,

درمان خانگی از بین بردن تیرگی مفصل های انگشتان

تغییر رنگ پوست به ویژه مفاصل انگشتان دست و پا، یکی از مشکلات زیبایی معمول بین زنان و مردان است. صد البته که این موضوع برای زنان اهمیت بیشتری دارد. دلایل مختلف زیادی باعث این اتفاق می‌شوند. سلول های مرده پوست در این قسمت ها جمع می‌شوند و پوست را تیره تر می‌کنند قرار گرفتن در معرض نور آفتاب واستفاده نکردن از دستکش در کار روزانه بیشتر باعث تیرگی مفصل های انگشتان می‌شود.

اگر به دنبال درمان های خانگی سفید کردن مفصل‌های انگشتان هستید این چند راه حل ساده را امتحان کنید.

لایه برداری با لیمو و شکر

مهم ترین راه حل از بین بردن تیرگی انگشتان لایه برداری کردن و از بین بردن سلول های مرده پوست است که در این قسمت جمع می‌شوند. این روش به طور قابل توجهی مفصل‌ها را روشن می‌کند و همچنین زبری و خشکی آنها را از بین می‌برد. سه ماده موثر برای روشن کردن مفصل های انگشتان لازم است.

دو قاشق عسل را با یک قاشق آب لیمو ترش و یک قاشق شکر را با هم ترکیب کنید.

مخلوط را به دستها و پاها بزنید و خوب روی مفاصل را لایه برداری کنید.

همچنین می‌توانید کل دست خود را با این ترکیب ماساژ دهید. اجازه دهید ترکیبات روی دستتان به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند و تا پوست دست کاملا این مواد را جذب کند. ویتامین C در آبلیمو و اسید گولیکولیک در قند انگشتها را روشن می‌کند.

شکر و روغن زیتون برای از بین بردن تیرگی مفاصل انگشتان

یک راه حل دیگر روغن زیتون است که برای ناخن ها و وآب رسانی به پوست دست بسیار مفید است. روغن زیتون برای از بین بردن تیرگی و تولید ملانین بسیار بیشتر است. شکر هم لایه بردار شگفت انگیزی است که برای حذف سلولهای مرده بسیار موثر است.

سه قاشق روغن زیتون  را با دو قاشق شکر مخلوط کنید.

این ترکیب را برای لایه برداری و ماساژ قسمت های تیره دست و پا استفاده کنید وبگذارید ۵ دقیقه بعد از ماساژ این ترکیب روی دست ها بماند. بعد با آب ولرم بشویید و یک لوسیون نرم کننده سبک روی آن بزنید.

سرشیر و زردچوبه برای روشن کردن مفاصل تیره انگشتان

یک قاشق سرشیر  یا خامه را با نصف قاشق زردچوبه مخلوط کنید و دو تا سه قطره روغن بادام هم اضافه کنید.

خوب به هم بزنید و روی مفاصل بگذارید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند روی انگشتانتان.

برای اینکه از این درمان ها نتیجه بگیرید باید سه بار در هفته این کار را انجام دهید و حوصله به خرج دهید مطمئن باشید که خیلی زود با صبر می‌توانید انگشتان زیبا خواهید داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *