,

رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

تقریبا همه بر این باور هستیم که گروه خونی ما چه نقش مهمی در سلامتی و بیماری های ما دارد. به دنبال همین موضوع باید بدانیم که برخی غذاها به برخی گروه خونی ها نمی‌خورد و برعکس برخی غذاها برای برخی گروه خونی‌ها فوق العاده است. حتی فراتر از آن این است که نوع ورزشی که انجام می‌دهیم کاملا به گروه خونی ما مربوط است و تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هرچند برخی دانشمندان با این تئوری مخالف‌اند و معتقدند که گروه خونی هیچ ربطی به تغذیه و سلامت انسان‌ها ندارد. اما ما برای آن دسته افرادی که به این قضیه باور دارند یا می‌خواهند بیشتر بدانند خلاصه ای از ارتباط گروه خونی و سلامتی را می گوییم.

سوال اول این است که چطور رژیم غذایی بر اساس گروه خونی عمل می کند؟

تئوری دکتر آدامز در این زمینه خواندنی است. او می‌گوید بدن هر شخصی عکس العمل های خودش را در مقابل غذاهای مختلف دارد و حتی دوقلوهای هم سان هم ممکن است با هم متفاوت باشند. این عکس العمل متفاوت تا حد زیادی به نوع گروه خونی ما بستگی دارد. دکتر آدامز می‌گوید لکتین  به گروه های خونی مختلف عکس العمل مختلف نشان می‌دهد. اگر لکتین خاصی با گروه خونی خاصی در تماس باشد احتمال ایجاد بیماریهای خطرناک زیاد است. دکتر آدامز در کتابش این بیماریها و مشکلات تغذیه نامناسب در هر گروه خونی را به خوبی شرح می‌دهد. اما خلاصه مطالب او که برای گروههای خونی مختلف است از قرار زیر است:

چهار گروه خونی:

گروه خونی A

بیست هزار سال پیش زمانی که انقلاب کشاورزی اتفاق افتاد، این گروه خونی حاصل  از یک تغییر بزرگ در زندگی بود. این به این مفهموم است که افراد با گروه خونی A باید به دنبال یک تغذیه گیاهی باشند. این گروه خونی به عنوان گروه خونی (کشاورزان) شناخته شده است.

گروه خونی O

از آنجا که این گروه خونی به عنوان قدیمی‌ترین گروه خونی شناخته شده است، چیزی بیش از ۳۰ هزار سال پیش، احتیاج به تغذیه پروتئینی دارند. بر خلاف ما بقیه گروههای خونی این گروه خونی به عنوان گروه خونی شکارچیان شناخته شده است.

گروه خونی B

این گروه خونی به عنوان گروه خونی کوچ نشینان معروف است. زیرا این گروه خونی توانایی بالایی در هضم و جذب لبنیات دارند و دستگاه گوارش آنها کاملا با لبنیات سازگار است. این گروه خونی حدود ۱۰ هزار سال پیش به وجود آمد.

گروه خونی AB

از آنجا که این جدیدترین نوع گروه خونی است. رژیم غذایی آن بین دو گروه A  و B قرار دارد. قدمت این گروه خونی تنها یک هزار سال است. این گروه خونی به عنوان گروه خونی پیشرو هم نامیده می‌شود و هم با پروتئین و هم با سبزیجات سازگاری دارد.

حالا که مختصری در باره انواع گروه خونی دانستید ببینید دکتر آدامز به هر گروه خونی چه غذاهایی تجویز می کند؟

غذاهای گروه خونی A

گروه خونی A باید تا می‌توانند غلات کامل، نان و سبزیجات مصرف کنند. مصرف انواع توت‌ها ، آواکادو، انجیر، شلیل و سیب پروتئین سویا و آجیل. اینها غذاهایی است که این گروه خونی باید بخورند.

غذاهای گروه خونی O

گروه خونی O باید غذاهای دریایی، گوشت قرمز، مرغ و بوقلمون و پروتئین های دیگر را بیشتر مصرف کنند. سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، اسفناج و گل کلم یک گزینه و امتیاز فوق العاده برای آنهاست. این گروه خونی نباید حبوباتی مانند لوبیا، عدس و لبنیات و تخم مرغ و همچنین غلات و گندم زیاد استفاده کنند چون دچار ورم و نفخ بسیار می‌شوند.

غذاهای گروه خوبی B

گروه خونی B باید سبزیجات و میوه های تازه، غلات و گوشت قرمز و ماهی به اندازه مساوی در رژیم غذایی خود داشته باشند.غذاهایی که نبایند زیاد مصرف کنند شامل: انواع دانه ها ، بادام زمینی، مرغ و ذرت است و تا می توانند از گندم سیاه پرهیز کنند.

غذاهای گروه خونی  AB

این گروه باید غذاهای دریایی، بوقلمون و توفو بخورند. سبزیجات، حبوبات، هندوانه ، سیب و موز و انجیر همه غذاهایی است که این گروه باید بخورند. این گروه راحتترین رژیم غذایی را دارند و راحتتر بدنشان با غذاها کنار می آید.

 اگر شما هم به تاثیر گروه خونی اعتقاد دارید  این مطلب یک راهنمایی کلی بود برای اینکه غذاهای خودتان را بشناسید. میتوانید رژیم غذایی بر اساس گروه های خونی را در مطالب بعدی ما بخوانید

204 پاسخ

تعقیب

  1. […] اخیر نشان‌داده‌اند که اگر آقایان از یک رژیم غذایی مناسب و تغذیه سرشار از آنتی‌اکسیدان برخوردار باشند، […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *