,

درمان های خانگی کهیر، چند را ه موثر برای از بین بردن آن

درمان های خانگی کهیر را به خاطر داشته باشید چون در هر شرایطی ممکن است برای شما پیش بیاید

اگر شما هم مدام کهیر می زنید به خوبی می دانید که نمی توانید خودتان را کنترل کنید مدام در حال خاراندن کهیر ها هستید طوری که گاهی خودتان از دیدن صحنه ای که ایجاد کرده اید می ترسید. برای کسانی که نمی دانند کهیر چیست باید بگویم که کهی دانه های معمولا قرمز رنگ و برجسته روی پوست است که معمولا به شدت می خارد و پوست هم معمولا خشک می شود تقرببا خیلی واضح است وقتی پوست کهیر می زند با زمان های عادی.

قبل از اینکه به فکر درمان کهیر باشید باید بدانید که کهیر به چه علت ایجاد می شود. کهیر یک واکنش بدن در مقابل آلرژی به محیط یا مواد خاصی است. هرچند دلیل کهیر هیچ وقت شناخته شده نیست اما در واکنش بدن به آزاد کردن هیستامین است وقتی که بدن به دارو یا ماده غذایی خاصی، نور خورشید، عفونت، تغییر حرارت بدن حساسیت دارد. حدود ۲۰ درصد افراد در زندگی تجربه می کنند که درطول یک واکنیش حساسیتی سلول های خاصی از پوست که هیستامین یا دیگر پیام رسان های شیمیایی مانند سیتوکین دارند تحریک می شوند که این مواد را آزاد کنند و این کار باعث می شود که رگ های عروقی کوچک در زیر پوست ملتهب و متورم شود و همین باعث خارش و التهاب و قرمزی می گردد.

کهیر معمولا در عرض چند ساعت محو می شود ولی معمولا دوباره به جایش کهیر تازه در می آید. اگر به دنبال درمان خانگی برای از بین بردن کهیر هستید زنجفیل چند درمان خانگی ساده و موثر را به شما معرفی میکند.

کمپرس یخ

برای کم کردن خارش و التهاب باید به پوست کمک کنید خودش را بازسازی کند. کیسه آب یخ التهاب و خارش را از بین می برد. با شروع خارش وکهیر از کیسه آب یخ استفاده کنید. دقت کنید یخ را مستقیم روی پوست نگذارید تا پوست را خشک نکند.

جو پرک

جو پرک یک درمان فوق العاده موثر و طبیعی برای از خواباندن التهاب و خارش پوست است. در وان حمام یا لگنی بزرگ آب ولرم بریزید و به اندازه دو لیوان جو پرک را در مخلوط کند آرد کنید و داخل آب ولرم بریزید و هم بزنید رنگ آب به سفیدی میزند داخل این آب ولرم دقت کنید آب نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد بنشینید تا زمانی که می توانید در این آب استراحت کنید می توانید چند قطره شیر هم اضافه کنید تا خاصیت آرام بخشی بیشتری داشته باشد.

کمپرس آناناس

بروملین آنزیمی است که در آناناس یافت می شود و کمک می کند التهاب کهیر کم شود. کمی آناناس تازه یا کمپوت (بهتر است تازه باشد) را ریز کنید و داخل یک پارچه تمیز بریزید و سر پارچه را ببندید و روی کهیر ها بگذارید .این کمپرس را می توانید در یخچال بگذارید و برای چند بار استفاده کنید ولی هر ۲۴ ساعت باید آناناس ها را عوض کنید. حتی می توانید مستقیما خود حلقه های آناناس را روی کهیر ها بمالید.یادتان باشد نباید به آناناس حساسیت داشته باشید.

سرکه

سرکه خاصیت ضد التهابی دارد هم سرکه سیب هم سرکه انگور. به هر کدام دسترسی دارید  بهتر است سرکه سیب را انتخاب کنید با میزان مساوی آب مخلوط کنید با یک پنبه مخلوط سرکه و آّب را به کهیر ها بمالید.

گزنه

گزنه به طور سنتی در درمان کهیر استفاده می شود به این علت که حاوی آنتی هیستامین طبیعی است.چای گزنه درست کنید. برای درست کردن چای گزنه یک قاشق غذاخوری پودر خشک گزنه را داخل یک لیوان آب جوش بریزید و بگذارید تا سرد شود بعد آن را سرد کنید یک پنبه را داخل آن را بزنید و روی کهیر ها بمالید.این کار را تا می توانید انجام دهید. خوردن دمنوش گزنه هم بسیار مفید است.حتی مکمل و قرثص گزنه هم برای درمان کهیر استفاده می شود می توانید قرص های تا ۴۰۰ میلی گرم گزنه را در روز بخورید. یادتان باشدد چای گزنه را در یخچال بگذارید و هر ۲۴ ساعت تازه درست کنید.

لوسیون کالامین

لوسیون کالامین مخلوطی از اکسید روی و کربنات روی است، که برای از بین بردن خارش بسیار موثر است. یعد از استعمال اگر خارش خوابید یا خواستید دوباره استفاده کنید ناحیه مورد نظر را با آب خنک بشویید و دوباره با لوسیون کالامین ماساژ دهید.

همچنین شیر منیزی و پیتوبیسمول هم برای از بین بردن خارش بسیار مفید است.

اما داروهایی که معمولا برای کهیر تجویز می شوند از قرار زیر است:

برای کهیر معمولا پزشکان دوز های خفیف تا شدید آنتی هیستامین را تجویز میکنند:

داروهایی مثل :کلرفنیرامین و آنتی هیستامین هایی غیر سداتیو مانند، سیتریزین، کلماستین، فکسوفنادین و لوراتادین.

اسپری های بینی و کورتیکواستروئیدها از جمله پردنیزون، کورتیزول و متیل.

برخی تثبیت کننده ها مانند کرمولین سدیم و کرم های موضعی مانند پیمکرولیموس.

برای اینکه کهیر را از خود دور کنید باید بدانید که بدن شما به چه چیزهایی آلرژی دارد آنها را از خودد ور کنید استرس را از خوددور کنید و طرز صحیح تنفس را بیاموزید. هیچ چیز اندازه درست اکسیژن رساندن به بدن آن را قوی و ایمن نمیکند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *