, , ,

داستان کوتاه مبارزه زن چینی با سرطان سینه

سرطان سینه شیر

چرا در چین زن ها کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟

امروزه یکی از نگرانی های بزرگ زن ها در جهان سرطان سینه است. میلیون ها زن هم اکنون در حال دست و پنجه نرم کردن با این مساله هستند و پزشک های زیادی در حال تحقیق و بررسی و جنگیدن با آن هستند.

داستان کوتاه پروفسور جین پلانت

پروفسور جین پلانت بیک همسر، مادر و یک دانشمند بزرگ است و از جمله کسانی هست که در این زمینه تحقیقات زیادی به عمل آورده است

متاسفانه او در سن ۴۲ سالگی به سرطان سینه دچار شد و البته، مانند هر بیمار دیگر، تصمیم گرفت با این بیماری مبارزه کند که در نهایت منجر به توسعه یک روش برای درمان این نوع از سرطان شد. برای مدتی طولانی او همراه با همسرش و چند دانشمند دیگر تیمی را تشکیل دادند تا برای این بیماری درمانی بیایند و در این بین زنان چین را نیز مورد نظر قرار دادند.
در این میان آنها به این نتیجه رسیدند که مردم چین به ندرت از لبنیات استفاده می کنند و بسیاری از آنها اعتقاد دارند که شیر فقط برای بچه هاست.

در این میان او به یاد آورد که در یک گنگره که بسیاری از دانشمندان و پزشکان چینی در آن حضور داشتند و در آنجا با دسرهای تهیه شده از بستنی و شیر پذیرایی شدند و تمام پزشکان چینی از خوردن آن پرهیز کردند.
شیر ریشه ی بسیاری از آلرژی هاست. همچنین ۷۰ درصد مردم جهان قادر به هضم قند شیر یا همان لاکتوز نمی باشند. و او به خوبی میدانست که بیشتر دریافت پروتیین روزانه اش از انواع لبنیات به ویژه شیر بود. و رژیم غذایی او در طی شیمی درمانی شامل ماست اورگانیک می شد که برای رشد باکتری های مفید روده توصیه شده بود. همچنین دکتر دنیل کرامر رابطه ای بین مصرف زیاد لبنیات و سرطان تخم دان پیدا کرده بود. بنابراین تصمیم گرفت که مصرف لبنیات را قطع کند.
او زمانیکه از پنجمین توده ی سرطانی رنج می برد و در دوره شیمی درمانی به سر می برد.زمانیکه مصرف لبنیات را قطع کرد توده سرطانی در دو هفته شروع به کوچک شدن کرد. و بعد از مدتی کاملا درمان شده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *