, ,

رابطه جنسی قبل از دو توانایی دویدن را بالا می‌برد؟

تا به حال شاید برعکس این سوال را زیاد شنیده باشید که آیا دویدن می‌تواند رابطه جنسی را بهتر و لذت‌بخش‌تر کند؟ پاسخ آن با صراحت تمام بله است. دویدن قدرت جنسی را بالامی‌برد مثل خیلی از ورزش‌های دیگر. اما ممکن است این سوال برای دونده‌ها و یا کسانی که قصد دارند دو را شروع کنند ایجاد شود که آیا رابطه جنسی قدرت دویدن را بهتر می‌کند یا نه؟

این مسئله احتمالا برای ورزشکارانی که در مسابقات شرکت می‌کنند سئوال حیاتی است. این یک بحث جنجالی بین دونده‌ها و کسانی است که روزانه می‌دوند. ۴۰ درصد از دونده‌ها می‌گویند که داشتن رابطه جنسی قبل از دو انرژی آنها را می‌سوزاند. این آمار بر اساس تحقیقات کامل بروکس رانینگ Brooks running  که از ۱۰۰۰ مرد و زن دونده انجام شده به دست آمده است.

این نتیجه یک نتیجه علمی نیست، تنها حاصل یک بررسی آماری است که باعث می‌شود خیلی جدی‌تر به موضوع نگاه کنیم. از لحاظ علمی تمام پزشکان پاسخ این سوال را با قطعیت بله می‌دانند. آنها می‌گویند که سکس باعث بهتر شدن توان دویدن می‌شود. به این دلیل که سکس مانند هر حرکت هوازی دیگری باعث افزایش جریان خون و پمپاژ قلب می‌شود. از آنجا که به سکس و رابطه جنسی هیچ‌وقت با دید یک نوع ورزش نگاه نمی‌شود میزان گرم شدن بدن در آن هم نادیده گرفته می شود. به راحتی می توان به سکس قبا از دو به عنوان نرمش های گرم  کننده بدن نگاه کرد. چون دقیقا همان تاثیر گرم کردن قبل از ورزش را دارد. علاوه بر آن هر دو رابطه جنسی و دو و ورزش‌های وهوازی باعث آزاد شدن اندورفین در بدن می‌شوند. حتی اگر از لحاظ روانی هم به آن نگاه کنیم اگر یک رابطه جنسی خیلی عالی و رضایت بخش قبل از دو داشته باشید اعتماد به نفس شما در توانایی و قدرت بدنی بالا می‌رود  و در نتیجه به راحتی می‌توانید رقبای خود را از صحنه خارج کنید.

تحقیقات مشابه مجله بروکس راننر درباره اینکه “زوج‌هایی که با هم می‌دوند رابطه جنسی لذت‌بخش‌تری دارند” هم انجام شده که هر دو به این نتیجه رسیدند که داشتن رابطه جنسی از هر لحاظ کیفیت دو و ورزشهای هوازی را بالاتر می برد. پس دیگر نباید نگران این بود انرژی شما قبل از ورزش با داشتن رابطه تمام می‌شود چرا که نه تنها این باور کاملا غلط است بلکه برعکس آن از نظر علم و پزشکان ثابت شده است. این تنها یک تلقین است که از قدیم در ذهن همه افتاده است که اگر مسابقه داری با همسرت نزدیکی نکن!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *