زنجبیل را درگلدان خانه خود بکارید.

 

اندر خواص زنجبیل  یا همان زنجفیل تازه حرفهای زیادی است. زنجبیل از زمان باستان برای درمان خیلی‌از بیماریها استفاده می‌شد از مشکلات گوارشی و سوءهاضمه گرفته تا درمان تب و حالت تهوع.

این روزها دانشمندان کشف کرده‌اند که زنجبیل تازه برای درمان مشکلات تهوع شیمی‌درمانی بسیار عالیست. جویدن روزی ۵ دقیقه از این گیاه  درمانی و  تازه باعث افزایش چربی‌سوزی بدن می‌شود.  همچنین برای درمان سردرد و اسپاسم عضلانی هم بسیار مفید است. دمنوش این میوه معجزه آسا برای سردردهای ضربان دار دوران قاعدگی و حالت تهوع ناشی از آن بسیار توصیه می‌شود. اگر همیشه زنجبیل تازه داشته باشیم می توانیم  از این ماده غذایی باستانی برای هر غذایی استفاده کنیم. در این مطلب به شما می‌گوییم چطور در گلدان خانه خود زنجبیل تازه بکارید.

اولین قدم این است که یک زنجبیل تازه بخرید. برای اینکه بفهمید هر  چقدر این میوه تازه تر باشد پوست نازک و لطیفتری دارد  طوری که حتی احتیاجی به کنده پوست آن نیست و هرچه کهنه‌تر شود پوستش ضمخت‌تر و کلفت‌تر می‌شود.

زنجبیل تازه

زنجبیل تازه را در آب گرم به مدت یک شب بگذارید بماند و خیس بخورد.

گلدانی با ابعاد تقریبا ۳۶ سانتی‌متر قطر و ۱۲ سانتی‌متر عمق انتخاب کنید و آن را با خاک مقوی و  کود و آب پر کنید. تا ۳ عدد زنجبیل متوسط را در گلدانی به این ابعاد می‌توانید بکارید.

زنجبیل‌ها را در داخل خاک گلدان بکارید  و از هم با فاصله بگذاریدشان.

کاشتن زنجبیل

گلدان را در دمای هوایی بین ۷۵ تا ۸۰ درجه فارنهایت بگذارید. ای گیاه در هوای سرد به عمل نمی‌آید. نور خورشید هم باید معتدل  و غیر مستقیم باشد.

در آغاز کار خیلی کم به آن آب بدهید و در زمستان که گیاه زیر خاک است به آن آب ندهید و سعی کنید گلدان را خشک نگه دارید.

کاشتن زنجبیل در گلدان خانه

در طول ۱۰ تا ۱۲ ماه برگهای  شما به قد ۵۰  تا ۶۰ سانت می‌رسد.

برگهای زنجبیل

جوانه‌های تازه را بردارید و اگر دوست دارید می‌توانید در جای دیگر بکارید.

زنجبیل

به این راحتی شما می‌توانید خودتان  این گیاه معجزه آسا را بکارید و برداشت کنید این پروسه چند ماهی طول می‌کشد اما لذت بخش است همچنین می توانید همین روش را در باغچه خانه هم پیاده کنید و از محصول خود لذت ببرید.

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *