با شنا کردن سرعت چربی سوزی و کاهش وزن خود را بالا ببرید

با شنا کردن سرعت چربی سوزی و کاهش وزن خود را بالا ببرید

از آنجایی‌که در ورزش شنا تقریبا تمامی عضلات بدن به کارگرفته می‌شود، با این ورزش سطح کالر ‌سوزی و چربی ‌سوزی بالا رفته و علاوه براین بدن هم‌زمان با چربی سوزی عضله سازی نیز انجام می‌دهد. پس پیشنهاد می‌کنیم تا اگر در دوران رژیم لاغری به سر می‌برید ورزش شنا را فراموش نکنید چراکه در طی دوران کاهش وزن شما دچار افتادگی و شل شدن پوست نخواهید شد.

علاوه بر تمام مواردی که پیشتر گفتیم، در آب استخر، بدن برای حفظ تعادل دما انرژی نسبتا زیادی صرف می‌کند، که این خود باعث کالری سوزی بیشتری می‌شود. پس سعی کنید در استخر با آب سردتر از دمای بدن خود شنا کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

کالری سوزی در طی شنا کردن چه مقدار است؟

مقدار کالری سوزی در طی شنا کردن تا حد زیادی به وزن، سن، جنسیت، تکنیک و نوع شنا و آمادگی بدنی افراد دارد. اما به طور میانگین شما می‌توانید با شنای کرال به مدت یک ساعت حدود پانصد کالری بسوزانید. درابتدا سرعت شنا کردن تاثیر چندانی ندارد و درواقع طول مدت شنا کردن است که عامل تعیین‌کننده در میزان کالری سوزی و چربی سوزی به حساب می‌آید. از آنجایی که چربی سوزی تازه بعد از بیست دقیقه شروع می‌شود، بهتر است تمرکز و انرژی خود را روی طولانی‌تر کردن مدت شنا و درواقع هر ورزشی بگذاریم. ذتا اینکه تلاش کنیم به‌سرعت شنا کنیم.

از فواید شنا کردن:

  • چربی سوزی و کاهش وزن سریع
  • عضله سازی و بدن سازی
  • افزایش چربی سوزی و متابولیسم  یا همان سوخت و ساز
  • قوی سازی و افزایش سلامت مفاصل
  • افزایش انعطاف پذیری و کیفیت پوست بدن ناشی از ماساژ سرتاسری بدن توسط فشار آب
  • افزایش مقاومت و استقامت بدن
  • افزایش سطح سروتونین بدن و در نتیجه افزایش انگیزه
  • مقابله با تنش و آسیب دیدگی (جسمی و روحی)

همیشه به یاد داشته‌باشید که برای پیشرفت در تمرینات و لاغری و کاهش وزن مورد نظر باید حتما زمان کافی صرف کنید و البته خود را تحت فشار قرار ندهید. سعی کنید تا در طی هفته برنامه‌ای ثابت و منظم داشته باشید.

 

 

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] کاهش وزن راحت هستند، استفاده از این مکمل به عنوان چربی سوز و لاغرکننده می‌تواند بسیار جذاب باشد. اما خوب مانند […]

  2. […] سموم از بدن است. سمزدایی بدن به‌ویژه دررژیم لاغری و کاهش وزن بسیار موثر است و حتی پس از کاهش وزن هم سمزدایی بدن […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *