برای انتخاب رژیم لاغری باید اول ببینید بدن شما مدل پروتئینی دارد یا کربوهیدراتی!

برای انتخاب رژیم لاغری باید اول ببینید بدن شما مدل پروتئینی دارد یا کربوهیدراتی!

مناسب‌ترین رژیم لاغری رژیمی است که بر پایه‌ی نوع متابولیسم و سوخت و ساز بدن و به صورت فردی تنظیم شود. شاید اینطور فکر کنید که بهترین رژیم وجود ندارد و در آخر تمام رژیم‌ها یک تاثیر و یک روند را خواهند داشت و هیچ‌گاه یک رژیم ایده‌آل وجود ندارد.جالب است بدانید که بدن هر فرد به هر ماده غذایی به یک شکل جواب می‌دهد. ممکن است یک سری مواد غذایی برای شما چربی‌سوز باشند اما برای فرد دیگری چربی‌ساز باشد!

در حالتی‌که با کمک روش‌های موجود به درستی نوع متابولیسم خود را تعیین کنید، می‌توانید بدون ورزش سنگین و رژیم غذایی سخت و محدود فقط با حذف آن دسته از مواد غذایی که برای متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما مضر هستند، در مدتی کم به وزن ایده‌آل خود برسید.

اولین مرحله تشخیص نوع متابولیسم و سوخت و ساز بدن شماست و باید مشخص کنید که آیا بدن شما مدل کربوهیدراتی هست و یا پروتئینی است؟ مشخص شدن این مساله و اینکه چه نوع مواد غذایی برای هر فرد مناسب است و کدام‌ها باید حذف شود به شکل دقیق با کمک مشاوره و پزشک مربوطه و یا بر اساس تجربه‌ی خود فرد انجام می‌شود، اما در کل با خواندن این توضیحات یک ایده‌ی کلی در ذهن شما شکل می‌گیرد:

درصورتی‌که بدن شما مدل پروتئینی باشد چه نوع رژیم لاغری باید داشته باشید:

شما ممکن است به راحتی و به سرعت افزایش وزن داشته باشید، به قولی حتی  نوشیدن آب هم شمارا چاق می‌کند. چاقی شما اول از همه در قسمت پهلوها ذخیره است و چربی در پهلوها تحمع می‌کند. و بعد از خوردن غذاهای کروهبدرات‌دار به سرعت دچار گرسنگی کاذب می‌شوید. در این حالت رژیم لاغری شما باید نسبتا سنگین‌تر باشد و مشخصا نسبت پروتئین برنامه رژیم غذایی شما باید بالاتر باشد و چربی‌های سالم را به عنوان منبع انرژی مصرف کنید. و به این افراد اغلب توصیه می‌شود تا هر چه به شب نزدیکتر می‌شویدکربوهیدرات کمتری مصرف کنید. و دلیلش این است که کربوهیدرات باعث افزایش ترشح هورمون انسولین می‌شود و زمانی که شما می‌خوابید، بدن شما به جای سوزاندن چربی ، شروع به ذخیره‌ی چربی می‌کند.

 

درصورتی‌که بدن شما مدل کربوهیدراتی داشته چه نوع رژیم لاغری باید داشته باشید:

در این حالت، حتی با مصرف بالاتر کربوهیدرات هم به راحتی چاق نمی‌شوید. و اغلب حتی اگر مواد غذایی کربوهیدرات‌دار را به مقدار بالا هم مصرف کنید باز هم سریع و در مدت کمتر از یک ساعت گرسنه خواهید شد. اگر بدن شما کربوهیدرات را دوست باشد، رژیم شما باید حاوی مقادیر نسبتا زیادی کربوهیدرات باشد اما دقت کنید که باید از نوع درست و به نسبت درست استفاده شود. برای داشتن یک اندام و وزن ایده‌آل باید وعده‌های غذایی حاوی کربوهیدرات را در طول روز به دفعات مصرف کنید و برای عضله‌سازی ورزش های مقاومتی بکنید. چراکه بدن شما متابولیسم بالایی دارد. اگر شما در این گروه قرار داشته باشید، بسیار خوش‌شانس هستید چراکه احتمالا نگرانی در مورد محدودیت مصرف کربوهیدرات نخواهید داشت.

 

 

 

اگر می‌خواهید دیگر درگیر انواع رژیم نباشید و یک بار برای همیشه در کوتاه‌ترین مدت به وزن ایده‌آل خود برسید، از همین امروز باید سبک زندگی خود را تغییر بدهید و برای همیشه از این قانون پیروی کنید: “من باید سالم زندگی کنم و از این سلامت لذت ببرم” .

پس همیشه قبل از اینکه تصمیم بگیرید و یک رژیم لاغری را انتخاب کنید، بدنتان را بیشتر بشناسید. همیشه هم سلامت و خوب باشید.

 

 

 

 

 

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] رژیمی اسفناج خوشمزه و مقوی است و به افرادی که در دوران رژیم لاغری به سر می‌برند نیز پیشنهاد می‌شود […]

  2. […] به این فکر بیافتید تا در یک حرکت انقلابی به سرعت و با یک رژیم لاغری مناسب از شر چربی‌های شکم و پهلوی خود خلاص بشوید. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *