, ,

زنان قد کوتاه چطور لباس بپوشند؟

چیزهایی درباره خودمان هست که نمی‌توانیم تغییر دهیم هرچند با تمام وجود آرزویش را داشته باشیم. قدکوتاه هم از آن ویژگی‌ها است که شاید نتوانیم تغییرش دهیم اما می‌توانیم به زیبایی بپذیریمش. با وجود اینکه در دنیای مد تمام لباس‌ها را برای قدهای بلند و اندام‌های کشیده طراحی می‌کنند اما می‌توانیم با ابتکار و سلیقه لباس‌هایی را برای بیابیم که هم از پوشیدن آن لذت ببریم و هم زیبایی اندام خود را درک کنیم. مهم نیست که قد کوتاه یا بلند باشد مهم این است که چطور بتوانیم برای هر قد و اندامی بهترین لباس را بپوشیم تا زیبا و جذاب به نظر بیاییم. همه می‌دانیم که هر اندامی جذابیت خودش را دارد اگر درست و سنجیده لباس بپوشیم و عیب‌های اندام خود با انتخاب اشتباه برجسته نکنیم. د ر این مطلب به چند نکته جالب برای زنان قد کوتاه که می‌خواهند بلندتر و جذابتر به نظر بیایند می‌گوییم که کاملا کاربردی و مفید است.

قرینه را  لازم نیست رعایت کنید.

لباس زنانه مناسب برای قد کوتاه

یادتان باشد که شما می‌توانید هر چیزی بپوشید تا زمانی که بخشی از بدن را بیش از حد بلند یا کوتاه نشان ندهید. برای خانم های قد کوتاه آستین‌ها نباید زیادی بلند باشد و یا شانه لباس نباید افتاده باشد.مهمترین قسمت نشان دادن کشیدگی پاهاست به این منظور پوشیدن شلوارهای فاق کوتاه پاها را کوتاه نشان می‌دهد شلواری را بپوشید که دو سوم بدنتان را بپوشاند و تاپ تنها یک سوم بدن شما را در بر بگیرد. پوشیدن تاپ و  تی شرت‌های بلند هم به همان اندازه در کوتاه نشان دادن پا و بلند کردن بالا تنه موثر است.

لباس تک‌رنگ

لباس زنانه مناسب برای قد کوتاه

یک راه موثر برای کشیده و بلند نشان دادن پوشیدن لباس تک رنگ است. پوشیدن لباس یک رنگ باعث می شود که بدن به صورت خط عمودی دیده شود و در نتیجه بلندتر به نظر می آید. به دنبال لباس‌های سرهمی یک رنگ و یا پوشیدن یک دست یک رنگ خاص باشید تا جذابتر و کشیده تر به نظر بیایید.

لباس راه‌راه عمودی

زنان قد کوتاه چطور لباس بپوشند

حتما می‌دانید که لباس راه راه افقی بدن را چاق‌تر نشان می دهد و صد البته لباس راه راه عمودی بدن را کشیده و بلندتر جلوه می دهد. یادتان باشد که لباس های راه راه پهن ممکن است اندام را غیر عادی نشان دهد و یا بیش از اندازه چاق. از راه‌های ظریف و باریک و عمودی در لباس استفاده کنید تا به همان اندازه ظریف و بلند دیده شوید.

لباس یقه هفت

لباس زنانه مناسب برای قد کوتاه

پوشیده بلوز و تی شرت یقه هفت برای خانم هایی که می‌خواهند گردن کشیده و بلند داشته باشند توصیه می‌شود. لباس یقه هفت بالا تنه را لاغرتر و بلندتر نشان می‌دهد. اگر از لباس یقه هفت خوشتان نمی‌آید از گردنبند هایی که به این مدل هستند استفاده کنید تا گردن خود را به این شکل دربیاورید.

یا خیلی بلند یا خیلی کوتاه

لباس زنانه مناسب برای قد کوتاه

وقتی پای قد لباس به میان می آید اگر قد کوتاه خود را دوست ندارید یا لباس خیلی بلند و یا خیلی کوتاه انتخاب کنید. از لباس‌های مدی  که تا میان زانو می‌آیند پرهیز کنید تا پاها کوتاه و چاق دیده نشوند. اگر دامن بلند می‌پوشید حتما از تاپهای نیمه و کوتاه استفاده کنید.

کت

کت زمستانی مناسب برای زنان قد کوتاه

درباره انتخاب کت‌های زمستانی باید واقع بینانه رفتار کنید. کتی را انتخاب کنید که بتوانید دکمه‌های آن را باز نگه دارید و ترجیحا کت‌هایی که تا زانو بیایند. کت‌های خیلی کوتاه و یا خیلی بلند شاید برای اندام‌های ظریف و کوتاه زیبا به نظر نیایند. کت‌هایی که خیلی سنگین و ضمخت به نظر می‌آیند را انتخاب نکنید کت زمستانی برای خانم های قد کوتاه باید در نهایت ظرافت باشد و رنگ‌های شاد و پارچه نرم و ظریف  برای این دسته از اندام‌ها بهترین است. از کت‌هایی که خز و پر زیاد روی یقه دارند بپرهیزید که گردن شما را پنهان می کنند و اندام نامتناسب دیده می‌شود.

کیف

مدل کیف مناسب زنان قد کوتاه

از کیف‌های بزرگ بپرهیزید. برای اندام‌هایی که قد کوتاه دارند زیورآلات باید در نهایت ظرافت باشد کیف‌های بزرگ و ساکی شکل باعث ناهماهنگی در اندام می‌شود. کیف‌های ظریف با بندهای ظریف برای اندام شما گزینه بسیار مناسب‌تر و هماهنگ تری است.

کفش

کفش مناسب زنان قد کوتاه

البته که راحتترین راه برای قد بلند به نظر آمدن پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند است. اما آنها نباید زیادی بلند باشند کفش‌های پاشنه دار متناسب و به ویژه به رنگ بدن باعث می‌شود که آنها جزئی از پاها به نظر بیایند. یادتان باشد از پوشیدن صندل و کفش‌هایی که تا زانو بند می‌خورند مانند صندلهای رومی پرهیز کنید. آنها نیمی از قد پا را می‌پوشانند و پایین تنه را کوتاه نشان می‌دهند. اصلا از پوشیدن کفش‌های تخت و بی‌پاشنه نترسید اندام شما برای آنها فوق العاده است و نیازی نیست که با پاشنه بلند خود را آزار دهید.

جواهرات

جواهرات برای زنان قد کوتاه

برای جواهرات همان قانون کیف را رعایت کنید. زیورآلات سایز بزرگ ظاهر را خنده دار می‌کند. باورتان نمی‌شود اما گاهی زیورآلات حتی در بلند نشان دادن قد بسیار موثر است. برای مثال اگر یک پلاک و یا گردنبند ظریف با زنجیر بلند بیاندازید به نسبت یک گردنبند سفت و دور گردن اندام بلندتر دیده می‌شود. هنگام انتخاب کمربند خانم های قد کوتاه باید ظریفترین کمر بند را بردارند. اگر یک کمربند کلفت انتخاب کنید اندام خود را با آن خط کلفت به دو قسمت تقسیم می‌کنید و در نتیجه کوتاه‌تر به نظر می‌آیید.

موها

مدل موی مناسب برای قد کوتاه

موهای خیلی بلند خانم‌ها و دخترخانم‌های قد کوتاه را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. در حالیکه موهای کوتاه نتیجه عکس دارد. برای مثال موهای ویوی و یا فر درشت گزینه خوبی برای نشان دادن بیشتر گردن و شانه‌هاست که باعث بلندتر دیده شدن اندام می‌شود. اگر موی کوتاه دوست دارید و اندام کوچک دارید اصلا در کوتاه کردن موی خود تردید نکنید. هر چه گردن و شانه خود را بیشتر نشان دهید زیباترید. اما خانم‌هایی که اندام تپل‌تری دارند نباید زیادی موهای خود را کوتاه کنند تا نیمه و ابتدای شانه‌ها مدل مناسبی است .

این نکات را شاید بر اساس تجربه خیلی ها به دست آورده باشند اما گفتن و تاکید کردن روی آن باعث می‌شود که همیشه در انتخاب لباس این نکات را در ذهن داشته باشید و البته هر کسی با هر اندامی می تواند از این نکات برای انتخاب ظاهر خود استفاده کند تا قسمت‌هایی از بدن خود را که فکر می‌کند می‌تواند با پوشیدن و انتخاب لباس مناسب بهتر جلوه دهد، تغییر دهد.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *