,

علائم هشدار دهنده کمبود منیزیم در بدن

 

متاسفانه بیشتر ما به آن اندازه که به میزان کلسیم و آهن و ویتامین‌ها و … بدن خودمان اهمیت می‌دهیم به منیزیم بدن توجهی نداریم. شاید هم چون نمی‌دانیم کمبود منیزیم برای مغز و قلب و عضلات بدن چقدر تاثیر منفی می‌گذارد و در کنار ویتامین D و ویتامین K برای استخوان‌های بدن چقدر مهم است. این ۵ علامت مهم کمبود منیزیم را در بدن جدی بگیرید.

  • زنگ زدن گوش و یا کاهش شنوایی

زنگ زدن گوش از علائم شایع کمبود منیزیم در بدن است. مطالعات اخیر درباره میزان منیزیم بدن و کاهش شنوایی و زنگ زدن گوش نشان داده است که کسانی که در معرض ناشنوایی قرار گرفتند با درمان منیزیم از مشکلات شنوایی و زنگ زدن گوش خلاص شدند.

  • لرزه و گرفتن ماهیچه‌ها

منیزیم از مواد لازم برای عملکرد ماهیچه‌هاست. با کمبود منیزیم بدن دچار رعشه و لرز می‌شود زیرا منیزیم از مواد معدنی لازم برای آرام کردن عضلات بدن است. به همین دلیل است که به زنان باردار منیزیم اکساید می‌دهند تا راحتتر وضع حمل کنند. کمبود منیزیم باعث تیک زدن صورت، پاهای بی‌قرار در هنگام خوابیدن و گرفتگی عضلات پا می‌شود.

  • افسردگی

رابطه بین افسردگی و کمبود منیزیم حدود یک قرن پیش کشف شد؛ وقتی که پزشکان برای نارسایی‌های مغزی از مکمل‌های منیزیم برای بیماران روانی استفاده می‌کردند. علم جدید هم دنباله این روش را پیش گرفت و در مورد تاثیر منیزیم در درمان افسردگی به قطعیت رسید.

  • عملکرد غیر عادی قلب

همانطور که قبلا گفته شد کمبود منیزم باعث گرفتگی ماهیچه‌ها می‌شود و ماهیچه‌های قلب هم از آن جمله‌اند. این گرفتگی‌ ماهیچه‌های قلب بسیار خطرناک است و باعث سکته و گرفتگی قلب می‌شود و ضربان قلب را ناهماهنگ می‌کند.

  • سنگ کلیه

خیلی‌ها فکر می‌کنند که سنگ کلیه به خاطر میزان زیاد کلسیم در بدن اتفاق می افتد اما در واقع این کمبود منیزم است که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود. منیزیم مانع از این می‌شود که سنگ کلیه در اثر ترکیب کلسیم با نمک دو ماده اصلی تشکیل دهنده سنگ کلیه ایجاد شود. درد طاقت‌فرسای سنگ کلیه را به راحتی می‌توانید با مصرف منیزیم از خود دور کنید.

یادتان باشد برگهای سبز مثل اسفناج، حبوباتی مثل لوبیا، ماهی، و تخم کتان، آواکادو، موز ، انجیر خشک، شکلات تلخ، لبنیات و جو بهترین‌ها برای دریافت منیزیم مورد نیاز بدن است.

لینک اصلی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *