,

شستن صورت با این عادت های اشتباه را کنار بگذارید!

شستن صورت به نظر آسان‌ترین کاری است که هر کسی برای زیبایی و محافظت از پوستش می‌کند.

اما مشخص شده است که خیلی از عادات صابون زدن و شستن و خشک کردن صورت باعث ایجاد مشکلات پوستی و بدتر کردن آن است. این ۱۰ عادت اشتباه را ترک کنید تا اولین قدمی که برای داشتن پوشت صورت زیبا برمی‌دارید بی‌نقص و موثر باشد.

محصولات شوینده قوی

  • استفاده از محصولات شوینده قوی

پاک‌کننده‌ها و صابو‌ن‌ها باید باکتری و مواد آرایشی را از روی صورت پاک کنند نه اینکه تمام چربی و مواد مغذی پوست را از بین ببرند. صابون و یا  مایع شستشو مناسبی بیابید که صورت را بیش‌از اندازه خشک نکند  چون شما روزانه از آن استفاده می‌کنید نباید از ماده شوینده خیلی قوی استفاده کنید.

  • زیاد شستن صورت

روزی یک یا دوبار شستن صورت منطقی و کافی است. اگر بیشتر از این صورت را بشویید سلول‌های پوست را مجبور می کنید که برای جبران چربی از دست رفته چربی تولید کنند . اگر زیاد آرایش نمی‌کنید و تنها از ضد آفتاب استفاده می‌کنید تنها یک بار استفاده از صابون هم کافی است می‌توانید صورتتان را با آب خالی بشویید.

  • دمای آب را اشتباه تنظیم می‌کنید

خیلی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که آب داغ منفذهای پوست را باز می‌کند و آب سر منفذ‌ها را می‌بندد. اما واقعیت این است که منذها که ماهیچه ندارند که باز و بسته شوند. آب داغ ممکن است  حس بهتری به شما بدهد اما آب داغ چربی‌های مفید پوست را از بین می‌برد و باعث خشکی و التهاب پوست می‌شود. در حالی که آب خیلی سرد هم باعث ایجاد سردرد می‌شود بهترین حالت شستن با آب ولرم است.

لایه برداری صورت

  • زیاد لایه‌بردای می‌کنید

لایه برداری کمک می‌کند که سلولهای مرده پوست از بین بروند و امکان تولید سلول جوان به پوست داده شود. اما مهمترین چیز در این کار اعتدال است. حداکثر میتوانید تا ۲ بار در هفته پوستتان را لایه‌برداری کنید به جای استفاده از کرم ‌های لایه بردار خودتان با دانه‌های شکر این کار را انجام دهید و لیف‌های لایه‌بردار ممکن است پوست شما را آزرده کند از انگشتان به جای لیف استفاده کنید.

  • خوب صورت را آبکشی نمی‌کنید

اگر با عجله صورت را می‌شویید که خیلی وقتها صبح‌ها این اتفاق می‌افتد ممکن است تمام کف و صابون از روی صورت پاک نشود به خصوص گوشه‌های صورت و قسمت‌های رویش مو بینی معمولا خیلی خوب آبکشی نمی‌شوند. . این مواد روی پوست می‌مانند و منفذ‌های  پوست را مسدود می‌کنند وباعث خشکی وصورت و حساسیت پوستی می‌شوند.

  • از لوسیون‌ها و کرم های آلرژی‌زا استفاده می‌کنید

یادتان باشد قبل از زدن مرطوب کننده و چرب کننده‌ها ترکیبات آنها را بخوانید.  نگه‌دارنده‌ها بدترین دشمن پوست صورتند. بهتر است از کرم‌هایی که در ترکیبات آنها سولفات سدیم به کار رفته استفاده نکنید. از چرب کننده ‌ها و مرطوب‌کننده‌های طبیعی بعد از شستن صورت استفاده کنید.

  • از حوله اشتباه استفاده می‌کنید

حوله را روی صورت نکشید. فقط به آرامی ضربه بزنید. ومهمتر اینکه مطمون باشید حوله مختص شما و تمیز است. اگر صورتتان را خشک نکنید خیلی بهتر است تا با حوله شخص دیگری این کار را بکنید.

مرطوب کننده صورت

  • مرطوب کننده را به موقع استفاده نمی‌کنید

برای اینکه صورت همیشه مرطوب باشد وقتی هنوز خیس است به آن مرطوب ‌کننده بزنید. این نکته تنها برای مرطوب کننده نیست هر کرم و سرمی که برای پوست استفاده می‌کنید باید در هنگامی که پوستتان هنوز مرطوب است باشد وگرنه انتظار تاثیر خوب نداشته باشید.

  • از مواد طبیعی استفاده کنید

خرید و استفاده از انواع کرم‌ها و سرم‌های موجود هر چند بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌آید اما صرف نظر از هزینه زیاد شما نمی‌دانید که قرار است چه تاثیری روی پوست شما داشته باشد. اما مصرف مواد ارگانیک حداقل به پوست شما آسیب نمی‌زند اگر بهترش نمی‌کند.

روغن های موثر برای صورت

  • از روغن و چربی‌برای پوست می‌ترسید

خیلی ‌ها فکر می‌کنند روغن‌ها پوست را چرب می‌کنند و چربی باعث جوش و آکنه می‌شود. اما پزشکان می‌گویند انواع پوست به  چربی‌های مفید و پاک‌کننده‌های روغنی احتیاج دارند. پاک کننده‌های روغنی منایب هم باکتری و آلودگی را از صورت پاک می‌کنند وهم میزان چربی پوست را تنظیم می‌کنند. به دنبال بهترین روغن‌های گیاهی باشید ممکن است همه روغن زیتون و نارگیل را برای پوست بشناسند اما برای آنها که این روغن‌ها به پوستشان نمی‌سازد و یا آلرژی دارند روغن بادام، روغن هسته انگور، روغن کنجد، روغن هسته زردآلو و روغن آفتابگردان گزینه‌های دیگری است. فقط مطمئن شوید این مواد کاملا ارگانیک هستند. این روغن ‌ها را با انگشتان دست و یا پارچه لطیف روی پوست صورت بمالید و ماساژ دهید بعد با آب ولرم بشویید مراقب باشید که روغن را کاملا بشویید که مبادا باقیمانه آن روی پوستتان رنگ صورت را تیره کند.

به پوست صورتتان اهمیت بدهید تا از حس خوب داشتن پوست زیبا اعتماد به نفستان را دو چندان کند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *