فوبیاهای عجیب انسانهای مشهور!

حتی قهرمانان و قوی‌ترین انسان‌ها هم از یک چیز در درون خود هراس دارند. فوبیا و ترس بی دلیل از هر چیزی برای همه انسانها وجود دارد گرچه برای برخی این ترس باعث دردسر و مختل شدن زندگی‌اشان می‌شود اما به هرحال هر کسی این حس را تجربه کرده است. فوبیا از سوسک یا تاریکی و هر چیز دیگری نقطه ضعف انسان‌ها در برابر آن ترس بی‌دلیل است. اگر معتقدید که شما از هیچ چیز فوبیا ندارید، فقط کافیست از این به بعد به اطرافتان و رفتارهایتان بیشتر توجه کنید، حتما چیزی می‌یابید که باعث ترس و دلهره شما می شود. اما فوبیاهای این انسان‌های مشهور به این دلیل که آنها در فیلم‌ها و اجراهای‌اشان برای ما شخصیت دیگری هستند عجیب است چیزی کاملا متفاوت از آنچه که از آنها می شناسیم.  باور اینکه این قهرمان‌های داستان در زندگی واقعی از چه چیزهایی می‌ترسند خنده‌دار و جالب است.

کیانو ریوز، تاریکی هراسی

کیانو ریوز

این قهرمان میتریکس که سمبل سرعت و شجاعت بود از تاریکی می‌ترسد. او می‌گوید با اینکه توانسته است بعد از مرگ عشقش در تصادف رانندگی با سرعت و هیجان سرعت کنار بیاید اما همچنان از تاریکی می‌ترسد. او برای فوبیای خود دلیل فلسفی می‌آورد که ترس از مرگ باعث ترس از تاریکی می شود.

مدونا، تندر هراسی یا ترس از رعدو برق

مدونا

مدونا خواننده معروف آمریکایی که در صحنه‌های اجر و کنسرت‌هایش  تندر و رعد و برق و دود برای زیبایی صحنه به کار می برد به طرز وحشتناکی از رعد و برق می‌ترسد. او می‌گوید که ترسناک ترین لحظه زندگی وقتی است که در میان  صاعقه و گردباد بماند.

ناتالیا وود، ترس از آب

ناتالیا وود

این هنرپیشه زیبای هالیوود به خاطر اینکه در کودکی‌اش در کنار پل ایستاده بود و در آب افتاد از آب می‌ترسد. او می گوید که از غرق شدن در کودکی نجات یافته و بعد از آن خیلی تلاش کرده‌است که بر این ترس فائق آید اما هنوز موفق نشده است و هنچنان ترس از غرق شدن نمی‌گذارد که از آب لذت ببرد.

جانی‌دپ، ترس از دلقک

جانی دپ

هنرپیشه و کارگردان معروف آمریکایی نه تنها به خاطر بازی و فیلم‌هایش محبوب دلهاست بلکه به خاطر چهره و ظاهر متفاوت و متنوعش. او در فیلم‌هایش بیشترین گریم و تغییر چهره را دارد. اما به گفته خودش از هیچ چیز به اندازه چهره دلقک نمی‌ترسد. او همچنین از اینکه تمام صورتش رنگ شود بسیار هراس دارد و حس می‌کند که یک چیز شیطانی و پنهانی در رنگ کردن صورت وجود دارد که او از آن می‌ترسد.

دیوید بکهام، ترس از بی نظمی

دیوید بکهام

دیوید بکهام تنها به خاطر بازی و فوتبال فوق‌العاده اش مشهور نیست او یکی از شیک‌پوش‌ترین و خوش‌لباس‌ترین شخصیتهای مشهور جهان شناخته شده‌است. او مرد اهل خانواده و منظمی است و جالب است بدانید که کاپیتان مشهور سابق تیم ملی انگلیس به شده آدم وسواسی است. چیزی که او را می‌ترساند نامنظم بودن و شلوغی است. برای او بسیار مهم است که هر چیزی در اندازه و جای خود قرار بگیرد و کوچکترین جابجایی او را عصبانی می‌کند.

وودی آلن، پانافوبیا یا ترس از همه چیز

وودی آلن

این کارگردان و بازیگر محبوب و دوست داشتنی سینما، حتی در فیلم هایش هم شخصیت عجیبی دارد. با همه عجیب بودنش کمتر کسی است که بگوید از کارهای او لذت نمی‌برد. اما این کارگردان و نویسنده معروف در زندگی واقعی‌اش هم عجیب است. او می‌گوید که از هرچیزی می‌ترسد از ارتفاع و تاریکی گرفته تا مکان‌های بسته و حشرات. او حتی از رنگهای براق هم می‌ترسد.وودی آلن علاوه بر این ترسهایش وسواسیتهای به قول خودش خنده‌داری دارد،دوش حمام او باید در گوشه حمام نصب شود و موزی که برای صبحانه می‌خورد باید دقیقا به ۷ قسمت تقسیم شود. او می‌گوید که ۴۰ سال است که تحت درمان و تحلیل‌های روانی است و احتمالا تا آخر عمرش باید تحت نظر روانشناسش باشد.

پاملا اندرسون، آیینه هراسی

پاملا آندرسن

زنان بیشتر از مردها به آیینه نگاه می‌کنند. حتی زنانی هستند که به این قضیه اعتیاد دارند. زنان زیادی هستند که آرزو دارند وقتی خود را در آیینه می بینند شبیه مدل و مانکن معروف پاملا اندرسون باشند اما خود اندرسون  هیچ وقت خودش را در آیینه نگاه نمی کند. این هنرپیشه کانادایی آمریکایی حتی از دیدن خودش در تلویزیون هم می‌ترسد و تا می‌تواند خودش را در تلویزیون تماشا نمی کند. او خودش فکر می‌کند که ترس او از آیینه به دلیل این خرافات قدیمی است که روح هر کسی در آیینه خودش را نشان می‌دهد.

نیکول کیدمن، ترس از پروانه

نیکول کیدمن

اگر یک پروانه زیبا و با پرهای رنگی از کنار نیکول کیدمن پرواز کند ضربان قلب او بالا می‌رود و ترس تمام وجودش را می‌گیرد. نیکول کیدمن که در خانه ارواح بازی کرده و یا در فیلم‌های ژانر ترسناک حضور داشته خودش از پروانه می‌ترسد. او می‌گوید هر موجودی که بدن و پاهای پشمالو داشته باشد او را به شدت می‌ترساند. نیکول کیدمن می‌گوید با وجود اینکه همیشه از روح و شبح می‌ترسیدم اما هیچ وقت نتوانستم به ترسم در مورد حشرات پشمالو غلبه کنم.

آلفرد هیچکاک، ترس از تخم‌مرغ

آلفرد هیچکاک

کارگردان معروف سینما که در هر ثانیه از فیلم‌هایش بینندگان را شکه و هیجان‌زده می‌کند فوبیای عجیبی دارد. او از تخم‌مرغ می‌ترسد و فکر می‌کند تخم‌مرغ دنیای عجیب حال به هم زنی دارد. او در طول عمرش هیچوقت تخم‌مرغ نخورده و دیدن زرده و سفیده تخم مرغ برایش از چندش‌آورترین صحنه‌های زندگی است.

آپرا وینفری، ترس از آدامس

آپرا وینفری

این مجری موفق تلویزیون که به عنوان  یکی از تاثیرگذارترین زنان تاریخ شناخته شده‌است و  برنامه‌های تلویزیونی زیادی تولید کرده و در برنامه های زنده‌اش زندگی خیلی‌ها را دگرگون کرده است.  او با وجود تمام کارهای خیرخواهانه و کمک  دوستانه به طرز عجیبی از آدامس جویدن متنفر است. آپرا در کودکی وقتی مادربزرگش را می‌دید که آدامس را می‌جود و به کابینت می‌چسباند جایی که پر از میوهای تازه بود از همان موقع حتی از صدای جویدن آدامس هم متنفر شده . در نهایت دیدن آدامس جویدن‌های دیگران و اینکه چطور آدامس را باد می‌کنند و می‌ترکانند برای او بسیار مشمئز کننده است.  او حتی هنگام اجرای برنامه هایش جویدن آدامس را در میان کارکنان پشت صحنه ممنوع کرده است.

انسانهای مشهور زیاد دیگری هستند با ترسها و  فوبیاهای عجیب و غریب که باورش برای ما سخت است  مثلا جرج واشنگتن از قبرستان می‌ترسید و یا ریچارد نیکسون از بیمارستان و آمپول به شدت می‌ترسید.  از همه این ها جالبتر فوبیای فروید روانشناس معروف جهان است که با وجود فعالیتهای بسیارش درباره غلبه کردن بر ترسهای درونی،  خودش فوبیای اسلحه و تفنگ داشت!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *