,

رنگ خون در دوران قاعدگی چه چیزی را نشان می‌دهد؟

رنگ خون در دوران قاعدگی

چرخه قاعدگی در هر ماه به مدت ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد. در این مدت خانم‌ها ممکن است دچار سردرد، گرفتگی عضلات و ناراحتی‌هایی در ناحیه معده شوند. زمانیکه خون دوران قاعدگی به سرعت از بدن خارج می‌شود به رنگ قرمز و یا صورتی است. برخی از خانم‌ها ممکن است متوجه رنگ قهوه‌ای تا سیاه شده و این مساله آنها را دچار نگرانی کند. این رنگ تیره نشانه آن است که خون با تاخیر و به آرامی از بدن خارج می‌شود. اما واقعا رنگ خون در دوران قاعدگی حاکی از چه تغییراتی است؟

خون دوران قاعدگی گاهی روشنتر و گاهی تیره‌تر است. بسیاری از خانم‌ها تاریخ قاعدگی را یادداشت می‌کنند. و بسیاری از خانم‌ها خارج از زمان دچار خونریزی می‌شوند. و رنگ خون دوران قاعدگی از اضطراب و در کل تغییر حالات روحی ما خبر می‌دهد.

رنگ صورتی

این رنگ واقعی چرخه قاعدگی است. اما اگر زودتر از موقع باید رخ دهد ممکن است نشانه‌ای از زایمان زودرس، یک اختلال هورمونی و یا سایر بیماری‌های مربوط به زنانگی باشد که دی این صورت باید به پزشک زنان مراجعه شود.

روشن

این جریان خون بسیار راحت و روان است. و اغلب پس از یک روز شلوغ اتفاق می‌افتد. و خون به سرعت از بدن خارج شده و زمانی برای تیره‌شدن ندارد. در این مواقع جای نگرانی نیست. و نیز در مواقعی که خونریزی بیش از یک هفته طول بکشد و خون صورتی ناپدید شود.

قرمز تیره

رنگ قرمز کاملا نرمال است. به ویژه در اواسط دوران پریودی. اما اگر کمرنگتر نشده و حتی میزان خونرزی بیشتر شود می‌تواند نشانه‌ای از سقط خودبه‌خودی و یا در بدترین حالت احتمال وجود تومور باشد.

نارنجی_قرمز

این رنگ کلا غیر معمول است. و نشان از یک عفونت دارد و هرچه سریعتر باید به پزشک زنان مراجعه کنید. اگر خون با مایعات دهانه رحم مخلوط شود به این رنگ درمی‌آید اما همچنان پیشنهاد می‌شود تا به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

قهوه‌ای تا سیاه

این رنگ تیره نسان ازین دارد که خون به مدت طولانی در رحم باقی مانده است. و اغلب در هنگام صبح دیده می‌شود. که البته نشانه‌ی خوبی نیست.

خونریزی شدید

اغلب خانم‌ها در چرخه قاعدگی خود، یک روز را با خونریزی شدیدتری مواجه هستند که اغلب در روز‌های دوم و یا سوم رخ می‌دهد. و کاملا طبیعی است.

در نهایت باید بگوییم که به نشانه‌های ساده دقت کنید و همیشه مراقب خودتون باشید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] تاثیر قرار دهد. و علاوه براین ممکن است باعث نامنظم‌شدن دوران قاعدگی شود. تحقیقات نشان داده که مصرف بالای سس سویا در خانم ها […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *