,

راه های مفید برای خلاص شدن از چربی ران

خلاص شدن از چربی ران  از قسمتهای سخت خوش‌اندام شدن است. اینکه چطور ران‌های خوش‌فرم داشته باشیم کمی تلاش بیشتری می‌خواهد.هیچ نوع رژیم غذایی خاص که فقط چربی‌های یک قسمت از بدن را از بین ببرد وجود ندارد. حتی تمرینات ورزشی که برای ناحیه ران و پشت ران هستند به منظور عضله و ماهیچه‌ای کردن انجام می‌شوند. بنابراین وقت خود را با گرفتن رژیم های موضعی تلف نکنید. ما فقط چند راهکار برای سوزاندن چربی در این ناحیه پیشنهاد می‌دهیم.

ضربان قلب خود را بالا ببرید

سوزاندن کالری تنها راه از بین بردن چربی‌های بدن است. وقتی با حرکات ورزشی ضربان قلب را بالا می‌بربد این کار باعث چربی‌سوزی می‌شود. ورزشهایی را انجام دهید که ضربان قلب را بالا می‌برند مثل دوچرخه زدن، دو و طناب. اگر می‌خواهید در یک هفته تفاوت را بفهمید ۵ روز در هفته ۶۰ دقیقه این ورزشهای کالری سوز را انجام دهید.

thighfat2

کوهنوردی کنید

اگر از تردمیل استفاده میکنید شیب آن را زیاد کنید و در غیر این صورت از پله ها با سرعت بالا روید. با بالا رفتن سریع از پله ها خودتان متوجه ضربان قلبتان می‌شوید. البته این پیشنهادات برای کسانی است که مشکل قلبی و زانو ندارند. هر چقدر بیشتر کوهنوردی کنید نتیجه بهتری میگیرید.

thighfat3

حرکات کششی را فراموش نکنید

به همان اندازه که ورزشهای سریع و کالری سوز چربی‌ها را سریعتر می‌سوزاند حرکات کششی باعث می‌شود بدن شما به خصوص عضلات پائین تنه شکل بگیرد و از حالت شلی و زشتی بیرون بیاید. تنها ۲۰ دقیقه حرکات کششی در خانه و در طول روز تغییرات زیادی را در رانها ایجاد می‌کند.

حتما صبحانه بخورید

به هیچ وجه از صبحانه نگذرید. خوردن صبحانه در اول صبح متابولیسم بدن را افزایش میدهد و در نتیجه بدن کالری بیشتری می‌سوزاند. غذاهای پروتئین دار و فیبردار را جایگزین غذاهای شیرین کنید. پروتئین در صبحانه علاوه بر این که شما را سیر می‌کند در عضله‌سازی بدن خیلی موثر است. کربوهیدرات هم باعث میشود که تا موقع ناهار سیر باشید و احتیاجی به خوردن شیرینی در میان وعده ندارید.

thighfat5

میان وعده بخورید

خوردن میان وعده‌های مفید و کوچک هر چند ساعت باعث میشود که شما در وعده های اصلی غذا پرخوری نکنید. همیشه انرژی دارید و به همان اندازه در طول روز فعالیت و تحرک بیشتری دارید. بیشتر از ۱۵۰ کالری در میان وعده نخورید، میوه و انواع مغز بهترین میان وعده‌ها هستند.

غذاهایی که می‌خورید را ثبت کنید

شما تنها با ورزش نمی‌توانید وزن کم کنید و لاغر شوید. باید میزان کالری که دریافت می‌کنید و میزان کالری که می‌سوزانید را بدانید. ممکن است به نظر خسته‌کننده و خنده دار بیاید اما اگر دفترچه ثبت غذا و کالری داشته باشید آن وقت می‌فهمید که در هفته چه اتفاقی برای بدنتان افتاده. ثابت شده است کسانی که میزان کالری‌ها و غذاهایی که می‌خورند را یادداشت می‌کنند دوبرابر دیگران وزن کم می‌کنند.برای اینکه در هفته یک کیلوگرم وزن کم کنید باید ۵۰۰ کالری در روز بسوزانید شما می‌توانید ۲۵۰ کالری را با ورزش و ۲۵۰ کالری را یا کم کردن غذا بسوزانید. یادتان باشد که کمتر از ۱۲۰۰ کالری در روز برای بدن مضر است پس افراط نکنید. مهمترین مسئله در وزن کم کردن صبر و حوصله است مطمئن باشید به نتیجه می‌رسید.

تا میتوانید آب بنوشید

لازم نیست تشنه باشید همیشه کنارتان یک بطری آب داشته باشید. هر ساعت آب بنوشید. آب علاوه بر اینکه شما را سرحال میکند مانع از این می‌شود که هوس نوشیدنی‌های قندی بکنید.قبل از غذا آب بنوشبد کمتر غذا می‌خورید.مهمتر اینکه آب سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و اگر از سلولیتهای پشت ران ناراحت هستید آب برای از بین بردن آنها بسیار موثر است.

خوب بخوابید

به اندازه کافی بخوابید. بی‌خوابی و شب بیداری باعث می‌شود بیشتر غذا بخورید. اگر شبها به موقع بخوابید گرسنه نمی‌شوید و سراغ غذاهایی مثل انواع شیرینی و چیپس نمی‌روید.

thighfat10

به ژنتیک خود توجه کنید

اندام‌ها متفاوتند بعضی‌ها اندام گلابی شکل دارند و بعضی‌ها اندام سیب‌شکل. این کاملا به ژنتیک شما بستگی دارد آن را بپذیرید و بیش از حد خود را آزار ندهید. شکل اندام خود را بپذیرید و تلاش کنید چربی‌های اضافه را از بین ببرید.

3 پاسخ
 1. یه خانوم
  یه خانوم says:

  رژیم موضعی دیگه چیه
  راستی اینکه میگن چربی سوزی موضعی وجود نداره
  الکیه
  شاید نشه صد در صد چربی سوزی موضعی داشت
  ولی تا حدود زیادی میشه
  من با دوچرخه سواری ران هام رو لاغرتر کردم
  با اینکه وزنم تغییر زیادی نکرد
  کلا از ناحیه ران خیلی لاغر شدم
  پس چربی سوزی موضعی وجود داره

  پاسخ

تعقیب

 1. […] داریم این است که چربی‌های ترانس قطعا مضرتر و از هر نوع چربی دیگری هستند. اگرچه در انواع مختلف کره مارگارین، […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *