,

سکته قلبی را از رشد موها پیش بینی کنید!

سکته قلبی خبر نمی کند و همه از آن وحشت دارند، این غیرقابل پیش بینی بودن آن می تواند بیماران را در هر شرایطی از پای در آورد بهتر است به دنبال راهی برای پیش بینی سکته قلبی باشیم. شاید باورتان نشود اما رشد موها می تواند این اتفاق را از ماه قبل پیش بینی کند.

همه ما باید پیغام‌های بدنمان را بشناسیم و یاد بگیریم. هر تغییری در بدن ما در موهای ما تاثیر می‌گذارد و ماندگار می‌شود. میزان بالای کورتیزول (هورمون استرس) عامل سکته قلبی است که حتی یک ماه قبل در بدن مشاهده می‌شود. دانشمندان کانادا به این نتیجه رسیدند که چطور مشکلات مالی، ازدواج و درگیری‌های اجتماعی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد و طی بررسی‌هایشان کشف کردند که علائم و نشانه‌های بیولوژیکی و فیزیکی می‌تواند خطر حمله قلبی را پیش‌بینی کند.

به گفته پروفسور استن ون مایند و گایدن کوران اساتید دانشگاه اونتراریو، معمولا کورتیزول با بررسی و آزمایش روی خون، بزاق و ادرار اندازه‌گیری می‌شود، اما همه نمونه‌ها تنها نتایج چند روزه آخر که آزمایشات گرفته می‌شوند را نشان می‌دهند.

اما داستان موها متفاوت است. موی سر ماهیانه به طور میانگین یک سانتی‌متر رشد می‌کند و اما تارهای مو هنگامی که رشدشان در دراز مدت متوقف می‌شود از علائم مشکلات قلبی است که خطر حمله قلبی را نشان می‌دهد.

این اطلاعات بر پایه آزمایش موهای ۵۶ فرد که سکته قلبی کرده‌اند و مقایسه با کسانی که از بیماری‌هایی غیر از سکته قلبی رنج می برند به دست آمده است.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] بوده، فشار خون را تنظیم می‌کند و مارا از بیماری‌های قلبی دور […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *