, ,

رنگ متناسب بافصل را چطور انتخاب کنیم؟

همه می‌دانیم که رنگ اشتباه چقدر در زیبایی ما تاثیر می گذارد. رنگ اشتباه ما را پیرتر نشان می‌دهد و تمام جذابیت ما را از بین می‌برد. جدای از اینکه رنگ لباس و آرایش باید به رنگ پوست ما بیاید انتخاب مناسب رنگ در هر فصلی خودش هنری است که تنها حرفه‌ای ها می‌دانند. به طور کلی انتخاب رنگ هر کس به سه عامل اصلی بستگی دارد:  رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم‌ها. این سه عامل تعیین کننده انتخاب رنگ هستند . بعد از اینکه فهمیدید رنگ شما چه رنگی است باید به این دقت کنید که شما در چه فصلی با چه نورآفتابی و با چه درجه هوایی زندگی می کنید.  شاید باورتان نشود اما طبق  نظر متخصصین رنگهای هر فصل در همان فصل تاثیری چندین برابر در زیبایی و به همان اندازه در ناهماهنگی چهره شما ایجاد می‌کند.

تقریبا همه می دانند که بر اساس سه عامل اصلی رنگ پوست و مو و چشم رنگهای اختصاصی آنها چه می تواند باشد. تنها کافیست رنگهای مختلف را روی خود امتحان کنید واز صادقترین دوستتان سوال کنید. البته راهنمایی های زیادی هم در این مورد در فضای مجازی می توانید به دست بیاورید. این لینک را بخوانید.

اما اگر بخواهید رنگهای فصلها را چطور انتخاب کنید این مطلب را دنبال کنید به ویژه اینکه با نزدیکی فصل بهار دغدغه خرید لباسی که به این فصل بیاید زیاد است.

بهار

رنگهای فصل بهار

رنگهای فصل بهار باید گرم و شفاف باشند. در فصل بهار مثل شکوفه ها و گلهای بهاری باید رنگها را انتخاب کنید. رنگهای شاد. رنگهای مختص فصل بهار معمولا تن زرد، طلایی و برنزی دارند. رنگهای زنده و دقیقا هیجان انگیز. هنگام خرید به رنگ های زرد شفاف و صورتی دقت کنید. صورتی که در آن طلایی داشته باشد.

تابستان

رنگ های فصل تابستان

رنگهای تابستان، آرام و سرد هستند. بیشتر رنگهایی که در این فصل پوشیده می‌شوند پایه آبی دارند. آبی مخلوط با نقره ای، سفید و پلاتینی. تابستان و آقتابش بهترین زمان برای پوشیدن رنگهای خنثی و خنک است. باید در این فصل رنگهای درخشان و آبی و صورتی و سرخابی و نقره ای و طوسی پوشید.

پاییز

رنگهای فصل پاییز

رنگهای پاییز گرم و دلنشین اند. آنها قدرتمند و نافذاند و به شدت جلب توجه می‌کنند. در رنگهای پاییزی هم پایه طلایی وجود  دارد تا به انواع رنگ گرما بدهد. رنگهای اصلی زمین، سبز تیره ،خاکی و قهوه ای و قرمز مایل به نارنجی رنگهای این فصل اند. هنگام خرید لباس پاییزی به پایه زرد و طلایی و مسی در لباسها دقت کنید چون پاییز همان فصلی است که باید سبز یشمی را با طلایی ترکیب کنید.

زمستان

رنگهای فصل زمستان

زمستان فصلی است که باید با رنگها مشخص شود. سفیدی پایه زمستان را با رنگهای خنک و تیره زمستانی ترکیب کنید. البته زمستان فصلی است که باید سفید خالص یا مشکی خالص پوشید.  در رنگهای بالا سفید را هم اضافه کنید. به الگوهای رنگی که برای شما گذاشته ایم دقت کنید و از آنها برای انتخاب رنگ فصل الهام بگیرید. هنگام خرید لباس زمستانی رنگ آبی براق و آبی برفی و قرمز جگری را فراموش نکنید.

همه میدانیم که همه رنگها زیبا هستند اما رنگها در نور و فضای مختلف متفاوت می‌شوند و اینجاست که دلتان می‌خواهد رنگ هر فصل را تشخیص دهید. برای نوروز ۹۵ صورتی کم رنگ و چرک و طلایی را فراموش نکنید. آبی کمرنگ و چرک هم رنگ بهار امسال است. با انتخاب بهترین رنگ برای نوروز یک سال را رنگی و زیبا کنید.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *