چرا باید این همه پول به گرانترین ساعت مچی اپل بدهیم؟

 

اپل ابتدا اطلاعاتی راجع به iwatch یا ساعت مچی جدیدش ارائه داد اما قیمت آن هنوز مشخص نبود و همه با تخمین قیمت ان را حدس می‌زدند. اما اکنون تقریبا قیمت ساعت مچی iwatch مشخص  شد.

گرانترین ساعت مچی اپل ۱۷۰۰۰ دلار قیمت دارد. این ساعت ۳۸ میلی‌متری از طلای ۱۸ عیار ساخته شده‌است که با دو رنگ دسته قرمز و صورتی چرک  به بازار می‌آید.

ساعت مچی هوشمند اپل iwatch

ساعت مچی هوشمند اپل iwatch

اما سوال بزرگ این است چرا باید این همه پول برای خرید ساعت مچی اپل بدهیم که ارزانترین آن از ۳۵۰ دلار شروع می شود تا ۱۷۰۰۰دلار؟!ا این ساعت ها چه چیزی دارند که گوشی های آیفون ندارند؟ iwatchها چه کار می کنند که زندگی ما را بهتر کنند به جز اینکه یک ساعت زیبا در مچ دست ما هستند؟

کمپانی اپل از پاسخ به این سوال عاجز ماند و تنها اشاراتی به زیبایی و کاربردهای آن کرد!

وقتی اپل آیفون را به بازار آورد ما خیلی زود جواب این سوال را گرفتیم آبفون تلفن و اینترنت را با هم به ما داد و به لطف اپلیکیشن های فراوان فراتر از یک دستگاه موبایل و کامپیوتر برای خیلی ها عمل می کرد. اما ساعت های اپل چه کار می کنند؟ کارشناسان فناوری حدس های زیادی زده اند اما هنوز هیچ کس مطمئن نیست کسی کاملا به نکته جدیدی اشاره کرده باشد.

کوین لینچ از مسئولین اصلی پروژه ساعت مچی اپل در یک نمایش طولانی توضیح داد که تمام تعاملات روزانه با این ساعت ها تنها در چند ثانیه انجام می شود. او در ادامه حرفهایش توضیح داد که چگونه اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، وی چت و آبر برای کار در ساعت اپل اجرا می شوند برای مثال وقتی که یک پیغام جدید می گیریم خیلی سریع بدون اینکه احتیاج باشد گوشی را از کیف و یا جیبمان دربیاوریم می توانیم به پیغاممان جواب بدهیم. همچنین از ویژگی های دیگر آیفون مانند siri  گزارش هوا و ورزش و یادداشت روزانه برخوردار است. به طور خلاصه ساعت مچی هوشمند اپل یک مینی آیفون ضد آب است که مچ دست ما را هم زیبا می کند. بنابراین  می توانیم اینطور برداشت کنیم که اپل از ما می خواهد با استفاده از ساعت مچی اپل که دستمان را هم جذاب می کند کمتر از گوشی هایمان استفاده کنیم.

بر فرض اینکه ساعت مچی هوشمند اپل به خوبی به فروش برسد(که به نظر نمی آید این اتفاق نیفتد) توسعه دهندگان فرصت این را دارند که ایده های جدیدی رای استفاده از iwatchها ایجاد کنند. روزی را به یا بیاورید که آیفون تازه به بازار آمده بود نه اینستاگرامی بود نه وی چتی نه اسنپ چت و نه پست میتی، اما آیفون فرصتی شد برای ایجاد این برنامه ها

وقتی اپل به دنبال این است که  کم کم از گوشی همراه کمتر استفاده کنیم مطمئنا راه های زیادی برای جایگزین کردن ساعت های مچی اش دارد!

لینک اصلی

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *