,

قدیمی‌ترین کتاب اول دبستان

 

ورق زدن کتاب اول دبستان پر است از احساسات قشنگ کودکانه. کتاب اول دبستان هر کسی باید ارزشمندترین کتاب  او باشد چرا که اولین کتابی است که در زندگی‌ خوانده‌ است. احساسات نوستالژیکی که از دیدن تصویرها و الفبای دوران ۷ سالگی داریم شاید در کتاب‌های دیگر نداشته باشیم. گربه روی دیواری که بافتنی مادر را خراب کرده همیشه برای همه ما  حس شیرین ۷ سالگی را دارد. چه خوب بود که همه ما می‌فهمیدیم باید کتاب اول دبستان و اولین دفتر مشقمان را نگه داریم. ای کاش کسی به مادران ما می‌سپرد که در کنار لباسهای بچگیمان کتاب ودفترمان را هم نگه دارد.

برایتان جالب نیست بدانید کتاب‌ اول دبستان پدربزرگها و مادربزرگهای ی ما چه شکلی بوده؟ شاید ما با دیدن این صفحات هیچ عکس العملی نشان ندهیم اگر این عکسها را به آنها نشان دهید اشک را در چشمانشان می‌بینید.

عبدالحسین کلهرنیا گلکار، از آن پدربزرگهای خوش ذوق است که کتاب اول ابتدایی خود را حدود  ۷۶ سال است که حفظ کرده است. او در مدرسه‌های مختلف استان کرمانشاه معلم هنر بود وسعی کرد به همه بچه ها نظم و انضباط  را در کنار هنر تعلیم دهد. شاید بتوانیم بگوییم عبدالحسین کلهرنیا خودش از منظم ‌ترین دانش‌آموزان ۷۰ سال پیش بوده است. کتاب او در دهه ۲۰ تدریس می شده و خطش به صورت نستعلیق و نسخ بوده است.

ببینید پدربزرگها و مادربزرگها چطور  بابا نان داد خواندند.

قدیمی ترین کتاب اول دبستان

کتاب اول دبستان دهه 20

کتاب اول دبستان دوران پدربزرگها

2

کتاب اول دبستان

کتاب اول دبستان

کتاب قدیمی اول دبستان

4

 

لینک اصلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *