, ,

دیوار چین، انتهای آن چه شکلی است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید دنیا در آخر دیوار چین چه شکلی است! این هم از آخر دیوار چین!

همه ما اگر روی سنگ فرش های دیوار چین قدم نزده باشیم اما عکس آن را مطمئنا دیده ایم. بیشتر عکس های این دیوار از منظره هایی است که توریست ها از اطراف ان گرفته اند و یا عکس های هوایی از آن است که در همه کتابهای و سایت های اینترنتی یافت می شود. اما احتمالا کمتر کسی آخر دیوار چین را دیده است.

 

دیوار چین

حال که آخر دیوارچین  را دبدبد، دانستن چند نکته جالب درباره این دیوار که خیلی ها  آن را نمی دانند هم شاید خالی از لطف نباشد

دیوار چین

برخلاف این شایعه که دیوار چین را می شود از فضا با چشم غیر مسلح دید، این دیوار از فضا تنها با کمک چشم مسلح دیده می شود!

دیوار چین

در همان اوائل  یعنی حدود ۲۲۱تا ۲۲۷ قبل از میلاد که دیوار چین شروع به ساخت شد برای محکم کردن دیوار و چسباندن مواد به هم از آرد برنج برای چسبندگی سنگ ها استفاده می شد.

دیوار چین

دیوار چین لقب طویل ترین قبرستان زمین را دارد زیرا باستان شناسان بازمانده هزاران جنازه انسان را در قسمت های مختلف دیوار کشف کرده اند.

Great-Wall-of-China-36-565x424

حدود ۱۰ میلیون نفر در سال از دیوار چین دیدن می کنند و این دیوار در حال فرسایش و نابودی است متخصصان گفته اند احتمالا تا ۲۰ سال دیگر بخش بخش شمال غربی آن از بین می رود.

افسانه های بسیاری درباره دیوار چین و مراحل ساخت آن وجود دارد اما معروفترین آن زجه های تلخ  جانگنو است که چون همسرش در حال ساخت دیوار می میرد و در میان دیوار دفن می شود او آنچنان تلخ می گرید که دیوار فرو می ریزد و او جنازه همسرش را پیدا می کند و در جای دیگر دفن می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *