, ,

درمان خانگی کم شنوایی و ناشنوایی

کم شنوایی و یا حتی ناشنوایی می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود. کم شنوایی می‌تواند در اثر عفونت، پیری و یا تصادف و آسیب به عصب‌های گوش به وجود بیاید. انواع مختلف درمان‌های خانگی برای کم شنوایی و ناشنوایی وجود دارد که می تواند مانع به وجود آمدن این بیماری شود. به محض اینکه احساس کردید گوشتان آن طور که باید نمی شنود یکی از درمان های زیر را انجام دهید.

سرکه سیب

سرکه سیب در راس درمان‌های خانگی برای کم شنوایی قرار دارد. سرکه سیب سرشار از پتاسیم، زینک، منیزیم و منگنز است.  سرکه سیب بهترین درمان خانگی برای کم شنوایی و ناشنوایی ناشی از شنیدن صدای بلند است. یک قاشق چایخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری سرکه سیب  را در یک فنجان آب مخلوط کنید و روزی سه فنجان بین وعده های غذایی بخورید.

مرزنجوش

مرزنجوش درمان خانگی ناشنوایی

مرزنجوش یک ماده غذایی است که به طعم مرکبات نزدیک است. مرزنجوش یک ماده قوی ضد آرتروز کلروتیک است  و در کاهش فشار خون بسیار موثر است. مرزنجوش با کاهش فشار خون در گوش یک نقش موثر برای درمان کم شنوایی به شمار می‌آید. برای اینکه نتیجه ایده آل از آن بگیرید باید یک قاشق چایخوری مرزنجوش را یک لیوان آب بجوشانید و بگذارید سرد شود روزی دو فنجان از آن را به مدت ۱۰ روز پی در پی بنوشید. حتما توجه داشته باشید که این ترکیب را تنها برای ۱۰ روز مصرف کرده‌اید و نه بیشتر.

پیاز

پیاز یک درمان خانگی موثر دیگر برای کم شنوایی و ناشنوایی در اثر عوامل مختلف است. برای اینکه به نتیجه برسید ۳۰۰ گرم پیاز را یک لیتر آب بریزید بگذارید به مدت یک نصفه روز یا ۱۲ ساعت بماند و بعد آن را روزی ۲ بار بنوشید.

نمک

نمک هم از دیگر درمان‌های خانگی بسیار موثر برای کم شنوایی و ناشنوایی است. نمک در حالت ضماد برای کم شنوایی از قدیم ترین ایام استفاده می‌شده است. برای اینکه به نتیجه برسید شما احتیاج دارید یک فنجان آرد را یک فنجان نمک در یک ماهیتابه به مدت ۵ دقیقه گرم کنید. بعد این ترکیب را داخل یک جوراب تمیز یا پارچه تمیز پخش کنید و دو سرش را خوب گره بزنید. این ضماد را برای مدت ۱۰ دقیقه روی گوش آسیب دیده بگذارید. برای اینکه نتیجه خوبی بگیرید باید این کار را روزی ۲ تا ۳ مرتبه انجام دهید. برای مشاهده درمان سریع گوش درد به روشی مشابه این لینک را بخوانید.

زنجبیل

زنجبیل یک درمان موثر برای ناشنوایی به شمار می آید. زنجبیل تازه را  با موادی مثل گشنیز، مریم گلی، پونه خشک، دارچین و رزماری را داخل یک پیمانه آب بریزید وبگذارید به مدت ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت داخل آب بماند بعد آن را صاف کنیدو این ترکیب را روزی سه بار هر وعده یک فنجان بخورید این درمان را یک ماه ادامه دهید . مطمئن باشید که اگر این کار را یک ماه انجام دهید نتیجه بسیار خوبی در درمان ناشنوایی خواهید گرفت.

سیر

مصرف سیر باعث افزایش گردش خون در گوش می‌شود. سیر کلسترول بد خون و قند خون را پایین می آورد. برای اینکه تاثیرات آن را در بدن خود بدانید سیر را به صورت خام در سالاد یا ماست و یا خرد شده روزانه مصرف کنید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای درمان ناشنوایی

روغن درخت چای خواص بسیار مفیدی دارد و برای ناشنوایی هم بسیار توصیه می‌شود.  روغن درخت چای را با روغن زیتون و سرکه سیب در اندازه برابر مخلوط کنید و ترکیب را به مدت ۵ دقیقه روی حرارت بسیار کم بگذارید گرم شود. حالا بگذارید این ترکیب وقتی ولرم شد چند قطره از آن را داخل گوش بریزید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه بماند. این کار را چهار بار در روز انجام دهید و به مدت ۳ روز حداقل انجام دهید تا نتیجه رضایت بخشی بگیرید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *