,

طرح های زیبای تزئین بدن با حنا

به جای تحمل دردهای وحشتناک تتو، چرا از رسم های قدیمی برای زیبایی و تزئین بدنمان استفاده نکنیم؟ از زمان باستان هم انسان ها به نقاشی کردن روی بدنشان علاقه داشتند. نقاشی با حنا و یا مهندی یادگار همان سلیقه مردمان قدیمی است که با طرح هایی بسیار زیبا و وسوسه انگیز بسیار سالم تر و زیباتر از سوزن های تیز و دردناک تتو بدن را تزئین می کند.

هنر نقاشی با حنا و یا همان حنابندان خودمان از حدود ۵۰۰۰ سال پیش در هند و پاکستان خاورمیانه و مصر و آفریقا تا به امروز انجام می‌شود. برخی می‌گویند قدمت آن به حدود ۹۰۰۰ سال پیش می رسد. چون این گیاه خاصیت خنک کنندگی دارد اهالی مناطق گرمسیری و بیابانی از آن برای خنک کردن بدنشان استفاده می کردند و می کنند. در واقع با زدن خمیر آن به کف دست و پا و یا حتی زیربغل یک سیستم تهویه و خنک‌کننده برای بدن ایجاد می کنند تا حرارت بدن را دفع کنند. رنگ حنا روی بدن انسانهای بیابان نشین را تشویق می‌کرد که از آن استفاده چند منظوره کنند هم برای خنک کردن پوست و هم برای زیبایی، و از آن زمان نقاشی با ای گیاه مفید روی بدن که در زبان هندی به آن مهندی می‌گویند تا امروز رواج دارد. حتی مومیایی های مصری هم با  رنگ این گیاه تزئین شده‌بودند و مستند است که کلوئوپاترا بدن خودش و موهایش را با حنا رنگ می‌کرده است. رسم حنابندان هم از زمان باستان برای مراسم عروسی در میان اهالی خاورمیانه و هند و پاکستان رواج داشته و حتی امروزه هم از مراسم معمول عروسی است.  هنوز هم شما می‌توانید رنگ حنا را روی موهای مادربزرگها به خصوص در روستاها و شهرهای کوچک ببینید.از آنجا که این گیاه در همه جا یافت می‌شد و هزینه‌ای دربرنداشت اقشار کم درآمد جامعه که توانایی داشتن زیورآلات را نداشتند با حنا خود را زیبا می‌کردند. اما قدرت و دیرینگی این رسم آنقدر بود که هر کسی با هر توانایی مالی از تزئینات حنا روی دست و پا لذت می‌برد.هنوز هم در هند طرح‌های متنوع و زیبای مهندی را روی دستان و پاهای زنان می‌بینید. این طرح‌ها هر کسی را وسوسه می‌کند که از حنا برای تزئین بدنش استفاده کند.

این طرح‌های مهندی و نقاشیهای حنا را ببینید و لذت ببرید. اگر به جنوب ایران و یا کشورهای عربی و هند سفر کردید حتما این رسم زیبا را امتحان کنید.

نقاشی با حنا روی بدن نقاشی حنا روی دست طرحهای حنا روی پا مهندی یا نقاشی حنا حنابندان طرح حنا با اکلیل طرح حنا با اکلیل طرح حنا روی پا رسم هندی مهندی وطرحهای زیبای آن طرحهای حنا روی دست طرح های زیبای حنا رسم زیبای هندی مهندی

لینک اصلی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *