیل رو میندازه فقط سعی کنید اطرافش رو پوست نریزه چون میسوزونه ، درمانش سریعترین راهه

  پاسخ
 6. محسن قاسمی
  محسن قاسمی says:

  سلام. محسن هستم از اصفهان. بیمار زیگیل تناسلی بودم. با استفاده از روش کرایو یا همون فریز خیلی سریع و اسون درمان کردم با کمترین درد ممکن.فوق العاده بود.زیر نظر دکتر حسینیان.من خودم با دکتر در ارتباط هستم. نسبت فامیلی دارم. بهتون پیشنهاد میکنم برای درمان با این شماره تماس بگیرید.با قیمت فوق العاده مناسب.خودم هم دوره درمانم رو نشونتون میدم اگه مایل بودید.

  پاسخ
 7. مسعود
  مسعود says:

  سرکه سیب منو از شر زگیل تناسلی که مدت ۸ سال درگیرش بودم و درمانهای پزشکی با هزینه های بالا از درمان آن ناتوان بودند خلاص کرد

  پاسخ
 8. احسان
  احسان says:

  سلام دوستان من سه سال پیش زگیل تناسلی داشتم تعداش بیستایی بود البته ریز بودن بعضیهاش اندازه یک نقطه خودکار به همین دلیل رفتم دکتر با لیزر از بینشون بردم اما الان دوباره دوتا پیدا شده آیا با سرکه سیب از بین میرن یانه؟پنبه آغشته به سرکه سیب چقدر باید روی زگیل بمونه؟میشه فقط در حد مالیدن روی زگیل باشه وبعد ۱۵ دقیقه شستشو بدم؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 9. ناشناس
  ناشناس says:

  من از دیروزه درمان رو با سرکه سیب شروع کردم ۴ تا زیگیل دارم یکیش امروز محو شده .شب میشورم همه جارو با سرکه سیب زیاد بعد پنبه با چسب تا صبح میزارم روش و صبح دوش میگیرم .یکیشم امروز سیاه و خشک شده باز .سرکه خوبه

  پاسخ
 10. ناشناس
  ناشناس says:

  سلام دوستان. من ٢روز شروع کردم به سرکه سیب زدن … هم میسوزه. هم میخواره. من پنبه و با سرکه خیس میکنم بعد میزارم تا صبح بمونه. ایا درسته؟!

  پاسخ
 11. ناديا
  ناديا says:

  سلام دوستان من الان بعد چند سال متوجه شدم زگیل معقدی دارم تا الان فکر میکردم شقاق دارم! پیش دکتر زنان برم ؟من مجردم این مشکلی واس آیندم پیش نمییاره ؟؟؟پیش چ دکتری برم نشون بدم۱ تعدادش خیلییی کمه سرکه سیب بنظرتون خوبش میکنه؟؟

  پاسخ
  • ناشناس
   ناشناس says:

   حتما برو دکتر. چون خطرناکه.. آزمایش باید بدی .برو دکتر زنان. وقتی ویرووس غیرفعال شد بعد یا لیزر کن یا سرکه سیب بزن. من الان یک هفته اس سرکه سیب میزنم یه سریش خشک شد ریخت. ولی بازم میگم خیلی جدی بگیر چرن وقتی خطرناک بشه میشه سرطان… برو دکتر حتما…..

   پاسخ
 12. نگار
  نگار says:

  دوستان عزیز،درمان با سرکه ی سیب فقط برای از بین بردن زگیله ولی ویروس توی بدن میمونه،باید حتما قرص آسایکلوویر بخورید،سی تا قرص هر شش ساعت یک بار تا دیگه ناقل نباشید،من بعد از دیدن زگیل بلافاصله به پزشک مراجعه کردم و دارو گرفتم قرار شد ده روز بعد برای لیزر برم که خوشبختانه با پنبه ی آغشته به سرکه و چسبوندنش به موضع خوب شدم که دکتر باورش نمیشد

  پاسخ
  • parastoo
   parastoo says:

   سلام دوستان
   من ۱ سال درگیر زگیل تناسلی هستم چندباری دکتر رفتم داروهای مختلف بهم دادند اما بدتر شدم و بهتر نشدم حتی زخم بدی در خروجی ادرارم ایجاد کردن این داروها، اما من نمیدونم از طریق اپیلاسیون گرفتم یا رابطه جنسی چون ۳ سال که نامزد کردم ولی از یک سال پیش این مشکلو دارم همسرم هم هیچ علایمی از زگیل نداره من خودم احتمالو به اپیلاسیون میدم چون از یک سال و نیم پیش اپیلاسیونو شروع کردم. اول یه مدتی از سرکه سیب طبیعی استفاده کردم اما هیچ اثری نکرد و حتی هیچ سوزشی نداشتم الان یک هفته ای هست که از سرکه سیب صنعتی استفاده می کنم شب میزارم تا صبح فقط بعضی از زگیل هام سرش سیاه شده و حس می کنم زگیلام بعضیاش باد کرده و بعضیاشم بیشتر شدن و خارش هم دو روز دارم به نظرتون این علایم خوبی هست؟؟؟؟؟؟؟ ادامه بدم؟؟؟؟ بعدم این قرص آسایکلوویر واقعا ویروس از بین می بره؟؟؟ برای معده ضرر نداره؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنیییییید

   پاسخ
 13. م
  م says:

  سلام من زگیل تناسلی دارم .دوبار کرایو کردم رفت اما هربار ک نزدیکی میکنم یه جوشای ابکی در میاد اینا چیه و چکار کنم درضمن خیلی خارش دارن. بنظرتون سرکه سیب بزنم؟ این قرص آسایکلوویر کارش چیه .ممنون

  پاسخ
 14. ناشناس
  ناشناس says:

  سلام به همه دوستان کسی درمانی واسه زگیل داخل مقعد و دهانه رحم میدونه چنتا دکتر رفتم اصلا کاری نمیکنن فقط واسه پول بیشتر کرایو یا لیزر پیشنهاد میدن با سرکه اونایی که سطح خارجی و رو پوست بودن از بین رفته وای واسه داخلیا چیکار میشه کرد؟ لطفا اگه کسی چیزی میدونه بگه ممنون

  پاسخ
 15. سارا
  سارا says:

  سلام من هم مشکل زگیل تناسلی داشتم خیلی ناامید بودم و چهارماه درمان کردم اثر خاصی نداشت حتی طب تلفیقی دکتر قنبری هم رفتم و یه روغن و پودر و خیلی گرون خریدم بعد سه هفته از اون هم نا امید شدم
  اما دیشب بعد خوندن نوشته ها سرکه سیب امتحان کردم ظرف یک ساعت همه زگیل ها سفید شد و…. تا صبح پنبه گذاشتم و صبح دیدم که دارن سیاه سیاه میشن
  از دیشب تا حالا کلی تغییر حالت دادن و میدونم سیاه شدن نشونه خوبیه …
  از همه تون ممنونم

  پاسخ
 16. حسین
  حسین says:

  سلام دوستان من دو تا زگیل دارم روی سوراخ آلت تناسلی یه روی سوراخ یکی هم داخل . البته نمیدونم ژیگول هستم سل چیزی چون اگه زیگل بود الان پخش شده بود خیلی وقت هم که مونده و به اندازه خودشه. بهترین راه چیه؟به نظرتوم زیگیله

  پاسخ
  • گندم
   گندم says:

   دوست عزیز برای اطمینان حتما به پزشک نشون بده و سرکه رو فعلا استفاده کن ببین اگه از بین برد یا کوچکتر کرد وگرنه باید درمان جدیتری بکنید

   پاسخ
 17. بهرام
  بهرام says:

  من هم مدت شش ماه بود که روی انگشتم زگیل داشتم. به کمک سرکه سیب درمان شد! هرروز به مدت ده روز پنبه آغشته به سرکه سیب را روی زگیل قرار میدادم و با انگشت دانه رویش را میپوشاندم. این روش بسیار دردناک است و مجبور شدم از مسکن استفاده کنم. ولی خدا رو شکر از شرش خلاص شدم.
  ابتدا پوست روی زگیل شروع به باد کردن و ور آمدن میکنه، سپس سطح زگیل نمایان میشه. با ادامه درمان و آغشته کردن زگیل با سرکه، زگیل میمیرد و پوست اطراف آن قهوه ای و سپس سیاه میشه و پوست میندازد.

  پاسخ
  • Sana
   Sana says:

   چجوری استفاده کردید؟منم کف دستم چن تازگیل دارم اماسرکه سیب هم میزنم فقط یکم بزرگترمیشن،چجوری ازسرکه سیب شمااستفاده کردین؟کمک کنیدخواهش میکنم خیلی عذاب آوره

   پاسخ
   • بهرام
    بهرام says:

    همانطور که گفتم، باید پنبه آغشته به سرکه را روی زگیل بگذارید مدت طولانی بماند بطوریکه در اثر رطوبت، پوست باد کند و بر اثر هوا نرسیدن آن قسمت از پوست بمیرد.
    درمان را انقدر ادامه دهید تا پوست روی زگیل سیاه بشود و خودش کنده شود.
    رمز موفقیت این روش، صبر و حوصله و تحمل درد و ادامه درمان است.

    پاسخ
   • علی
    علی says:

    . .:
    بنام خدا
    سلام دوستان اصلا نگران نباشید درمان کاملش رو الان میگم فقط تروخدا اگه واسه شما هم اثر کرد دستور درمانش رو جاهای دیگه هم نشر بدید :
    درمانش خیلی راحته تقریبا ۹۹% قطعیه فقط باید هرچی سریعتر اقدام کنید ، روزی چهار،پنج بار اینکارو کنید که یه تیکه یخ بزارید توی یه نایلون فریزر( که استریل باشه) بعد تا اونجا که میتونید فشارش بدید روی زگیل هاتون تا ۴۰،۵۰ ثانیه بعدش سریع تا هنوز پوستتون سرده روش پماد آسایکلوییر( خیلی ارزونه از داروخونه بدون نسخه هم میتونید بگیرید ) بزنید پماد رو روش زیاد و کامل بزنید ، بعد یخ رو با نایلون فریزش بندازید دور … تا ۱۰ روز اینکارو انجام بدید و این مدت هر بار که رفتید حموم رو موضع پودر نوره ( همون واجبی) بزنید تا زودتر خوب شه ، معمولا بین ۷ تا نهایتا ۱۴ روز میرن .

    برای عزیزانی که این مشکل رو در دهان یا گلو دارن باید هر روز روزی چهار، پنج بار یه در بطری سرکه سیب رو بریزن تو یه استکان آب و قر قره کنن و چند دقیقه تو دهن نگه دارن تا دو هفته و بهتره که علاوه بر قرقره روزی یه قاشق هم بریزن تو یه لیوان آب و بخورن که کاملا از مجرا پاک شه به مدت دو هفته .

    در پناه حق سلامت باشید .
    یا علی.

    پاسخ
 18. reza
  reza says:

  فقط پنبه اغشته به سرکه سیب را با چسب پانسمان بچسبانید روی زگیل و هر روز چند بار هم پنبه را عوض کنید بعد از دوسه روز زگیل کاملا خون مرده میشه بعد برید حموم و چند دقیقه روش واجبی بذارین و بشورید زگیل ازبین میره و فقط جای زخمش میمونه البته همه مراحل رو با دستکش یکبار مصرف انجام بدید چون ممکنه دست الوده بشه و به جاهای دیگه سرایت کنه.درضمن سیستم ایمنی بدنتون هم قوی کنید و همیشه به جای ژلت از واجبی استفاده کنید چون ژلت موجب سرایت ویروس میشه

  پاسخ
 19. امیر مهدی
  امیر مهدی says:

  سلام من تازه متوجه شدم چندتایی زگیل خیلی ریز آلت تناسلی دارم خیلی میترسم بنظرتون با درمان خانگی پیش برم یا از طریق دکتر و متخصص درمان کنم.هرکدوم بهتره.ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • بهرام
   بهرام says:

   درمانهای پزشکی بسیار دردناک و گران هستند و چندان مؤثر نیستند.
   اگر محل دسترسی به زگیل تناسلی برایتان مشکل نیست، حتما درمان خانگی را پیش بگیرید.
   خود من دوتا زگیل در کف دستم را به همین روش از بین بردم. خیلی راضیم.

   پاسخ
 20. Yas
  Yas says:

  دروود به همگی
  دوستان به عنوان کسی که خودم جواب گرفتم برای زگیل نیاز نیست برید و پول به دکتر های پوست که بخاطر ۱جلسه ازتون ۲۰۰هزار تومان میگیرن بدهید و فقط با سرکه و شراب میتونید از بین ببریدشون باور کنید فقط ۱۵روز بزنید هرروز روزی ۳یا ۴ بار با پنبه و بزارید روش بمونه بعد میبینید معجزه میشه
  مطمعن باشید جواب میگیرید…یا حق

  پاسخ
 21. هلما
  هلما says:

  سلام ب همه.منم ی ماهی بود خارش شدید داشتم و بعد یک ماه رفتم متخصص زنان و دکتر معاینه م کرد و گفت ک زیگیل مقعدی دارم و بهم ی معرفی نامه داد ک ببرم پیش متخصص جراح عمومی اما اون گفت ک با یه پماد کمیاب خوب میشن و ده تا از پمادها استفاده کن و اگه نرفتن بیا برات فریز کنم اما دکتر زنان گفت ک پماد درمانشون نمیکنه و باید سریع فریز یا لیزر کنی و معرفیم کرد ب متخصص پوست و مو و لیزر ک اونم گفت هرجلسه ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار پولش میشه ولی من ب توصیه یکی از دوستان سه روزه ک از سرکه سیب صنعتی استفاده میکنم و امروز شدیدا خارش و سوزش داشتم و اطراف مقعدم مث نبض میزنه و درد میکنه و اونقد خارش داشتم ک پنبه رو فشار دادم رو زیگیلها و پنبه اندازه نوک مداد خونی شد.ایا ادامه بدم یا نه؟ضمنا دکترم گفت حتی اگه خوب بشی باید یه واکسن بزنی ک ویروس تو بدنت پخش نشه و قیمتش۲۸۰ هزاره.ب نظرتون واکسن بزنم یا از کپسول آسایکلوویر استفاده کنم؟؟این کپسولها واقعا ویروس رو تو بدن از بین میبرن حتما؟قیمتشون چقده؟؟تورو خدا جواب بدین

  پاسخ
 22. ایسان
  ایسان says:

  سلام من دیروز ی رابطه جنسی داشتم اول نفهمیدم طرف زگیل داره وگفتم از کاندوم استفاده کردم بعد نفهمیدم کاندوم داخل پارشد یا بیرون اون لحظه زگیل هارو دیدم ودیگه اجازه ندادم ولی حالم خیلی بدولی همش دارم خودمو باسرکه سیب میشورم وتو جوش شیرین میشینم که نگیرین از ترس دارم میمیرم از شانس خورده به تعطیلات نمیدونم چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید

  پاسخ
 23. افشین
  افشین says:

  سرکه،سیب معجزه میکنه من امتحان کردم و نتیجه گرفتم اصلا نگران نباشید تنها راه درمان سنتیش که از همه ارزون تر و راحتتره همینه

  پاسخ
 24. امير
  امير says:

  من حدود یکماه پیش یه رابطه داشتم.
  و الان حدود ٢ هفته هست که یه چیزى شبیه به زگیل یا جوش کنار آلتم میبینم بعلاوه ٢-٣ تا کوچیک که نمیدونم چى هستن (کاملاً همرنگ پوستم).
  احتمال دادم زگیل باشه،
  و الان حدود ۴-۵ روزه دارم سرکه سیب استفاده میکنم
  تغییر آنچنانى حس نمیکنم.
  آیا ادامه بدم ؟

  پاسخ
 25. امير
  امير says:

  راه هاى تشخیص زکیل چیه ؟
  زائده یا برامدگى که روى پوستم دارم که مشکوکه به زگیل هست.
  ادامه اى هم حس میکنم که زیر پوستمه ( مثل جوش زیر پوستى)
  آیا این زگیله ؟

  پاسخ
 26. af
  af says:

  سلام سرکه سیب عالیه ولی خیلی میسوزونه با سرکه سیب یه چند روزی زگیل رو تخریب کنید و د ادامه با روغن کرچک که آنتی ویروس طبیعیه پرب کنید تا کامل از بین برن البته غیر از روغن کرچک روغن نارگیل و روغن پونه کوهی هو خاصیت ضد ویروسی و ضد عونی پوست دارن مدت زیادی استاده کنید تا دیگه برنگردن

  پاسخ
 27. رزا
  رزا says:

  سلام، من یه برجستگی خیلی ریز اندازه سر سوزن،الان چند ماهی هست ببخشید دیدم، نمیدونم زگیل هست یا نه اخه خود پوست هم دقت کرده باشید یه حالت دون دونی داره. نمیدونم واقعا حساس شدم یا نه هست، از دکتر رفتن هم بیزارم، چه کنم؟ تو رو خدا راهنمایی کنید

  پاسخ
 28. بهار
  بهار says:

  سلام من تازه متوجه شدم که زگیل دارم و متاسفانه داخل واژنم زگیل داره چطوری میتونم از این پماد اسید سالیسیلیک برای واژن استفاده کرد؟کسی میدونه چون حالت اسیدی دارم میتریم کل واژن و بسوزونه؟؟؟لطفاً اگه کسی میدونه راهنمکایی کنه ممنون

  پاسخ
 29. 😏
  😏 says:

  سلام سرکه سیب با دارچین مخلوط کنید بزارین روش به مدت ۴روز میره اول سفید میشه وبعد خون مرده بعدم خشک میشه می افته من دکتررفتم گرون ترین پماداروهم گرفتم ولی اثرنکرد

  پاسخ
 30. sana
  sana says:

  سلام من داخل دستم اطراف انگشتام چندتازگیل سطحی دارم چندروزه سرکه سیب ودارچین میزنم سیاه شده ،چقدطول میکشه ازبین بره؟عمق زگیلای من بیشتره چجوری میخواد بیفته اینا؟خیلی نگرانم توروخدا کمک کنین

  پاسخ
 31. ن.س
  ن.س says:

  سلام.من دارم از سرکه سیب استفاده میکنم دو روزه روزی ۴ الی ۵ ساعت میذارم بعد میشورم .چندتا از زگیلام که تیره بودن سفید شدن آیا نشونه خوبیه؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *