,

روشن کردن تیرگی ناحیه تناسلی زنان

تیرگی ناحیه تناسلی  در زنان علت‌های مختلفی دارد. از پوشیدن لباس‌زیرهای تنگ و مواد دار گرفته تا رطوبت و استفاده زیاد از تیغ اصلاح. به هر حال خیلی ها با این موضوع کنار آمده اند و زنان باید بدانند که عواملی مثل پیری، حاملگی و و مهمتر از همه ساییدگی پوست باعث تیره شدن نقاط خصوصی خانم ها می‌شود. اگر دوست ندارید این اتفاق بیافتد اولین نکته ای که باید رعایت کنید این است که همیشه لباس زیر نخی و آزاد بپوشید. گاهی هم تیره شدن  واژن در اثر استفاده از داروها وکرم‌های مخصوص است. هر چند خانم‌ها نباید ژنتیک و ویژگی‌های ارثی خود را نیز فراموش کنند و انتظار غیر منطقی از پوست خود داشته باشند. هر چند با پیشرفت تکنولوژی و انواع لیزرها و دستگاه های متنوع سفید کردن واژن هم این روزها با دستگاه‌های لیزر انجام می شود اما در نتیجه مطلوب گرفتن و اثرات سوء آن شاید هیچ کس با صداقت با شما صحبت نکند.

بهترین کار این است که با صبر و حوصله به دنبال درمان‌های خانگی باشید و به آرامی و منطقی با پوست خود رفتار کنید.

درمان خانگی روشن کردن تیرگی ناحیه تناسلی و واژن

ماست

ماست تازه و ارگانیک را با با چند قطره لیمو مخلوط کرده و یک لایه ضخیم از آن را به نواحی تیره پوست و ناحیه تناسلی بزنید و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد با آب ولرم بشویید.

سرکه سیب

سرکه سیب خاصیت روشن کنندگی دارد و مهمتر آنکه برای درمان بیماریهای عفونی و قارچی زنان بسیار توصیه می‌شود.  ناحیه تناسلی را خشک کنید و با پنبه به نواحی تیره و کشاله ران را به مخلوط سرکه سیب و کمی آب  بزنید و بگذارید خشک شود و بعد دوش بگیرید. این کار را هفته ای دوبار انجام دهید تا نتیجه را به چشم ببینید.

زردچوبه و آب لیمو

ترکیب خمیری زردچوبه و لیمو تازه برای از بین بردن تیرگی واژن بسیار توصیه می‌شود می‌توانید این کار را قبل از هر حمام انجام دهید تا ببینید چقدر رنگ پوست ناحیه واژن تغییر می‌کند.

جوش شیرین و لیمو

ماساژ لیمو با پوست به نواحی تیره واژن و ناحیه تناسلی و کشاله ران  و یا ترکیب جوش شیرین ولیمو هم بسیار موثر است.

پوست پرتقال

پوست پرتقال را خشک کنید و پودر کنید وبا ماست مخلوط کنید و به نواحی تیره واژن بزنید. به جای پوست پرتقال پودر جو هم بسیار مفید است. این درمان برای تیرگی ناشی از حاملگی بسیار توصیه می شود.

پوست خیار

بعد از اصلاح همیشه سعی کنید با پوست خیار یا یک یا دو حلقه خیار ناحیه واژن را ماساژ دهید هم خاصیت کاهش التهاب دارد و هم سفید کننده است.

لینک اصلی

10 پاسخ
 1. آیسان
  آیسان says:

  سلام. پوستم به اصلاح باتیغ حساسیت داره ,وبعدازهراصلاح قرمزمیشه وجوشهای ریزمیزنه خواستم بدونم روش دیگه ای غیراز موم و کرمهای موبر برای ازبین بردن موهای زاید وجودداره غیرازراه های خانگی

  پاسخ
  • گندم
   گندم says:

   سلام . اگر به تیغ حساسیت دارید و مو و کرم موبر هم مطمئنا جوشهای زیر پوستی میزنه بهترین راه لیزر موی زائده. در چند جلسه می تونید راحت شید. معمولا تو سایتهای تخفیف، تخفیفهای خوبی برای لیزر هست میتونید استفاده کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *