, , , ,

چرا شکم شما برآمده می‌شود؟

تغذیه شکم برآمده چاقی تناسب اندام

شکم برآمده از ویژگی‌های سندروم متابولیک و در ارتباط با عوامل دیگری است، از جمله: میزان قند خون بالا، افزایش میزان تری گلیسیرید ها، افزایش میزان کلسترول و استرس بالا.

اگر شما از میان تمام مواردی که در بالا ذکر شد، دو مورد را داشته باشید و دور کمر شما بیشتر از هشتادوهشت سانتی‌متر برای خانم‌ها و صد‌و‌دو سانتی‌متر برای آقایان باشد، شما مستعد ابتلا به سندروم متابولیک هستید و دو برابر دیگران در معرض خطر بیماری‌های قلبی و عروقی خواهید بود. اگر شما در حال حاضر چند مورد را دارید، باید در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید و به فکر یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن باشید.

ممکن است یک شکم برآمده دلایل متعددی داشته باشد مانند:

  • احتباس آب
  • نفخ
  • یبوست
  • تجمع چربی و سموم در ناحیه شکم

چاقی شکمی که به اصطلاح به آن چاقی سیبی‌شکل گفته می‌شود، علاوه بر اینکه زیبایی اندام را از شما می‌گیرد، شما با درصد بالاتری نسبت به افراد دیگر ممکن است دچار بیماری‌های قلبی عروقی و سکته قلبی بشوید. روش مقابله با چاقی شکمی بسیار حائز اهمیت است، چراکه در صورت اعمال روش‌های غیر اصولی و من درآوردی می‌تواند حجم زیادی سم و چربی را در خون شما آزاد کند و شما را مستعد ابتلا به بیماری های خطرناک‌تری بکند. بنابراین اگر به دنبال روشی برای مقابله با شکم برآمده خود هستید، حتما این کار را تحت نظر یک کارشناس تغذیه یا پزشک انجام دهید و قبل از زیبایی، سلامت خود را الویت قرار دهید.

راه حل های مناسب برای داشتن شکم صاف:

می‌توانید با رژیم و جرکت‌های ورزشی مختص این مشکل یک شکم کاملا صاف داشته باشید.

بهترین راه برای حل مساله‌ی یبوست، مصرف فیبر است، مخصوصا سبوس جو دو سر.

انجام ورزش‌های شکمی، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع، و نوشیدن حداقل دو لیتر آب.

برای مشکل نفخ، از شیرینی جات، نوشیدنی‌های گازدار و سبزیجات خام کمتر مصرف کنید.

برای مشکل احتباس آب، یک روز کامل را از غذاهای پروتئینی استفاده کنید، روزی دو لیتر آب بنوشید یا یک رژیم سم زدایی با هدف کاهش نمک غذا را امتحان کنید.

گاهی اوقات یک رژیم هدفمند و افزودن چند عادت غذایی ساده به سبک زندگی می‌تواند مشکل شکم برآمده را کاملا حل کند و شما را به آرزوی خود برای داشتن اندامی ایده‌آل نزدیک کند.

فقط کافی است بدانید علت بزرگی شکم شما چیست و دقیقا چه نوع رژیم غذایی و تمرین های ورزشی برای این مساله کارساز هستند. و همیشه یادتون باشه به دنبال راه حل های عجیبی مثل پیچاندن پلاستیک دور شکم و غیره نباشید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *