,

برای لاغری سریع شکم و پهلو چه کنیم؟

برای لاغری سریع شکم و پهلو چه کنیم؟

حتما بارها شده‌است که به این فکر بیافتید تا در یک حرکت انقلابی به سرعت و با یک رژیم لاغری مناسب از شر چربی‌های شکم و پهلوی خود خلاص بشوید. مواقعی مثل دعوت‌شدن به یک عروسی، سفر به یک شهر ساحلی یا مثل الان نزدیک‌شدن به عید نوروز و خرید لباس‌های جدید می‌تواند بهترین انگیزه برای پیدا کردن رژیم لاغری سریع شکم و پهلو باشد. آب‌کردن چربی شکم و پهلو مقداری زمان‌بر و تا حدی  سخت است و حتما تا به حال شما هم به این نتیجه رسیده‌اید. و احتمالا به سراغ رژیم‌های لاغری مختلف و ورزش‌ های گوناگون رفته‌اید و تا حدی توانسته‌اید وزن کم کنید اما اما از این شکم و پهلوی لعنتی…

این مساله حقیقت داره که چربی شکم و پهلو آخرین چربی‌ای هست که آب می‌شود و نیاز به صبر و عیوب دارد. اما ما در این مقاله قصد داریم تجربیات افراد رژیم گیرنده و کارشناسان تغذیه و لاغری را با ما در میان بگذاریم تا از شر چربی‌های شکم و پهلو رها شوید. سوالی که ذهن همه‌ را در دنیای تغذیه و رژیم به خود مشغول کرده‌است، این است که واقعا بهترین رژیم لاغری سریع شکم و پهلو چه رژیمی است؟

قانون شماره یک در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو:  منظم کردن ساعت غذا خوردن!

به هر نحوی شده و حتی در اوج شلوغی‌های زندگی شما باید برای حفظ تناسب اندام و مهم‌تر از آن حفظ سلامتی، ساعت‌های مشخص و ثابتی را برای وعده‌های غذایی اصلی خود داشته باشید. اینکه سر کار می‌روید، بچه کوچیک دارید، سرتون شلوغ است، وقت نمیکنید و … همه بهانه‌هایی هستند که شما را از هدفتان به سادگی دور می‌کنند. هر وقت این بهانه‌ها به میان آمدند، بلافاصله به این فکر کنید که چه چیزی از سلامتی من مهم تر است؟ نامنظم بودن وعده‌های غذایی در درازمدت بیماری ‌هایی را در شما ایجاد می‌کند که شاید شما هیچ گاه متوجه نشوید که باعث و بانی این عادت‌های اشتباه، زندگی نامنظم است. پس از همین امروز بین ساعت ۱۲ تا ۱۴ ناهار و بین ساعت ۱۸ تا ۲۰ شام میل کنید.

قانون شماره دو در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: خوراکی‌هایی با کالری خالص ممنوع!

منظور از خوراکی‌های با کالری خالص، خوراکی‌هایی هست که به جز رفع هوس و سیری تقریبا هیچ خاصیت دیگه‌ای برای شما ندارد. مثلا نوشابه، سس، چیپس، پفک و حتی بستنی و مشروبات الکلی از این دسته خوراکی‌ها محسوب می‌شوند.

قانون شماره سه در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: مایعات کافی بنوشید!

این موضوع احتمالا برای شما تکراری است و باید برای کاهش وزن سریع به میزان کافی آب بنوشید. برای یاد آوری باید بگوییم لطفا روزانه ۱.۵ تا ۲ لیتر آب و ۳ تا ۵ فنجان چای سبز بنوشید.

قانون شماره چهار در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: روی تردمیل برعکس راه بروید!

اینکه پیاده‌روی درست برای کاهش سایز شکم و پهلو معجزه می‌کند برای هیچکس پوشیده نیست، اما آخرین تحقیقات در دنیای علم ورزش و تجربیات ورزشی نشان‌داده‌است که راه رفتن برعکس ماهیچه هایی را درگیر می‌کند که برای کاهش سایز شکم و پهلو کمک زیادی می‌کنند. شاید شما نمی‌توانید در خیابان‌ها برعکس راه بروید و زنده بمانید (البته دور از جون شما)، اما این کار با تمرین روی تردمیل قابل انجام است. فقط کافیست با سرعت خیلی آهسته شروع کنید تا سرگیجه نگیرید.

قانون شماره پنج در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: مصرف مواد غذایی نفاخ را کم کنید!

قطعا طی تجربه متوجه شده‌اید که چه مواد غذایی نفاخ هستند و یا چگونه می‌توان از میزان نفخ آنها کم کرد. خیلی وقت‌ها شکم برآمده به علت آب میان‌بافتی و یا نفخ زیاد هست. اگه همیشه در شکمتان احساس پری و فشار دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما به پزشک مربوطه مراجعه کنید، چون نفخ غیرطبیعی می‌تواند خبر از به‌هم‌ریختن فلور میکروبی طبیعی گوارشی بدهد و اگه این‌طور باشد شما نیاز دارید رژیم غذایی مخصوصی را دنبال کنید.

قانون شماره شش در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: مقدار زیادی پروتئین میل کنید!

هر از گاهی یک روز را فقط به غذاهای پروتئینی با چربی کم اختصاص دهید تا پف و ورم بدن بخوابد.

قانون شماره هفت در رژیم لاغری سریع شکم و پهلو: مصرف سبزیجات را نسبت به میوه بالا ببرید!

خیلی اتفاق عجیبی است که از یک پزشک و یا کارشناس تغذیه بشنوید که میوه نخورید، درسته؟! اما برای این یک مورد خاص پیشنهاد می‌شود در طول مدتی که سعی در لاغری سریع شکم و پهلو دارید تا می‌توانید میوه را کنار بگذارید. مقصر هم قند فروکتوز موجود در میوه است. اما نگران دریافت ویتامین کافی نباشید چراکه شما می‌توانید سبزیجات را جایگزین میوه بکنید.

مراقب سلامتی خودتون باشین

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] پروبیوتیک و پره‌بیوتیک می‌تواند یک جزء حیاتی در رژیم لاغری و رژیم سلامتی شما محسوب شود؟ پس می‌رویم به سراغ جزء […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *