,

زبان بدن را بشناسید.

 

شما می‌توانید با شناخت زبان بدن احساسات و اهداف واقعی اطرافیانتان را بفهمید. با این شناخت دیگر به راحتی هر دروغی را باور نمی‌کنید و اطرافیانتان را بهتر می‌شناسید. زبان بدن به شما کمک می‌کند تا ورای حرفهای انسانها بفهمید آنها واقعا چه قصدی دارند. البته خواندن زبان بدن یک علم ثابت شده نیست اما قدرت شناخت بیشتری به شما می‌دهد ما در این مطلب نشانه‌های زبان بدن را برای شما می گوییم و استثنائاتی که ممکن است پیش بیاید.

زبان بدن

  • ابروی بالا رفته نشانه معذب بودن  و ناراحت بودن است. نگرانی، شکه‌شدن و ترس هم باعث می‌شود که انسان‌ها ابروهایشان را بالا بدهند بنابراین اگر کسی از مدل مو و اندام شما با ابروی بالا برده تعریف کرد احتمالا تعریفش صادقانه نبوده‌است.
  • اگر تن صدای افراد بالا و پایین برود به این مفهوم است که آنها به موضوع بحث علاقه‌مندند. درواقع میزان تن صدا نشان‌دهنده علاقه فرد به موضوع است اگر زنها مبهوت موضوع بحث باشند تن صدای آنها یکنواخت و آرام می‌شود در حالیکه مردان با صدای بلند درمورد موضوع مورد علاقه‌اشان حرف می‌زنند.
  • تماس چشمی هم معنای مثبت دارد هم منفی. وقتی که به چشم‌های کسی خیره می‌شوید این می‌تواند نشانه تحریک فیزیکی و جنسی باشد. خیره شدن یک غریبه به چشمان آدم بیشتر ترس و دلهره می‌آورد اما وقتی عشاق به چشم‌های هم خیره می‌شوند نشانه عشق و دوست داشتن است.
  • اگر کسی برای مدت خیلی طولانی به چشمها خیره شود احتمالا دارد دروغ می‌گوید. بعضی از دروغ‌گوها برای اینکه متهم به فرار از نگاه نشوند به چشمهای طرف مقابل کاملا با قصد و غرض خیره می شوند و سعی می‌کنند نگاهشان را برنگردانند.
  • نشستن با پاهای روی هم انداخته نشانه مقاومت و سخت پذیرفتن دیگران  است. روانشناسان می‌گویند کسانی که هنگام نشستن زانوها را روی هم می‌اندازند انسان‌های بسته‌ای هستند. این افراد هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ احساسی سخت نظرشان را تغییر می‌دهند و دیر دیگران را می‌پذیرند.
  • کسانی که با هم زیاد مراوده و ارتباط دارند مانند یک آیینه زبان بدن یکدیگر را تقلید می‌کنند.
  • به چروک‌های گوشه چشم نگاه کنید اگر می‌خواهید خنده مصنوعی را تشخیص دهید. اگر از ته دل و با لذت لبخند بزنید گوشه چشم چروک بیشتری دارد و اگر تنها لبها را به نشانه لبخند گشاد کنید گوشه چشم چروک نمی‌شود.
  • کسانی که با لبخند و خنده شما می‌خندند تمایل دارند با شما ارتباط برقرار کنند وگرنه خنده مصنوعی نشانه بی‌میلی است.
  • ژست‌های گشاده و قدرتمند نشانه قدرت شخص در مدیریت است. گردن افراشته و قدم‌های محکم در حالیکه دستها آویزان است نشان‌دهنده اعتماد به نفس و قدرت مدیریت شخص است.
  • تکان‌دادن زانو و پاها نشان‌دهنده درون نا‌آرام و استرس در شخص است.

لینک اصلی

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *