, ,

قبل ازشروع یک رابطه جنسی این ۴ سوال را حتما از خود بپرسید

همه می‌دانیم که رابطه جنسی تنها یک رابطه فیزیکی صرف نیست .برخلاف آنچه که امروزه در بیشتر رسانه ها به آن می‌پردازند که نتیجه داشتن یک رابطه جنسی سالم از یک دست دادن عادی کمتر است.  یک شایعه بزرگ که نباید به هیچ وجه جدی گرفته شود. حتی اگر ازیک رابطه جنسی معمولی لذت ببریدخیلی مهم است که  به تاثیر حسی و عاطفی  و آسیب‌پذیری که آن رابطه به نظر معمولی روی شما می گذارد احترام بگذارید.

از نظر زیست شناسی و بیولوژیکی رابطه جنسی هورمونی ترشح می‌کند که زن و مرد با هم احساس نزدیکی بیشتری می‌کنند و می‌خواهند با یکدیگر بمانند و رابطه را ادامه دهند. به همین جهت هم مفهوم رابطه جنسی برای زن ها و مردها بسیار عمیق درک می‌شود. قبل از اینکه اراده کنید که یک رابطه جنسی داشته باشید هر چند در آن ثانیه ها شاید میزان احساسات و هیجانات قدرت فکر کردن را از بین می‌برد اما برای خودتان این ارزش را ایجاد کنید که به این سوالات درباره شروع یک رابطه جنسی  پاسخ دهید.

  • ارزش‌های من درباره رابطه جنسی چه چیزهایی است؟

آیا داشتن رابطه با این شخص ارزشهای من را زیر سوال نمی برد؟ برخی عوامل موثر و کلیدی هستند مانند میزان صمیمت و خودمانی بودن و یا احساس تعهد و علاقه وجود دارد که باید قبل از شروع یک رابطه جنسی در نظر گرفته شود. آیا میزان این عوامل در وجود شما به اندازه معیارها و ارزشهای سابق که در ذهن داشتید هستند؟ این یک سوال حیاتی قبل از شروع رابطه جنسی است که گاهی جدی گرفته نمی شود.

  • شرایط زندگی من چطور با شروع این رابطه تغییر می‌کند؟

اگر به تازگی از کسی جدا شده اید و یا طلاق گرفته ‌اید و یا حتی گاهی در اثر برخی لجبازیها با وجود داشتن تعهد می‌خواهید یک رابطه جدید شروع کنید. خیلی مهم است که درباره پیامد این تصمیم فکر کنید.  فقط کافیست قبل ازهر کار دیگری چند دقیقه ای احساسات و هیجانات را کنار بگذارید و فکر کنید. مهم نیست که شخص مقابل چه کسی باشد و یا شما سر چه موضوعی می‌خواهید لجبازی کنید مهم این است که تصمیم شما چه پیامدی هم عاطفی هم اجتماعی روی زندگی آینده شما می‌گذارد. باید بدانید که تصمیم به داشتن رابطه جنسی در لحظه از آنی‌ترین تصمیماتی است که پشیمانی‌اش بسیار بیشتر از آن است که فکر کنید چون شما تنها در مورد خودتان تصمیم نگرفته اید و در بهترین حالت تنها شخص مقابتان را با این تصمیم درگیر کرده اید که اگر سر لجبازی باشد به ذهن و احساس دیگران هم آسیب جدی می‌زنید. بنابراین بدانید که آیا واقعا ارزش خراب شدن یک یا سه زندگی را دارد؟

  • چقدر این شخص برای من ایده‌آل است؟

هم زن‌ها و هم مردها ایده‌آلهایی درباره شریک زندگی خود دارند که همه آنها تنها یک خواسته زودگذر است که معمولا بر اساس سلیقه ظاهری قضاوت می‌شود. اما وقتی به زندگی واقعی می‌رسید ممکن است با کسانی روبه رو شوید که به هیچ وجه با معیارهای شما مطابقت نداشته باشد. نکته این سوال این است که چقدر این شخص با معیارهای شما متضاد است. چقدر از خواسته های قدیم خود می‌گذرید و خصوصیات بد او را در نظر نمی‌گیرید. به این فکر کنید که وقتی این رابطه را شروع کنید آیا مشکلات شما در زندگی بیشتر و بیشتر نمی‌شود. حتی اگر از جانب طرف مقابل به شدت تحریک می‌شوید باید حتما به این پیامدها فکر کنید. تمام کردن یک رابطه بدون رابطه جنسی هزاران برابر راحت‌تر است. چه از لحاظ حسی و چه از لحاظ فیزیکی.

  • آیا زمان مناسبی برای شروع رابطه جنسی است؟

گاهی وقتها کسی که با او رابطه را شروع می کنید یک شخص ایده آل و مناسب است اما زمانی که شما می‌خواهید در مورد رابطه شروع کنید زمان مناسبی نیست. برای مثال خیلی‌ها که از یک ازدواج طولانی جدا می‌شوند و سالها در ارتباط با یک شخص بوده اند در کوتاهترین زمان برای جبران مشکلات عاطفی به اولین گزینه ایده‌آل که می رسند می‌خواهند یک رابطه جدید شروع کنند. باید بدانید که با این عجله شما انتخاب دوم خود را هم خراب می‌کنید چون عجله باعث می شود که به یک ثبات عاطفی و احساسی نرسیده باشید و این عدم ثبات عاطفی و شروع رابطه جنسی زود همه آینده رابطه را خراب می کند.

باید دقت کنید که تصمیم گرفتنن برای یک رابطه جنسی خصوصی‌ترین و صدالبته مهم‌ترین  تصمیم زندگی هر شخص است. بنابراین مطمئن شوید که این تصمیم را درست می‌گیرید و در آن عجله و اشتباه نمی‌کنید. قبل از شروع رابطه جنسی ، اگر درمورد رابطه شخصی و خصوصی خود دچار تردید هستید این را حتما با مشاوری که می‌دانید می تواند به شما کمک کند در میان بگذارید. هر چند در این مورد همیشه دوستان نزدیک مشاوره می‌دهند اما یادتان باشد کسی که خارج از زندگی شماست بدون هیچ قصد و غرضی به شما کمک می‌کند.

این سوالات را دکتر لزلی بیکر روانشناس مجله اینترنتی پزشکی و سلامت   مطرح کرده است و معتقد است که اگر هر کسی قبل از شروع رابطه جنسی به این ساده ترین سوالات فکر کند تصمیم درست‌تری ‌می‌گیرد. دکتر بیکر می‌گوید ” رابطه جنسی خیلی بیشتر از فیزیک روی ذهن انسان تاثیر می گذارد  تنها کافیست افراد به لذت بخش ترین رابطه جنسی خودشان فکر کنند که چقدر بعد از آن از نظر ذهنی رها شدند تا فیزیکی. بنابراین به این دقت کنید که بهترین انتخاب همیشه بهترین نتیجه را داشته است در لحظه فکر نکنید و برای احساس و بدن خود بیشترین احترام را قائل شوید”.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *